„Nie wiedziałam, że to na całe życie”. Ujawniono szokujące nagrania z lekarzami dokonującymi tranzycji i ich pacjentami [WIDEO]

Amerykańska grupa wolontariuszy „Project Veritas” opublikowała obszerny materiał ukazujący ciemną stronę branży chirurgii transpłciowej. Reportaż składa się z nagrań wideo, na których potajemnie nagrano kilku lekarzy, którzy przyznali, że nawet dzieci w wieku ośmiu lat są brane pod uwagę przy tak zwanej zmianie płci.
 „Nie wiedziałam, że to na całe życie”. Ujawniono szokujące nagrania z lekarzami dokonującymi tranzycji i ich pacjentami [WIDEO]
/ screen video projectveritas.com

Jak alarmuje „Project Veritas”, zdaniem ekspertów z branży operacje osób transpłciowych to w Stanach Zjednoczonych lukratywny biznes, który skłania niektórych lekarzy do przeprowadzania ich dla zysku kosztem pacjentów – często nastolatków, a nawet dzieci.

„Czternaście lat to rozsądny wiek”

Publikacja prezentuje rozmowę m.in z dr. Johnem Steeverem, który pracuje na oddziale pediatrii Centrum Zdrowia Młodzieży Mount Sinai w Nowym Jorku. W rozmowie z dziennikarzem Veritas przekazał on, jak postrzega proces zmiany płci. Uważa, że większość nastolatków może samodzielnie dokonywać wyborów zmieniających życie.

Postępuję zgodnie z wytycznymi WPATH [World Professional Association of Transgender Health – Światowe Zrzeszenie Specjalistów ds. Zdrowia Transpłciowego – red.]

– powiedział dr Steever. Przekazał, że według ww. organizacji droga do zmiany płci w wieku 10 lat wiedzie przez stosowanie tzw. blokerów dojrzewania. Wskazał również, że stosowanie hormonów płciowych, głównie testosteronu, ma trwałe skutki i dlatego potrzebuje, aby pacjent był „wystarczająco dojrzały”, by podjąć „względnie świadomą decyzję”.

Czternaście [lat – red.] to rozsądny wiek [na tranzycję – red.]. Większość dzieci jest wystarczająco dojrzała, aby podjąć względnie świadomą decyzję

– stwierdził dr Steever. 

Nora Scott, licencjonowany pracownik socjalny Dell Children’s Medical Center [Austin, Teksas], poszła w kwestii młodego wieku pacjentów jeszcze dalej. 

Mamy pacjentów, którzy rozpoczynają [zmianę płci – red.] w wieku ośmiu, dziewięciu lat

– poinformowała. 

Jak na razie ani w Nowym Jorku, ani w Teksasie nie obowiązują przepisy ograniczające wiek, w którym dzieci mogą przechodzić zmiany płci. 

„Nie obchodzi nas, czy masz terapeutę”

Perry Farhat, dyrektor administracyjny Babs Siperstein PROUD Center, powiedział, że jego instytucja medyczna z siedzibą w New Jersey nie traktuje poważnie wymogu władz dot. uzyskania zgody certyfikowanego terapeuty na operację tranzycji dla nieletnich.

Nie obchodzi nas, czy masz licencjonowanego terapeutę, czy nie… W ogóle tego nie wymagamy. Sprowadziliśmy naszego własnego terapeutę, aby pisał nasze listy do gabinetów lekarskich (…) nie odrzucamy nikogo. Nie chcę odstraszyć żadnego z naszych pacjentów

– przekazał Farhat. Podane przez niego informacje potwierdził Daniel Fernandez, który również pracuje w Babs Siperstein PROUD Center jako „LGBTQIA+ Health Navigator”. Poinformował on, że do kliniki trafiła 14–15-latka, która była „nieudokumentowana” i „właśnie zaczęła brać hormony”.

„Wielu ludzi ze spektrum autyzmu”

W publikacji przewija się również kwestia osób ze spektrum autyzmu. Nowojorski pracownik medyczny dr Matthew Pabis uważa, że może istnieć związek między osobami ze spektrum a ich pragnieniem „zmiany płci” i podaje przykład jednego z pacjentów, 21-latka, który najpierw przyjeżdżał do kliniki w celu poprawy zdrowia psychicznego, a potem zażyczył sobie zmianę płci. Informacje te potwierdziła wspomniana wyżej Nora Scott z Dell Children’s Medical Center.

Mogę również stąd powiedzieć, że w naszej klinice jest wielu ludzi ze spektrum autyzmu… Jest duża liczba krzyżówek osób, które są właśnie gdzieś w spektrum, a także gdzieś w spektrum LGBTQIA

– przekazała Nora Scott.

„Nie wiedziałam, że to na całe życie”

W materiale wypowiada się również Prisha Mosley – 25-latka, która usiłuje odwrócić efekty operacji i „terapii” po tranzycji, dzięki którym miała „być mężczyzną”. Powiedziała, że przeszła proces „zmiany płci” po tym, jak została przekonana – przez aktywistów i terapeutów – że urodzenie się w niewłaściwym ciele leży u podstaw wszystkich jej problemów.

Powiedzieli [lekarze i terapeuci – red.], że przejście [zmiany płci – red.] albo samobójstwo. Nie dano mi wyboru. Powiedziano mi: „zabijesz się, jeśli nie przejdziesz przez te zabiegi”

– opowiada Prisha Mosley. 

Byłam pod wrażeniem, że wezmę lekarstwo i zostanę uzdrowiona, i nie rozumiałam jako psychicznie chore dziecko, że podpisuję się pod dożywotnią medykalizacją. Nie rozumiałam, że będę wstrzykiwać sobie to [lekarstwo – hormony – red.] co dwa tygodnie, do końca życia

– podsumowała Mosley.

 

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Jourova zaproponuje wycofanie procedury z art. 7: W Polsce nie mamy już do czynienia z naruszeniem praworządności z ostatniej chwili
Jourova zaproponuje wycofanie procedury z art. 7: "W Polsce nie mamy już do czynienia z naruszeniem praworządności"

– W nadchodzących dniach zaproponuję, by Komisji Europejska wycofała wniosek dotyczący procedury z art. 7 wobec Polski – poinformowała dziennikarzy we wtorek w Brukseli wiceszefowa KE Viera Jourova.

Mariusz Błaszczak uderza w Donalda Tuska:  Postępuje jak złodziej, który krzyczy łapać złodzieja polityka
Mariusz Błaszczak uderza w Donalda Tuska: Postępuje jak złodziej, który krzyczy łapać złodzieja

Były wicepremier, były szef MON Mariusz Błaszczak (PiS), odnosząc się do sugestii premiera, iż w otoczeniu niektórych ministrów poprzedniej ekipy rządzącej byli obcy agenci, ocenił, że Donald Tusk postępuje tak, jak złodziej, który krzyczy "łapać złodzieja".

Pożar dachu szkoły podstawowej. Trwa akcja gaśnicza [ZDJĘCIA] z ostatniej chwili
Pożar dachu szkoły podstawowej. Trwa akcja gaśnicza [ZDJĘCIA]

W Józefowie w powiecie otwockim (woj. mazowieckie) doszło do pożaru dachu szkoły podstawowej, na którym zamontowano panele fotowoltaiczne. Trwa akcja gaśnicza.

Koniec HiT-u w szkołach. Będą nowe, obowiązkowe zajęcia z ostatniej chwili
Koniec HiT-u w szkołach. Będą nowe, obowiązkowe zajęcia

Rezygnacja z HiT-u dla uczniów, którzy rozpoczynają naukę w szkołach ponadpodstawowych, oraz obowiązkowe zajęcia z pierwszej pomocy na godzinach wychowawczych – przewiduje od 1 września rozporządzenie w sprawie ramowych planów nauczania – poinformowało we wtorek Ministerstwo Edukacji.

TK zdecydował: Zastosowanie przepisów antycovidowych do przygotowania wyborów było zgodne z konstytucją z ostatniej chwili
TK zdecydował: Zastosowanie przepisów antycovidowych do przygotowania wyborów było zgodne z konstytucją

Zastosowanie przepisów antycovidowych do przygotowania wyborów w stanie epidemii – zgodne z konstytucją – orzekł we wtorek Trybunał Konstytucyjny.

Znowu można „podziwiać” haniebne pomniki w Michałowie [FOTO] Wiadomości
Znowu można „podziwiać” haniebne pomniki w Michałowie [FOTO]

Według przekazanych nam przez mieszkańców Michałowa informacji znowu można „podziwiać” haniebne, uderzające w obrońców polskiej granicy pomniki w Michałowie. W ich opinii niedawno postawione pomniki zostały przykryte płachtami wyłącznie na czas wizyty wojewody podlaskiego i marszałka województwa podlaskiego.

To koniec. Legenda Realu Madryt kończy karierę po sezonie Wiadomości
To koniec. Legenda Realu Madryt kończy karierę po sezonie

Toni Kroos zapowiedział, że po Euro 2024 zakończy piłkarską karierę. Piłkarz, który cały czas zachwyca wysoką formą, zdecydował, że odwiesi buty na kołek na własnych warunkach.

Nowy rząd w Holandii: Likwidacja podatku od CO2, zdjęcie obciążeń z rolników, wyjście z paktu migracyjnego Wiadomości
Nowy rząd w Holandii: Likwidacja podatku od CO2, zdjęcie obciążeń z rolników, wyjście z paktu migracyjnego

Tradycyjnie rozmowy koalicyjne w bardzo rozdrobnionym systemie politycznym, jaki posiadają Niderlandy, trwają długo. Holendrzy w listopadzie zeszłego roku dokonali zaskakującego wyboru, oddając większość głosów na populistycznego polityka Geerta Wildersa i jego PVV. Wilders wygrał wybory, ale jest zmuszony do stworzenia szerokiej koalicji. On sam uznał, że będzie musiał zrezygnować z funkcji premiera, co już ogłosił w mediach społecznościowych. Jego postać jest za bardzo kontrowersyjna. Przez ostatnie dekady pozwalał sobie często na daleko idące i wrogie wypowiedzi. Niektóre z nich były także skierowane do Polaków pracujących w Niderlandach.

Awaria strony ZUS i PUE: Co się stało? pilne
Awaria strony ZUS i PUE: Co się stało?

Strona internetowa ZUS nie działa. Zakład Ubezpieczeń Społecznych w rozmowie z portalem Business Insider przekazał, że chodzi o usterkę techniczną i że już pracują nad przywróceniem systemu.

Rząd chce wydać miliardy na wzmocnienie granicy bagnami. Poseł Kaleta mocno – to idiotyzm tylko u nas
Rząd chce wydać miliardy na wzmocnienie granicy bagnami. Poseł Kaleta mocno – to idiotyzm

Wydanie w tej chwili 10 miliardów na zaporę, która będzie tylko zabezpieczała przed migrantami, jest idiotyzmem, ponieważ taka już jest. Teraz potrzeba zapory obronnej, a to, co planuje rząd, takiej funkcji nie spełnia – powiedział poseł PiS Piotr Kaleta w rozmowie z Tysol.pl.

REKLAMA

„Nie wiedziałam, że to na całe życie”. Ujawniono szokujące nagrania z lekarzami dokonującymi tranzycji i ich pacjentami [WIDEO]

Amerykańska grupa wolontariuszy „Project Veritas” opublikowała obszerny materiał ukazujący ciemną stronę branży chirurgii transpłciowej. Reportaż składa się z nagrań wideo, na których potajemnie nagrano kilku lekarzy, którzy przyznali, że nawet dzieci w wieku ośmiu lat są brane pod uwagę przy tak zwanej zmianie płci.
 „Nie wiedziałam, że to na całe życie”. Ujawniono szokujące nagrania z lekarzami dokonującymi tranzycji i ich pacjentami [WIDEO]
/ screen video projectveritas.com

Jak alarmuje „Project Veritas”, zdaniem ekspertów z branży operacje osób transpłciowych to w Stanach Zjednoczonych lukratywny biznes, który skłania niektórych lekarzy do przeprowadzania ich dla zysku kosztem pacjentów – często nastolatków, a nawet dzieci.

„Czternaście lat to rozsądny wiek”

Publikacja prezentuje rozmowę m.in z dr. Johnem Steeverem, który pracuje na oddziale pediatrii Centrum Zdrowia Młodzieży Mount Sinai w Nowym Jorku. W rozmowie z dziennikarzem Veritas przekazał on, jak postrzega proces zmiany płci. Uważa, że większość nastolatków może samodzielnie dokonywać wyborów zmieniających życie.

Postępuję zgodnie z wytycznymi WPATH [World Professional Association of Transgender Health – Światowe Zrzeszenie Specjalistów ds. Zdrowia Transpłciowego – red.]

– powiedział dr Steever. Przekazał, że według ww. organizacji droga do zmiany płci w wieku 10 lat wiedzie przez stosowanie tzw. blokerów dojrzewania. Wskazał również, że stosowanie hormonów płciowych, głównie testosteronu, ma trwałe skutki i dlatego potrzebuje, aby pacjent był „wystarczająco dojrzały”, by podjąć „względnie świadomą decyzję”.

Czternaście [lat – red.] to rozsądny wiek [na tranzycję – red.]. Większość dzieci jest wystarczająco dojrzała, aby podjąć względnie świadomą decyzję

– stwierdził dr Steever. 

Nora Scott, licencjonowany pracownik socjalny Dell Children’s Medical Center [Austin, Teksas], poszła w kwestii młodego wieku pacjentów jeszcze dalej. 

Mamy pacjentów, którzy rozpoczynają [zmianę płci – red.] w wieku ośmiu, dziewięciu lat

– poinformowała. 

Jak na razie ani w Nowym Jorku, ani w Teksasie nie obowiązują przepisy ograniczające wiek, w którym dzieci mogą przechodzić zmiany płci. 

„Nie obchodzi nas, czy masz terapeutę”

Perry Farhat, dyrektor administracyjny Babs Siperstein PROUD Center, powiedział, że jego instytucja medyczna z siedzibą w New Jersey nie traktuje poważnie wymogu władz dot. uzyskania zgody certyfikowanego terapeuty na operację tranzycji dla nieletnich.

Nie obchodzi nas, czy masz licencjonowanego terapeutę, czy nie… W ogóle tego nie wymagamy. Sprowadziliśmy naszego własnego terapeutę, aby pisał nasze listy do gabinetów lekarskich (…) nie odrzucamy nikogo. Nie chcę odstraszyć żadnego z naszych pacjentów

– przekazał Farhat. Podane przez niego informacje potwierdził Daniel Fernandez, który również pracuje w Babs Siperstein PROUD Center jako „LGBTQIA+ Health Navigator”. Poinformował on, że do kliniki trafiła 14–15-latka, która była „nieudokumentowana” i „właśnie zaczęła brać hormony”.

„Wielu ludzi ze spektrum autyzmu”

W publikacji przewija się również kwestia osób ze spektrum autyzmu. Nowojorski pracownik medyczny dr Matthew Pabis uważa, że może istnieć związek między osobami ze spektrum a ich pragnieniem „zmiany płci” i podaje przykład jednego z pacjentów, 21-latka, który najpierw przyjeżdżał do kliniki w celu poprawy zdrowia psychicznego, a potem zażyczył sobie zmianę płci. Informacje te potwierdziła wspomniana wyżej Nora Scott z Dell Children’s Medical Center.

Mogę również stąd powiedzieć, że w naszej klinice jest wielu ludzi ze spektrum autyzmu… Jest duża liczba krzyżówek osób, które są właśnie gdzieś w spektrum, a także gdzieś w spektrum LGBTQIA

– przekazała Nora Scott.

„Nie wiedziałam, że to na całe życie”

W materiale wypowiada się również Prisha Mosley – 25-latka, która usiłuje odwrócić efekty operacji i „terapii” po tranzycji, dzięki którym miała „być mężczyzną”. Powiedziała, że przeszła proces „zmiany płci” po tym, jak została przekonana – przez aktywistów i terapeutów – że urodzenie się w niewłaściwym ciele leży u podstaw wszystkich jej problemów.

Powiedzieli [lekarze i terapeuci – red.], że przejście [zmiany płci – red.] albo samobójstwo. Nie dano mi wyboru. Powiedziano mi: „zabijesz się, jeśli nie przejdziesz przez te zabiegi”

– opowiada Prisha Mosley. 

Byłam pod wrażeniem, że wezmę lekarstwo i zostanę uzdrowiona, i nie rozumiałam jako psychicznie chore dziecko, że podpisuję się pod dożywotnią medykalizacją. Nie rozumiałam, że będę wstrzykiwać sobie to [lekarstwo – hormony – red.] co dwa tygodnie, do końca życia

– podsumowała Mosley.

 

 Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

Polecane
Emerytury
Stażowe