Podwyżki i nagroda z okazji Dnia Hutnika w Hucie Łaziska i Re Alloys

Od maja br. wynagrodzenia pracowników Huty Łaziska i spółki Re Alloys wzrosły od 300 do 1000 zł brutto. Oprócz podwyżek wynagrodzeń, związkowcy wynegocjowali 1000 zł brutto nagrody z okazji Dnia Hutnika, która została wypłacona 26 kwietnia.
 Podwyżki i nagroda z okazji Dnia Hutnika w Hucie Łaziska i Re Alloys
/ pixabay.com

Porozumienie dotyczące wzrostu płac organizacje związkowe, w tym „Solidarność”, podpisały z pracodawcą 21 kwietnia. – Są to największe podwyżki, jakie kiedykolwiek udało nam się wynegocjować. Zarobki zdecydowanej większości pracowników poszły w górę o ok. 500 zł brutto – przekazał Dawid Matyka, przewodniczący zakładowej „Solidarności”.

Dodał przy tym, że decyzje dotyczące konkretnych kwot podwyżek dla poszczególnych osób były podejmowane przez przełożonych. Najważniejsze kryterium stanowiły tutaj kwalifikacje posiadane przez pracowników. Jednak związkowcy mają wątpliwości, czy jest to najlepsze rozwiązanie. – Uważamy, że wszyscy pracownicy powinni dostać podwyżki w jednakowej wysokości. Natomiast osoby, które zdobywają nowe umiejętności, powinny być na bieżąco przekwalifikowywane i otrzymywać wyższe stawki zaszeregowania. Na razie nie udało nam się doprowadzić do takiej sytuacji, ale chcielibyśmy, by w przyszłości tak było – zaznaczył związkowiec.

Oprócz podwyżek i wysokości nagrody z okazji Dnia Hutnika w porozumieniu udało się też uzgodnić kwestię zwiększenia wartości bonów na posiłki regeneracyjne. Od maja wartość ta wzrosłą z 15 do 20 zł.

Jak podkreślił Przewodniczący, zapisami porozumieniem płacowego objęci zostali wszyscy pracownicy Huty Łaziska i spółki Re Alloys. Wyjątek stanowią jedynie osoby zatrudnione w biurach, które w tym roku otrzymały już podwyżki indywidualne.

Huta Łaziska i spółka Re Alloys produkują żelazostopy wykorzystywane w procesach stalowniczych i odlewniczych. W sumie obie firmy zatrudniają blisko 500 osób.

ak


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Natalia Janoszek przerywa milczenie i zapowiada pozew! Szybka odpowiedź Stanowskiego z ostatniej chwili
Natalia Janoszek przerywa milczenie i zapowiada pozew! Szybka odpowiedź Stanowskiego

Natalia Janoszek długo nie odpowiadała na film opublikowany przez dziennikarza sportowego Krzysztofa Stanowskiego. Teraz zapowiedziała pozew.

Sąd Najwyższy uchylił umorzenie sprawy Mariusza Kamińskiego z ostatniej chwili
Sąd Najwyższy uchylił umorzenie sprawy Mariusza Kamińskiego

Sąd Najwyższy uchylił umorzenie sprawy Mariusza Kamińskiego i innych byłych szefów CBA. prawa została przekazana do ponownego rozpoznania do sądu okręgowego – informuje PAP.

Atak nożownika w Warszawie. Nowe informacje z ostatniej chwili
Atak nożownika w Warszawie. Nowe informacje

W poniedziałek późnym wieczorem warszawscy policjanci zatrzymali Józefa Ś., podejrzanego o zabójstwo mężczyzny z użyciem noża na warszawskich Bielanach – informuje serwis tvp.info.

Skandal w Pałacu Buckingham. Król Karol III został upokorzony przez syna z ostatniej chwili
Skandal w Pałacu Buckingham. Król Karol III został upokorzony przez syna

W Pałacu Buckingham po raz kolejny zawrzało. Brytyjskie media informują o kolejnym upokorzeniu króla Karola III przez księcia Harry'ego. Sytuacja miała miejsce przed drugimi urodzinami córki Harry'ego - Lilibet, które odbyły się w niedzielę.

„Tomasz Arciszewski 1877-1955. Robotnik, polityk, premier” – wystawa plenerowa poświęcona polskiemu premierowi na Uchodźstwie z ostatniej chwili
„Tomasz Arciszewski 1877-1955. Robotnik, polityk, premier” – wystawa plenerowa poświęcona polskiemu premierowi na Uchodźstwie

2 czerwca w Galerii Plenerowej Łazienek Królewskich odbył się wernisaż wystawy zatytułowanej „Tomasz Arciszewski 1877-1955. Robotnik, polityk, premier”. Przygotowana przez Instytut De Republica ekspozycja jest częścią procesu odbudowywania pamięci o władzach RP na Uchodźstwie, jak również początkiem debaty na temat losów i działalności premiera Tomasza Arciszewskiego. Wystawę można zwiedzać bezpłatnie do końca czerwca bieżącego roku.

Wyraźny wzrost Platformy Obywatelskiej [SONDAŻ] z ostatniej chwili
Wyraźny wzrost Platformy Obywatelskiej [SONDAŻ]

Gdyby wybory do Sejmu odbyły się w najbliższą niedzielę, na PiS zagłosowałoby 34,4 proc. ankietowanych, na PO – 29,1 proc., a na Konfederację – 13,4 proc. – wynika z sondażu IBRiS przeprowadzonego dla Radia ZET.

Małgorzata Rozenek wystartuje do Sejmu z list PO? Sensacyjne doniesienia z ostatniej chwili
Małgorzata Rozenek wystartuje do Sejmu z list PO? Sensacyjne doniesienia

W mediach pojawiły się sensacyjne doniesienia w sprawie Małgorzaty Rozenek. – Spodziewam się i przypuszczam, że wystartuje w wyborach do Sejmu – powiedział w rozmowie z „Super Expressem” Paweł Poncyljusz, wiceprzewodniczący klubu Koalicji Obywatelskiej.

Niepokojące doniesienia z granicy. Straż Graniczna wydała komunikat z ostatniej chwili
Niepokojące doniesienia z granicy. Straż Graniczna wydała komunikat

53 cudzoziemców próbowało w poniedziałek dostać się nielegalnie z Białorusi do Polski, byli to m.in. obywatele Libii i Pakistanu. Dwóch obywateli Konga nielegalnie przekroczyło granicę brzegiem granicznego jeziora Szlamy – podała SG w raporcie z minionej doby.

Rosjanie wysadzili zaporę w Nowej Kachowce. Prezydent Zełenski zwołuje Radę Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony z ostatniej chwili
Rosjanie wysadzili zaporę w Nowej Kachowce. Prezydent Zełenski zwołuje Radę Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski zwołuje naradę Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony (RNBiO) w związku z wysadzeniem przez Rosjan zapory na Dnieprze w Nowej Kachowce, w okupowanej części obwodu chersońskiego.

Xavi szczerze o Robercie Lewandowskim. Padły mocne słowa z ostatniej chwili
Xavi szczerze o Robercie Lewandowskim. Padły mocne słowa

Xavi podsumował sezon w wykonaniu FC Barcelony. Na pomeczowej konferencji prasowej padły mocne słowa o polskim napastniku.

Emerytury
Stażowe