„Nie wiedziałam, że to na całe życie”. Ujawniono szokujące nagrania z lekarzami dokonującymi tranzycji i ich pacjentami [WIDEO]

Amerykańska grupa wolontariuszy „Project Veritas” opublikowała obszerny materiał ukazujący ciemną stronę branży chirurgii transpłciowej. Reportaż składa się z nagrań wideo, na których potajemnie nagrano kilku lekarzy, którzy przyznali, że nawet dzieci w wieku ośmiu lat są brane pod uwagę przy tak zwanej zmianie płci.
 „Nie wiedziałam, że to na całe życie”. Ujawniono szokujące nagrania z lekarzami dokonującymi tranzycji i ich pacjentami [WIDEO]
/ screen video projectveritas.com

Jak alarmuje „Project Veritas”, zdaniem ekspertów z branży operacje osób transpłciowych to w Stanach Zjednoczonych lukratywny biznes, który skłania niektórych lekarzy do przeprowadzania ich dla zysku kosztem pacjentów – często nastolatków, a nawet dzieci.

„Czternaście lat to rozsądny wiek”

Publikacja prezentuje rozmowę m.in z dr. Johnem Steeverem, który pracuje na oddziale pediatrii Centrum Zdrowia Młodzieży Mount Sinai w Nowym Jorku. W rozmowie z dziennikarzem Veritas przekazał on, jak postrzega proces zmiany płci. Uważa, że większość nastolatków może samodzielnie dokonywać wyborów zmieniających życie.

Postępuję zgodnie z wytycznymi WPATH [World Professional Association of Transgender Health – Światowe Zrzeszenie Specjalistów ds. Zdrowia Transpłciowego – red.]

– powiedział dr Steever. Przekazał, że według ww. organizacji droga do zmiany płci w wieku 10 lat wiedzie przez stosowanie tzw. blokerów dojrzewania. Wskazał również, że stosowanie hormonów płciowych, głównie testosteronu, ma trwałe skutki i dlatego potrzebuje, aby pacjent był „wystarczająco dojrzały”, by podjąć „względnie świadomą decyzję”.

Czternaście [lat – red.] to rozsądny wiek [na tranzycję – red.]. Większość dzieci jest wystarczająco dojrzała, aby podjąć względnie świadomą decyzję

– stwierdził dr Steever. 

Nora Scott, licencjonowany pracownik socjalny Dell Children’s Medical Center [Austin, Teksas], poszła w kwestii młodego wieku pacjentów jeszcze dalej. 

Mamy pacjentów, którzy rozpoczynają [zmianę płci – red.] w wieku ośmiu, dziewięciu lat

– poinformowała. 

Jak na razie ani w Nowym Jorku, ani w Teksasie nie obowiązują przepisy ograniczające wiek, w którym dzieci mogą przechodzić zmiany płci. 

„Nie obchodzi nas, czy masz terapeutę”

Perry Farhat, dyrektor administracyjny Babs Siperstein PROUD Center, powiedział, że jego instytucja medyczna z siedzibą w New Jersey nie traktuje poważnie wymogu władz dot. uzyskania zgody certyfikowanego terapeuty na operację tranzycji dla nieletnich.

Nie obchodzi nas, czy masz licencjonowanego terapeutę, czy nie… W ogóle tego nie wymagamy. Sprowadziliśmy naszego własnego terapeutę, aby pisał nasze listy do gabinetów lekarskich (…) nie odrzucamy nikogo. Nie chcę odstraszyć żadnego z naszych pacjentów

– przekazał Farhat. Podane przez niego informacje potwierdził Daniel Fernandez, który również pracuje w Babs Siperstein PROUD Center jako „LGBTQIA+ Health Navigator”. Poinformował on, że do kliniki trafiła 14–15-latka, która była „nieudokumentowana” i „właśnie zaczęła brać hormony”.

„Wielu ludzi ze spektrum autyzmu”

W publikacji przewija się również kwestia osób ze spektrum autyzmu. Nowojorski pracownik medyczny dr Matthew Pabis uważa, że może istnieć związek między osobami ze spektrum a ich pragnieniem „zmiany płci” i podaje przykład jednego z pacjentów, 21-latka, który najpierw przyjeżdżał do kliniki w celu poprawy zdrowia psychicznego, a potem zażyczył sobie zmianę płci. Informacje te potwierdziła wspomniana wyżej Nora Scott z Dell Children’s Medical Center.

Mogę również stąd powiedzieć, że w naszej klinice jest wielu ludzi ze spektrum autyzmu… Jest duża liczba krzyżówek osób, które są właśnie gdzieś w spektrum, a także gdzieś w spektrum LGBTQIA

– przekazała Nora Scott.

„Nie wiedziałam, że to na całe życie”

W materiale wypowiada się również Prisha Mosley – 25-latka, która usiłuje odwrócić efekty operacji i „terapii” po tranzycji, dzięki którym miała „być mężczyzną”. Powiedziała, że przeszła proces „zmiany płci” po tym, jak została przekonana – przez aktywistów i terapeutów – że urodzenie się w niewłaściwym ciele leży u podstaw wszystkich jej problemów.

Powiedzieli [lekarze i terapeuci – red.], że przejście [zmiany płci – red.] albo samobójstwo. Nie dano mi wyboru. Powiedziano mi: „zabijesz się, jeśli nie przejdziesz przez te zabiegi”

– opowiada Prisha Mosley. 

Byłam pod wrażeniem, że wezmę lekarstwo i zostanę uzdrowiona, i nie rozumiałam jako psychicznie chore dziecko, że podpisuję się pod dożywotnią medykalizacją. Nie rozumiałam, że będę wstrzykiwać sobie to [lekarstwo – hormony – red.] co dwa tygodnie, do końca życia

– podsumowała Mosley.

 

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Były doradca Margaret Thatcher: Haniebny atak na Polskę z ostatniej chwili
Były doradca Margaret Thatcher: Haniebny atak na Polskę

Kilka dni temu na łamach internetowej wersji The New York Times opublikowano skandaliczny artykuł dwójki dziennikarzy o polsko brzmiących nazwiskach - Jarosława Kuisza i Karoliny Wigury - "Polska nie jest przyjacielem "Zachodu". Artykuł wywołał potężne kontrowersje.

Ministrowie spraw wewnętrznych UE zdecydowali. Polska, która przyjęła miliony uchodźców z Ukrainy, zapłaci miliardy euro kar? z ostatniej chwili
Ministrowie spraw wewnętrznych UE zdecydowali. Polska, która przyjęła miliony uchodźców z Ukrainy, zapłaci miliardy euro kar?

Ministrowie spraw wewnętrznych, obradujący w czwartek w Luksemburgu, po kilkunastu godzinach negocjacji, przyjęli stanowisko negocjacyjne w sprawie reformy regulacji migracyjnych w Unii. Polska i Węgry głosowały przeciwko poparciu tzw. paktu migracyjnego.

Ks. Janusz Chyła: Skarb Kościoła z ostatniej chwili
Ks. Janusz Chyła: Skarb Kościoła

Niejednokrotnie słyszałem: Nie chce mi się uczestniczyć we Mszy świętej. Nie mam czasu na chodzenie do kościoła. Nudzę się podczas liturgii. Smutne deklaracje. Podobnie jak ograniczanie udziału w największym cudzie na ziemi do spełniania obowiązku wynikającego z Bożego i kościelnego przykazania. Kierowanie się tylko taką motywacją wynika z braku zachwytu obecnością Chrystusa w sakramencie Eucharystii i słabej wiary.

Ukraina: Alarm przeciwlotniczy w całym kraju z ostatniej chwili
Ukraina: Alarm przeciwlotniczy w całym kraju

Na terytorium całej Ukrainy ogłoszono w czwartek wieczorem alarm przeciwlotniczy. Media poinformowały o odgłosach eksplozji w obwodzie czerkaskim.

Berlin: Aktywiści klimatyczni uszkodzili kilkadziesiąt aut. Na celowniku najdroższe modele z ostatniej chwili
Berlin: Aktywiści klimatyczni uszkodzili kilkadziesiąt aut. Na celowniku najdroższe modele

Co najmniej 35 samochodów w berlińskiej dzielnicy Pankow zostało uszkodzonych przez grupę radykalnych aktywistów klimatycznych w nocy ze środy na czwartek. W autach - za cel wzięto drogie modele, głównie typu SUV - poprzecinano opony, czym grupa pochwaliła się we wpisie na Twitterze – poinformował w czwartek portal „Tagesspiegel”.

W tłum uczestników procesji Bożego Ciała na warszawskim Ursynowie wjechał samochód z ostatniej chwili
W tłum uczestników procesji Bożego Ciała na warszawskim Ursynowie wjechał samochód

Dziś w całej Polsce odbywają się procesje Bożego Ciała. W większości przypadków przebiegają spokojnie, niestety na warszawskim Ursynowi doszło do przykrego incydentu.

Nie żyje amerykański aktor i komik z ostatniej chwili
Nie żyje amerykański aktor i komik

Nie żyje amerykański gwiazdor filmowy i komik Pat Cooper. Znany był najlepiej z takich produkcji jak "Aniołki Charliego", "Depresja gangstera" i "Kroniki Seinfelda". Odszedł w wieku 93 lat.

Zaproszenie na konferencję: „Jak wspierać młodzież w niestabilnym świecie? z ostatniej chwili
Zaproszenie na konferencję: „Jak wspierać młodzież w niestabilnym świecie?"

W dniu 13 czerwca 2023 roku odbędzie się konferencja „Jak wspierać młodzież w niestabilnym świecie? Wyzwania i rekomendacje dla wychowania, profilaktyki i ochrony zdrowia psychicznego po trudnych latach 2020-2022”.

Jest nowy sondaż. Zmniejsza się dystans pomiędzy Zjednoczoną Prawicą a Koalicją Obywatelską z ostatniej chwili
Jest nowy sondaż. Zmniejsza się dystans pomiędzy Zjednoczoną Prawicą a Koalicją Obywatelską

Najnowszy sondaż IPSOS dla portalu DoRzeczy.pl ukazał aktualne preferencje polityczne Polaków. Z uzyskanych odpowiedzi wynika, że Polacy najwyższym zaufaniem darzą Zjednoczoną Prawicę, która uzyskała 35 proc. Jest to taki sam wynik, jaki partia miała 20 maja 2023 roku.

Polska wygrała z aborterkami przed ETPCz z ostatniej chwili
Polska wygrała z aborterkami przed ETPCz

Prezes Sądu Apelacyjnego w Warszawie nie musiał wykonywać orzeczenia Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w sprawie wstrzymania przeniesienia trójki sędziów - napisała m.in. we wtorkowym oświadczeniu przewodnicząca Krajowej Rady Sądownictwa Dagmara Pawełczyk-Woicka.

Emerytury
Stażowe