CBA: Wysokiej rangi samorządowiec i biznesmen aresztowani

We wtorek Centralne Biuro Antykorupcyjne poinformowało o zatrzymaniu czterech osób, m.in. wysokiego rangą urzędnika samorządowego oraz przedsiębiorcę z Dolnego Śląska związanego z branżą turystyczną i hotelarską w Karkonoszach. Z ustaleń śledztwa CBA wynika, że w latach 2014-22 miało dochodzić do poważnych nieprawidłowości dotyczących wydawania decyzji administracyjnych w ramach realizacji jednej z inwestycji budowlanych w Dusznikach Zdroju.
Przekroczenie uprawnień i poświadczenie nieprawdy w dokumentach
Rzecznik Prokuratury Okręgowego w Świdnicy prok. Tomasz Orepuk przekazał w piątek PAP, że burmistrz Dusznik-Zdroju jest podejrzany o przekroczenie uprawnień w celu osiągnięcia korzyści majątkowej oraz poświadczenie nieprawdy w dokumentach związanych z realizacją inwestycji polegającej na budowie jednego z hoteli na terenie Dusznik-Zdroju.
"Przy popełnianiu zarzucanych burmistrzowi czynów miał z nim współdziałać Ryszard S., który był rzeczywistym beneficjentem wydawanych, korzystnych decyzji związanych z budową hotelu" - powiedział PAP prok. Orepuk.
Taki hotel nie powinien był powstać
Według ustaleń śledztwa, hotel o parametrach wskazanych w decyzjach wydawanych przez Piotra L., nie powinien powstać w miejscu, w którym był budowany. "Wynika to m.in. z faktu, że teren gdzie powstał hotel był i jest objęty programem +Natura 2000+" - powiedział prokurator.
Prokuratura postawiła w tym śledztwie jeszcze zarzuty dyrektorowi jednego z wydziałów Starostwa Powiatowego w Kłodzku Tomaszowi C. oraz Józefowi K. - współpracownikowi Ryszarda S. Wobec tych dwóch podejrzanych zastosowano wolnościowe środki zapobiegawcze.
Ryszard S. to biznesmen w branży hotelarskiej i jedna z osób znanych z tzw. "afery hazardowej". (PAP)
8-letni chłopiec ofiarą przemocy. Troje podejrzanych trafi do aresztu

Burza po programie TVP Info. Wysocka-Schnepf wydzwania do żony Ziobry ws. decyzji sądu
Sąd postanowił o areszcie Ziobry. Lewandowski komentuje: „Zaskarżymy to orzeczenie”



