Pałac Buckingham: Medycy ostrzegają króla Karola. Jego nawyk może spowodować poważne problemy zdrowotne

Okazuje się, że niektóre z przyzwyczajeń brytyjskiego monarchy mogą przyprawiać jego poddanych odpowiedzialnych za stan zdrowia króla o prawdziwy ból głowy.
 Pałac Buckingham: Medycy ostrzegają króla Karola. Jego nawyk może spowodować poważne problemy zdrowotne

Koronacja króla Karola zbliża się wielkimi krokami. Już 6 maja w opactwie westminsterskim w Londynie dojdzie do historycznego wydarzenia, a oczy mediów z całego świata będą skierowane na sędziwego monarchę. 

W ostatnim czasie niewątpliwie sporo uwagi króla pochłaniała kwestia jego syna Harry’ego i synowej Meghan Markle. Powszechnie wiadomo, że relacje księcia i księżnej Sussex z pozostałymi członkami rodziny królewskiej nie są najlepsze; ostatecznie na koronację przybędzie jedynie syn króla, Harry. Choć przecieki medialne wskazują, że król jest tą decyzją rozczarowany i chętnie zobaczyłby się z synową, nie ulega wątpliwości, że rozwiązanie tej sprawy w taki czy inny sposób zrzuciło choć jedno zmartwienie z barków Karola, który mimo że cieszy się dobrym zdrowiem, jest już w podeszłym wieku.

Ten nawyk króla nie podoba się medykom

Król ma już 74 lata. Będzie najstarszą osobą w Wielkiej Brytanii, która dostąpiła zaszczytu koronacji. Z tego powodu liczni medycy z uwagą przyglądają się zdrowiu monarchy, a także wyrobionym przez lata nawykom. Niektóre godne są pochwały – król ma być fanem zdrowego trybu życia, jest na specjalnej diecie – ale są też elementy, które trudno wytłumaczyć i które mogą być dość problematyczne.

Jak czytamy w publikacji brytyjskiego „The Telegraph”, jednym z najbardziej zaskakujących i szkodliwych nawyków króla jest to, że monarcha… nie pije wody między posiłkami. Okazuje się, że w trakcie wykonywania codziennych obowiązków spowodowałoby to konieczność przerw na toaletę, a to monarcha uważa za „marnowanie czasu”.

Medycy alarmują, że jest to bardzo szkodliwy nawyk, którzy może prowadzić do odwodnienia organizmu, co w tym wieku skutkować może poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi.

Ponadto Karolowi od lat mają towarzyszyć silne bóle pleców. Wszystko z powodu poważnych urazów, jakich nabawił się, grając przed laty w polo. Okazuje się, że z powodu bólu kilka razy zdarzało się, że król musiał przyjmować gości na leżąco. 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Xavi szczerze o Robercie Lewandowskim. Padły mocne słowa z ostatniej chwili
Xavi szczerze o Robercie Lewandowskim. Padły mocne słowa

Xavi podsumował sezon w wykonaniu FC Barcelony. Na pomeczowej konferencji prasowej padły mocne słowa o polskim napastniku.

„Financial Times”: Ukraina potrzebuje długoterminowych gwarancji bezpieczeństwa z ostatniej chwili
„Financial Times”: Ukraina potrzebuje długoterminowych gwarancji bezpieczeństwa

„Ukraina potrzebuje długoterminowych gwarancji bezpieczeństwa i NATO na szczycie w Wilnie powinno uzgodnić konkretny harmonogram jej wejścia do sojuszu po zakończeniu wojny” – pisze w poniedziałek w komentarzu redakcyjnym brytyjski dziennik „Financial Times”.

Iga Świątek awansowała do ćwierćfinału wielkoszlemowego French Open z ostatniej chwili
Iga Świątek awansowała do ćwierćfinału wielkoszlemowego French Open

Liderka światowego rankingu tenisistek Iga Świątek awansowała do ćwierćfinału wielkoszlemowego turnieju French Open w Paryżu. W poniedziałkowym meczu 1/8 finału skreczowała jej rywalka Ukrainka Łesia Curenko przy stanie 5:1 dla Polki w pierwszym secie.

Sensacyjne doniesienia z Pałacu Buckingham. Król Karol III podjął zaskakującą decyzję z ostatniej chwili
Sensacyjne doniesienia z Pałacu Buckingham. Król Karol III podjął zaskakującą decyzję

Wokół Pałacu Buckingham znowu zawrzało. Brytyjski „The Guardian” informuje, że król Karol III podjął zaskakującą decyzję. Okazuje się, że monarcha zdecydował o zaprzestaniu utrzymywania rezydencji w Llwynywermod. Jak czytamy, kompleks jest zbyt kosztowny i znacznie obciąża królewski budżet.

Szynkowski vel Sęk: Część zarzutów TSUE jest już nieaktualna z ostatniej chwili
Szynkowski vel Sęk: Część zarzutów TSUE jest już nieaktualna

– Część zarzutów TSUE jest już nieaktualna – powiedział minister ds. UE Szymon Szynkowski vel Sęk, odnosząc się do wyroku Trybunału, który uznał, że reforma polskiego wymiaru sprawiedliwości narusza prawo unijne. – Nie znajdują się w nim tezy, które sprawiałyby, że musielibyśmy myśleć o nowelizacji ustawowej – dodał.

Afera przed Opolem. Zapłakana Doda mówi, jak potraktował ją reżyser. TVP publikuje oświadczenie z ostatniej chwili
Afera przed Opolem. Zapłakana Doda mówi, jak potraktował ją reżyser. TVP publikuje oświadczenie

Doda przygotowuje się do występu w Opolu. Na swoim Instagramie roztrzęsiona, ze łzami w oczach opowiedziała, co wydarzyło się podczas pracy na planie.

„Ja będę, a ty?” Wizerunkiem sędziego Tulei reklamowano marsz 4 czerwca. Ten twierdzi, że nie był. Kto kłamie? z ostatniej chwili
„Ja będę, a ty?” Wizerunkiem sędziego Tulei reklamowano marsz 4 czerwca. Ten twierdzi, że nie był. Kto kłamie?

– Sędziowie, którzy idą w upolitycznionym marszu, łamią przepisy konstytucji dot. niezależności sądów i niezawisłości sędziów – ocenił Jacek Ozdoba (Suwerenna Polska). Sędzia Michał Laskowski powiedział PAP, że wziął udział w marszu jako zwykły obywatel, protestując przeciwko zmianom w sądownictwie. Konstytucja mówi wyraźnie, że sędziowie powinni unikać działań mogących podawać w wątpliwość ich bezstronność.

Ziobro: Orzeczenia TSUE – niewiarygodne. Wyrok nie był pisany przez sędziów, tylko polityków z ostatniej chwili
Ziobro: Orzeczenia TSUE – niewiarygodne. Wyrok nie był pisany przez sędziów, tylko polityków

– Poniedziałkowy wyrok TSUE nie był pisany przez sędziów, tylko przez polityków, bo stanowi on jawne pogwałcenie europejskich traktatów – powiedział minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Ocenił, że orzeczeń TSUE nie można uważać za wiarygodne, bo główny sąd europejski jest skorumpowany.

Beata Szydło: Tą sprawą TSUE w ogóle nie powinien się zajmować z ostatniej chwili
Beata Szydło: Tą sprawą TSUE w ogóle nie powinien się zajmować

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej ogłosił w poniedziałek, że reforma wymiaru sprawiedliwości z grudnia 2019 roku nie jest zgodna z prawem UE. Orzeczenie to wywołało wiele kontrowersji. Skomentowała je była premier Beata Szydło, która nie przebierała w słowach.

„Idziemy po swoje”. Adwokat od „trumny na kółkach” na „marszu 4 czerwca” z ostatniej chwili
„Idziemy po swoje”. Adwokat od „trumny na kółkach” na „marszu 4 czerwca”

Podczas wczorajszego marszu organizowanego przez Platformę Obywatelską obecny był znany łódzki adwokat Paweł K., którego słowa „trumna na kółkach” wywołały oburzenie w całej Polsce.

Emerytury
Stażowe