Rozłam w ugrupowaniu Szymona Hołowni

Dziś większość członków partii Polska 2050 Szymona Hołowni budujących okręg 20 (Warszawa) podjęła trudną decyzję o rezygnacji z partii – przekazała była już członek partii Polska 2050 z Warszawy Monika Piątkowska.
Szymon Hołownia, lider Polski 2050 Rozłam w ugrupowaniu Szymona Hołowni
Szymon Hołownia, lider Polski 2050 / fot. Wikipedia - Tomasz Molina / CC BY-SA 4.0

Pełnomocnik ds. rozwoju struktur politycznych Polski 2050 Szymona Hołowni w woj. mazowieckim Monika Piątkowska przekazała w poniedziałek wieczorem w mediach społecznościowych, że większość członków partii z okręgu 20 (Warszawa) odchodzi.

 

Piątkowska publikuje nagranie

„Dziś większość członków partii Polska 2050 SH budujących okręg 20 (Warszawa) podjęła trudną decyzje o rezygnacji z partii. Zapewniamy, że swojej aktywności nie kończymy…” – oświadczyła na Twitterze.

Do swojego wpisu załączyła nagranie, w którym głos zabierają inni członkowie Polski 2050 z okręgu 20. Są to Witold Raczko, Tomasz Wołujewicz, Grażyna Stolarska, Magdalena Kornacka Wiśniewska, Marek Mazur, Monika Whiteman, Adam Benke, Kinga Kowalska, Igor Grzegorz Suski, Aleksandra Lubańska oraz Kacper Piętka.

 

Oświadczenie Polski2050

Inaczej sytuacja wygląda z punktu widzenia partii. Na Polska2050.pl czytamy:

- Decyzją Zarządu Krajowego, dnia 18 kwietnia, zostało rozwiązane Koło Partii w okręgu wyborczym nr 20 (Warszawa). 

Z tym dniem członkowie Koła Partii zakończyli pełnienie dotychczas sprawowanych funkcji w Zarządzie Koła, przestali reprezentować Partię oraz skończyli sprawowanie mandatów delegatów do Rady Regionu Mazowieckiego. Wszyscy członkowie dotychczasowego Koła Partii, w okręgu wyborczym nr 20, zostali przypisani do Koła Partii w okręgu nr 19 (Warszawa).

Zarząd Krajowy uznał, że dotychczasowy Zarząd Koła w okręgu nr 20 nie wywiązywał się z obowiązków wyznaczonych przez Zarząd Regionu Mazowieckiego i Zarząd Krajowy, m.in. w sprawie tworzenia projektów list wyborczych do Sejmu. Ponadto podjęte przez Zarząd Koła w ostatnim czasie działania związane z nadawaniem statusu członków zwyczajnych stanowiło naruszenie statutu Partii. 

Decyzja została podyktowana koniecznością usprawnienia funkcjonowania struktur partyjnych w rejonie podwarszawskim. Powodem jej podjęcia był szereg nieprawidłowości w funkcjonowaniu Koła. Wielokrotnie prowadzone rozmowy, mające na celu naprawę sytuacji, nie przyniosły pozytywnego rezultatu.

Zdecydowana większość członków partii Polska 2050 Szymona Hołowni działających na terenie koła nr 20 pozostaje aktywna i zamierza kontynuować swoją działalność. Zmiana ma na celu zwiększenie efektywności naszych działań w nadchodzących wyborach do Parlamentu.

Agnieszka Buczyńska, sekretarz generalna partii


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Nocna zmiana. 31 lat temu pod osłoną nocy odwołano rząd Jana Olszewskiego z ostatniej chwili
"Nocna zmiana". 31 lat temu pod osłoną nocy odwołano rząd Jana Olszewskiego

Gabinet Premiera Jana Olszewskiego został odwołany przez Sejm w nocnym głosowaniu z 4 na 5 czerwca 1992, kilkanaście godzin po wykonaniu przez ministra spraw wewnętrznych Antoniego Macierewicza uchwały Sejmu o ujawnieniu tajnych współpracowników Służby Bezpieczeństwa.

Ministerstwo edukacji Norwegii proponuje zasady użycia siły fizycznej wobec uczniów z ostatniej chwili
Ministerstwo edukacji Norwegii proponuje zasady użycia siły fizycznej wobec uczniów

Norwegia jest uznawana za jeden z najbardziej "progresywnych" krajów na świecie. Jednak i tam narastający problem z agresją wśród uczniów, skłonił norweskie ministerstwo edukacji do zaproponowania zasad w ramach których dozwolone ma być użycie siły fizycznej wobec uczniów.

Aktywiści próbowali wedrzeć się na tor wyścigowy podczas Epsom Derby z ostatniej chwili
Aktywiści próbowali wedrzeć się na tor wyścigowy podczas Epsom Derby

Trzydziestu jeden aktywistów grupy Animal Rising aresztowano w sobotę przed i w czasie Epsom Derby, jednego z najważniejszych wyścigów konnych w Wielkiej Brytanii. Wbrew zapowiedziom, aktywistom nie udało się jednak uniemożliwić przeprowadzenie zawodów.

Niezidentyfikowany obiekt zlokalizowany w warmińsko-mazurskim z ostatniej chwili
Niezidentyfikowany obiekt zlokalizowany w warmińsko-mazurskim

Jak donosi RMF w miejscowości Kaliszki w województwie warmińsko-mazurskim zlokalizowano niezidentyfikowany balon.

Pałac Buckingham. Media huczą od plotek. Kryzys w małżeństwie Meghan Markle i księcia Harry’ego? z ostatniej chwili
Pałac Buckingham. Media huczą od plotek. Kryzys w małżeństwie Meghan Markle i księcia Harry’ego?

Książę Harry podobno spędza więcej czasu w domu, podczas gdy Meghan Markle imprezuje ze swoimi przyjaciółmi w Los Angeles – pisze serwis express.co.uk. Zdaniem królewskiego eksperta „nie oznacza to, że ich małżeństwo musi mieć kłopoty”.

Niemcy: „Dzień X” w Lipsku. Lewicowi ekstremiści starli się z policją [WIDEO] z ostatniej chwili
Niemcy: „Dzień X” w Lipsku. Lewicowi ekstremiści starli się z policją [WIDEO]

Podczas zapowiadanej przez środowiska skrajnej lewicy demonstracji w Lipsku, określanej jako Dzień X, w sobotę doszło do zamieszek. Po południu na Alexis Schumann Platz w stronę policji poleciały petardy, kamienie, butelki i „koktajle mołotowa”. Demonstranci, w większości noszący kominiarki, zostali otoczeni przez policję – poinformowała agencja dpa.

Dramat Dawida Kubackiego. Ujawnił nieznane fakty na temat żony z ostatniej chwili
Dramat Dawida Kubackiego. Ujawnił nieznane fakty na temat żony

Pod koniec sezonu 2022/2023 Dawid Kubacki wycofał się niespodziewanie z zawodów Pucharu Świata w norweskim Vikersund, a przyczyną decyzji była choroba jego małżonki.

Makabryczny wypadek pod Oleśnicą. Są ofiary, wśród rannych dzieci z ostatniej chwili
Makabryczny wypadek pod Oleśnicą. Są ofiary, wśród rannych dzieci

Po czołowym zderzeniu aut osobowych na drodze 368 pod Oleśnicą na Dolnym Śląsku dwie osoby poniosły śmierć, a cztery zostały ranne. Droga jest zablokowana.

„Tak wyglądała demokracja za rządów PO”. PiS publikuje nowy spot [WIDEO] z ostatniej chwili
„Tak wyglądała demokracja za rządów PO”. PiS publikuje nowy spot [WIDEO]

Prawo i Sprawiedliwość, dzień przed marszem opozycji w Warszawie, publikuje nowy spot.

Co za demolka! Iga Świątek nie dała żadnych szans rywalce z ostatniej chwili
Co za demolka! Iga Świątek nie dała żadnych szans rywalce

W trzeciej rundzie wielkoszlemowego French Open Iga Świątek wygrała z chińską tenisistką Xinyu Wang 6:0 6:0 i tym samym awansowała 1/8 turnieju. Spotkanie z Chinką trwało zaledwie 51 minut.

Emerytury
Stażowe