"Walczący w obronie Żydów" poseł Lewicy Maciej Gdula... zbanował na Twitterze polskiego Żyda

Wpis posła Lewicy Macieja Gduli, który stwierdził, że „Polska była ofiarą [Zagłady i innych zbrodni II wojny światowej – przyp. red.] tylko metaforycznie”, wywołał potężną burzę w sieci.
Maciej Gdula
Maciej Gdula / Wikipedia CC BY-SA 4,0 Jakub Halun

W międzyczasie poseł Gdula nawoływał również od udziału w tzw. "Marszu 4 czerwca" - 4 czerwca pójdę na marsz, bo trzeba iść z ludźmi. Do tego czasu opozycja demokratyczna powinna ustalić, w jakim układzie pójdziemy do wyborów. Najlepiej, jakby partie opozycyjne podpisały pakt o rządzeniu, co jakiś czas temu zaproponowała Lewica - pisał Gdula.

- Demokratyczna opozycja była w czasach komuny, nie teraz. Przeflancowani komuniści na "demokratów" nie mają żadnego, tym bardziej moralnego prawa określać w ten sposób siebie. Plujecie nam, swoim ofiarą w twarz. Mam nadzieję, że pod wiatr.

- skomentował polski Żyd, prezes Fundacji Hatikva Jarosław Papis.

W odpowiedzi poseł Lewicy Maciej Gdula go... zbanował.

- W 68 mógłby mnie towarzysz z Polski wyrzucić, teraz tylko zablokował na tt. Coraz bardziej cywilizowana ta komuna, znaczy się.

- skonkludował Jarosław Papis.

Ojciec Macieja Gduli jest synem Andrzeja Gduli, prawej ręki komunistycznego aparatczyka i szefa organów przemocy gen. Czesława Kiszczaka, oraz... doradcy Aleksandra Kwaśniewskiego.

 

„Ofiara metaforyczna”

„Bolesna prawda o Zagładzie i innych zbrodniach II WŚ jest taka, że: - Polska była ich OFIARĄ; - Niemcy wciąż za nie NIE ZAPŁACIŁY; - są ludzie, którzy incydentalne przypadki kolaboracji wykorzystują do NEGOWANIA naszej roli jako ofiar Niemiec. Potwierdzam - będziemy to zwalczać” - napisał w poniedziałek na Twitterze wiceminister spraw zagranicznych Paweł Jabłoński.

Jego wpis skomentował poseł Lewicy Maciej Gdula, którego komentarz wywołał szerokie oburzenie wśród internautów, bowiem stwierdził, że „Polska była ofiarą [Zagłady i innych zbrodni II wojny światowej - przyp. red.] tylko metaforycznie”.

„Minister Jabłoński pisze, że Polska była ofiarą Zagłady. To wygodna półprawda. Jednak ofiarami Zagłady byli Żydzi z całej Europy. W sumie 6 mln, w tym polscy Żydzi. Można powiedzieć, że Polska była ofiarą tylko metaforycznie np. tym sensie, że straciła swoją wieloetniczność” - czytamy w komentarzu Macieja Gduli.

 

"Lubię Żydów"

- Lubię Żydów,
lubię homoseksualistów,
akceptuję aborcję, 
lubię podatki,
lubię UE.
Uważam się za normalnego polskiego mężczyznę.

- pisze na Twitterze Maciej Gdula


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Gdzie zawodzą Niemcy, Polska daje radę. Polscy żołnierze będą stacjonowali na Litwie? z ostatniej chwili
"Gdzie zawodzą Niemcy, Polska daje radę". Polscy żołnierze będą stacjonowali na Litwie?

Na Litwie rozmieszczony jest obecnie batalion sił NATO dowodzony przez Niemców i w większości złożony z niemieckich żołnierzy. Batalion liczy sobie 1600 żołnierzy. Podczas szczytu NATO w Madrycie w czerwcu 2022 roku ustalono, że siły mają być rozbudowane do rozmiaru brygady 3 - 5 tysięcy żołnierzy), jednak do tej pory tak się nie stało.

Fala oburzenia po ataku UEFA na polskiego sędziego Szymona Marciniaka w związku z donosem Stowarzyszenia Nigdy Więcej z ostatniej chwili
Fala oburzenia po ataku UEFA na polskiego sędziego Szymona Marciniaka w związku z donosem Stowarzyszenia "Nigdy Więcej"

W czwartek media poinformowały, że stowarzyszenie „Nigdy więcej” złożyło donos na polskiego sędziego w związku z jego wystąpieniem na wydarzeniu organizowanym przez Sławomira Mentzena, jednego z liderów Konfederacji. Nie przeszło to bez echa.

Europoseł Węgierskiej opozycji: Odebranie Węgrom prezydencji, tylko pomoże Orbanowi z ostatniej chwili
Europoseł Węgierskiej opozycji: Odebranie Węgrom prezydencji, tylko pomoże Orbanowi

UE ma rację, chcąc pociągnąć premiera Węgier Viktora Orbana do odpowiedzialności za stworzony w kraju system, ale łamiąc traktatowe prawa przez odebranie Budapesztowi prezydencji w Radzie UE pomoże mu tylko wypychać Węgry z Unii - uważa Marton Gyongyosi, europoseł i przewodniczący opozycyjnej partii Jobbik.

[WIDEO] USA: Upadek Joe Bidena na ceremonii w Akademii Sił Powietrznych z ostatniej chwili
[WIDEO] USA: Upadek Joe Bidena na ceremonii w Akademii Sił Powietrznych

Prezydent USA Joe Biden potknął się i przewrócił na scenie podczas czwartkowej ceremonii rozdawania dyplomów nowym absolwentom Akademii Sił Powietrznych w Colorado Springs. Biden wstał i poszedł o własnych siłach.

Perspektywa mi się zupełnie zmieniła. Poruszający wpis Justyny Kowalczyk z ostatniej chwili
"Perspektywa mi się zupełnie zmieniła". Poruszający wpis Justyny Kowalczyk

"Kacper założył w mojej głowie i sercu mocne stanowisko. Odpadłam z kretesem. Wszystkie przeloty wyrwałam, pokiereszowałam się strasznie, ale stanowisko trzyma. I wytrzyma lawinę smutku" – pisze w poruszającym wpisie opublikowanym w mediach społecznościowych Justyna Kowalczyk-Tekieli. 

Naukowy wieczór z dr Kaweckim: Polacy badają mózgi kosmonautów z ostatniej chwili
Naukowy wieczór z dr Kaweckim: Polacy badają mózgi kosmonautów

Zmieniamy historię lotów kosmicznych! Polacy jako pierwsi w historii lotów kosmicznych badają w ten sposób własnym urządzeniem mózgi kosmonautów!

W Berlinie powstanie projekt mieszkaniowy przeznaczony wyłącznie dla lesbijek i kobiet queer z ostatniej chwili
W Berlinie powstanie "projekt mieszkaniowy" przeznaczony wyłącznie dla lesbijek i kobiet queer

W Berlinie ma powstać "projekt mieszkaniowy", przeznaczony wyłącznie dla lesbijek i kobiet queer; w nowym, "pionierskim w całej Europie", budynku mają powstać 72 mieszkania na wynajem, a także centrum kulturalne i kawiarnia - informuje w czwartek portal RedaktionsNetzwerk Deutschland (RND).

„Domagamy się pilnych wyjaśnień”. Ostry komentarz UEFA ws. Szymona Marciniaka z ostatniej chwili
„Domagamy się pilnych wyjaśnień”. Ostry komentarz UEFA ws. Szymona Marciniaka

W poniedziałek 29 maja jeden z najlepszych sędziów piłkarskich na świecie, Szymon Marciniak, wygłosił przemowę na konferencji Everest, której organizatorem był lider Konfederacji Sławomir Mentzen. Nie spodobało się to znanej z poprawności politycznej europejskiej organizacji piłkarskiej UEFA.

„Nasz wróg zachowuje się jak terrorysta”. Miedwiediew wściekły na Ukraińców z ostatniej chwili
„Nasz wróg zachowuje się jak terrorysta”. Miedwiediew wściekły na Ukraińców

– Żadnego kraju nie stać na negocjacje z terrorystami, terrorystów trzeba zniszczyć – powiedział Dmitrij Miedwiediew w czwartek, komentując atak dronów na Moskwę.

Łotwa. Polska wśród krajów, do których w pierwszej kolejności uda się nowy prezydent z ostatniej chwili
Łotwa. Polska wśród krajów, do których w pierwszej kolejności uda się nowy prezydent

Łotewski prezydent elekt Edgars Rinkeviczs poinformował, że pierwsze wizyty zagraniczne jako głowa państwa złoży w Estonii, na Litwie i w Polsce - podała w czwartek agencja LETA.

Emerytury
Stażowe