Podwyżki płac w spółce Marelli w Sosnowcu. W maju pierwsza transza

W ciągu najbliższych 14 miesięcy wynagrodzenia pracowników firmy Marelli w Sosnowcu wzrosną średnio o 1350 zł brutto. Podwyżka zostanie zrealizowana w trzech transzach. Pierwsza z nich, wynosząca średnio 600 zł brutto, wejdzie w życie w maju. Kolejne transze zostaną uruchomione w przyszłym roku. W styczniu zarobki w zakładzie zwiększą się średnio o 500 zł brutto, a w lipcu 2024 roku o 250 zł brutto.
Podwyżki płac w spółce Marelli w Sosnowcu - zdjęcie poglądowe Podwyżki płac w spółce Marelli w Sosnowcu. W maju pierwsza transza
Podwyżki płac w spółce Marelli w Sosnowcu - zdjęcie poglądowe / fot. pixabay.com

Przewodniczący zakładowej Solidarności Aleksander Jacuniak zaznacza, że są to najwyższe podwyżki w sosnowieckim Marelli od wielu lat. – Właśnie zakończyły się zwolnienia grupowe, w trakcie których odeszło 130 osób. Podwyżki z jednej strony mają zrekompensować pracownikom większą liczbę obowiązków, z drugiej zmotywować ich do pozostania w firmie. Pracodawca nie chce, żeby ludzie sami się zwalniali i próbuje ich zatrzymać – mówi przewodniczący.

Co jeszcze znalazło się w porozumieniu?

Porozumienie dotyczące podwyżek płac działające w firmie związki zawodowe podpisały z pracodawcą 30 marca. Obok wzrostu wynagrodzeń w tym i w przyszłym roku strony uzgodniły też wysokość tegorocznej premii z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Wyniesie ona 1600 zł brutto.

Spółka Marelli w Sosnowcu zatrudnia blisko 1400 osób w dwóch zakładach – w zakładzie Marelli Sosnowiec Poland produkującym lampy samochodowe i w Marelli Sosnowiec Poland Green Technology Solutions produkującym tłumiki.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Nocna zmiana. 31 lat temu pod osłoną nocy odwołano rząd Jana Olszewskiego z ostatniej chwili
"Nocna zmiana". 31 lat temu pod osłoną nocy odwołano rząd Jana Olszewskiego

Gabinet Premiera Jana Olszewskiego został odwołany przez Sejm w nocnym głosowaniu z 4 na 5 czerwca 1992, kilkanaście godzin po wykonaniu przez ministra spraw wewnętrznych Antoniego Macierewicza uchwały Sejmu o ujawnieniu tajnych współpracowników Służby Bezpieczeństwa.

Ministerstwo edukacji Norwegii proponuje zasady użycia siły fizycznej wobec uczniów z ostatniej chwili
Ministerstwo edukacji Norwegii proponuje zasady użycia siły fizycznej wobec uczniów

Norwegia jest uznawana za jeden z najbardziej "progresywnych" krajów na świecie. Jednak i tam narastający problem z agresją wśród uczniów, skłonił norweskie ministerstwo edukacji do zaproponowania zasad w ramach których dozwolone ma być użycie siły fizycznej wobec uczniów.

Aktywiści próbowali wedrzeć się na tor wyścigowy podczas Epsom Derby z ostatniej chwili
Aktywiści próbowali wedrzeć się na tor wyścigowy podczas Epsom Derby

Trzydziestu jeden aktywistów grupy Animal Rising aresztowano w sobotę przed i w czasie Epsom Derby, jednego z najważniejszych wyścigów konnych w Wielkiej Brytanii. Wbrew zapowiedziom, aktywistom nie udało się jednak uniemożliwić przeprowadzenie zawodów.

Niezidentyfikowany obiekt zlokalizowany w warmińsko-mazurskim z ostatniej chwili
Niezidentyfikowany obiekt zlokalizowany w warmińsko-mazurskim

Jak donosi RMF w miejscowości Kaliszki w województwie warmińsko-mazurskim zlokalizowano niezidentyfikowany balon.

Pałac Buckingham. Media huczą od plotek. Kryzys w małżeństwie Meghan Markle i księcia Harry’ego? z ostatniej chwili
Pałac Buckingham. Media huczą od plotek. Kryzys w małżeństwie Meghan Markle i księcia Harry’ego?

Książę Harry podobno spędza więcej czasu w domu, podczas gdy Meghan Markle imprezuje ze swoimi przyjaciółmi w Los Angeles – pisze serwis express.co.uk. Zdaniem królewskiego eksperta „nie oznacza to, że ich małżeństwo musi mieć kłopoty”.

Niemcy: „Dzień X” w Lipsku. Lewicowi ekstremiści starli się z policją [WIDEO] z ostatniej chwili
Niemcy: „Dzień X” w Lipsku. Lewicowi ekstremiści starli się z policją [WIDEO]

Podczas zapowiadanej przez środowiska skrajnej lewicy demonstracji w Lipsku, określanej jako Dzień X, w sobotę doszło do zamieszek. Po południu na Alexis Schumann Platz w stronę policji poleciały petardy, kamienie, butelki i „koktajle mołotowa”. Demonstranci, w większości noszący kominiarki, zostali otoczeni przez policję – poinformowała agencja dpa.

Dramat Dawida Kubackiego. Ujawnił nieznane fakty na temat żony z ostatniej chwili
Dramat Dawida Kubackiego. Ujawnił nieznane fakty na temat żony

Pod koniec sezonu 2022/2023 Dawid Kubacki wycofał się niespodziewanie z zawodów Pucharu Świata w norweskim Vikersund, a przyczyną decyzji była choroba jego małżonki.

Makabryczny wypadek pod Oleśnicą. Są ofiary, wśród rannych dzieci z ostatniej chwili
Makabryczny wypadek pod Oleśnicą. Są ofiary, wśród rannych dzieci

Po czołowym zderzeniu aut osobowych na drodze 368 pod Oleśnicą na Dolnym Śląsku dwie osoby poniosły śmierć, a cztery zostały ranne. Droga jest zablokowana.

„Tak wyglądała demokracja za rządów PO”. PiS publikuje nowy spot [WIDEO] z ostatniej chwili
„Tak wyglądała demokracja za rządów PO”. PiS publikuje nowy spot [WIDEO]

Prawo i Sprawiedliwość, dzień przed marszem opozycji w Warszawie, publikuje nowy spot.

Co za demolka! Iga Świątek nie dała żadnych szans rywalce z ostatniej chwili
Co za demolka! Iga Świątek nie dała żadnych szans rywalce

W trzeciej rundzie wielkoszlemowego French Open Iga Świątek wygrała z chińską tenisistką Xinyu Wang 6:0 6:0 i tym samym awansowała 1/8 turnieju. Spotkanie z Chinką trwało zaledwie 51 minut.

Emerytury
Stażowe