REKLAMA

Beata Szydło: Europa musi wspólnie stawić czoła zagrożeniom, mówiąc stanowcze „NIE” terrorystom

Premier Beata Szydło złożyła na ręce premiera Hiszpanii Mariano Rajoya kondolencje w związku z atakami terrorystycznymi w Barcelonie, Cambrils i Alcanar.
P. Tracz/KPRM Beata Szydło: Europa musi wspólnie stawić czoła zagrożeniom, mówiąc stanowcze „NIE” terrorystom
P. Tracz/KPRM / premier.gov.pl

Szanowny Panie Premierze,

w imieniu własnym i rządu polskiego składam na Pana ręce wyrazy najgłębszego współczucia dla rodzin i bliskich ofiar oraz osób, które odniosły obrażenia w wyniku ataków terrorystycznych w centrum Barcelony, Cambrils i Alcanar. Jestem głęboko poruszona doniesieniami o tych nieludzkich aktach terroru


- pisze polska premier w specjalnym oświadczeniu.
 

Zdecydowanie potępiam te tragiczne w skutkach zamachy. Ufam, że sprawcy tych zbrodni zostaną należycie ukarani.

Choć jest to czas łez i cierpienia, nie możemy pozwolić, aby strach paraliżował nasze działania. Europa musi wspólnie stawić czoła zagrożeniom, mówiąc stanowcze „NIE” terrorystom, którzy przemocą i okrucieństwem próbują narzucić nam ideologię zła


- czytamy.
 

Polska pozostanie solidarna z Hiszpanią. Zapewniam Pana, Panie Premierze, o wysokim zaangażowaniu naszego kraju w działania na rzecz wzmacniania bezpieczeństwa naszych obywateli i w walkę antyterrorystyczną.

Polska, która rozwija z Hiszpanią uprzywilejowane i sojusznicze relacje, deklaruje pełną gotowość do udzielenia pomocy i wsparcia w obronie europejskich wartości, które wspólnie podzielamy.

Z wyrazami najwyższego szacunku

Beata Szydło


źródło: premier.gov.pl

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura