Ordo Iuris: Zjednoczeni w obronie wartości – CPAC Hungary

W Budapeszcie trwa CPAC Hungary - doroczne spotkanie środowisk konserwatywnych z całego świata. Podczas wydarzenia głos zabrali m.in. premier Węgier Viktor Orban, była przedstawicielka rządu USA ds. zdrowia kobiet Valerie Huber, chorwacki europoseł Stephen Bartulica, minister rodziny Słowacji Milan Krajniak i prezes Instytutu Ordo Iuris – Jerzy Kwaśniewski. W swoim wystąpieniu adw. Kwaśniewski podkreślił, że aby przywrócić wartości demokracjom, potrzebujemy odnowionej polityki, opartej na programie „Bóg, Ojczyna i Rodzina”.

STRONA CPAC HUNGARY - LINK

Conservative Political Action Conference to jedno z największych na świecie spotkań przedstawicieli środowisk konserwatywnych. Powstały w latach 70. CPAC stał się corocznym spotkaniem początkowo amerykańskiej, a ostatnio także europejskiej prawicy. Jego pionierem jest American Conservative Union (ACU), którego celem jest budowanie międzynarodowego sojuszu i skupienie się na jednoczeniu sił narodowych.

Pierwsza europejska odsłona konferencji została zorganizowana przez współpracujące z Instytutem Centrum Praw Podstawowych w stolicy Węgier w zeszłym roku. Wydarzenie, które skupiło się wokół wartości „Bóg, Ojczyzna, Rodzina” przyciągnęło ponad 1500 osób, w tym blisko 200 zagranicznych decydentów, dziennikarzy i influencerów.

Tegoroczny CPAC stanowi wyjątkową platformę do integracji środowisk w Ameryce Północnej i Południowej, Europie, Japonii, Izraelu i Australii pod hasłem „In God We Trust”. Udział w wydarzeniu zgłosiło ponad 2000 osób. Tegorocznymi prelegentami byli m.in. premier Węgier Viktor Orban, brazylijski polityk Eduardo Bolsonaro (syn byłego prezydenta Brazylii), kongresmen z Alabamy Barry Moore, była przedstawicielka rządu USA ds. zdrowia kobiet Valerie Huber, europoseł z Chorwacji Stephen Bartulica, minister sprawiedliwości Węgier Judit Varga, europoseł z Holandii Rob Roos, szef sztabu prezydenta Donalda Trumpa Mark Meadows, minister rodziny Słowacji Milan Krajniak czy były doradca Donalda Trumpa Michael Anton. W tegorocznym wydarzeniu udział wzięły także władze Collegium Intermarium – rektor uczelni dr Bartosz Lewandowski i prorektor ds. kształcenia dr Filip Ludwin, a także studenci.

Podczas wydarzenia swoje wystąpienie wygłosił również prezes Instytutu Ordo Iuris. Adw. Jerzy Kwaśniewski zwrócił uwagę, że nowo powstające tzw. prawa, takie jak prawo do aborcji, prawo do ochrony przed mową nienawiści, prawo dzieci do tranzycji, biorą górę nad ugruntowanymi prawami naturalnymi - prawem do życia, wolnością słowa, ochroną rodziny czy naturalnymi prawami rodzicielskimi. Prowadzi to do pozbawienia nas, za pomocą ideologicznej rewolucji, cennych praw i wolności, o które walczyli nasi przodkowie. Prelegent zwrócił także uwagę na szczególnie dziś znamienne słowa Jana Pawła II z encykliki „Centisimus Annus”: „demokracja bez wartości łatwo się przemienia w jawny lub zakamuflowany totalitaryzm. Aby przywrócić wartości demokracjom, potrzebujemy odnowionej polityki narodowej, opartej na programie «Bóg, Ojczyna i Rodzina»”.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Nocna zmiana. 31 lat temu pod osłoną nocy odwołano rząd Jana Olszewskiego z ostatniej chwili
"Nocna zmiana". 31 lat temu pod osłoną nocy odwołano rząd Jana Olszewskiego

Gabinet Premiera Jana Olszewskiego został odwołany przez Sejm w nocnym głosowaniu z 4 na 5 czerwca 1992, kilkanaście godzin po wykonaniu przez ministra spraw wewnętrznych Antoniego Macierewicza uchwały Sejmu o ujawnieniu tajnych współpracowników Służby Bezpieczeństwa.

Ministerstwo edukacji Norwegii proponuje zasady użycia siły fizycznej wobec uczniów z ostatniej chwili
Ministerstwo edukacji Norwegii proponuje zasady użycia siły fizycznej wobec uczniów

Norwegia jest uznawana za jeden z najbardziej "progresywnych" krajów na świecie. Jednak i tam narastający problem z agresją wśród uczniów, skłonił norweskie ministerstwo edukacji do zaproponowania zasad w ramach których dozwolone ma być użycie siły fizycznej wobec uczniów.

Aktywiści próbowali wedrzeć się na tor wyścigowy podczas Epsom Derby z ostatniej chwili
Aktywiści próbowali wedrzeć się na tor wyścigowy podczas Epsom Derby

Trzydziestu jeden aktywistów grupy Animal Rising aresztowano w sobotę przed i w czasie Epsom Derby, jednego z najważniejszych wyścigów konnych w Wielkiej Brytanii. Wbrew zapowiedziom, aktywistom nie udało się jednak uniemożliwić przeprowadzenie zawodów.

Niezidentyfikowany obiekt zlokalizowany w warmińsko-mazurskim z ostatniej chwili
Niezidentyfikowany obiekt zlokalizowany w warmińsko-mazurskim

Jak donosi RMF w miejscowości Kaliszki w województwie warmińsko-mazurskim zlokalizowano niezidentyfikowany balon.

Pałac Buckingham. Media huczą od plotek. Kryzys w małżeństwie Meghan Markle i księcia Harry’ego? z ostatniej chwili
Pałac Buckingham. Media huczą od plotek. Kryzys w małżeństwie Meghan Markle i księcia Harry’ego?

Książę Harry podobno spędza więcej czasu w domu, podczas gdy Meghan Markle imprezuje ze swoimi przyjaciółmi w Los Angeles – pisze serwis express.co.uk. Zdaniem królewskiego eksperta „nie oznacza to, że ich małżeństwo musi mieć kłopoty”.

Niemcy: „Dzień X” w Lipsku. Lewicowi ekstremiści starli się z policją [WIDEO] z ostatniej chwili
Niemcy: „Dzień X” w Lipsku. Lewicowi ekstremiści starli się z policją [WIDEO]

Podczas zapowiadanej przez środowiska skrajnej lewicy demonstracji w Lipsku, określanej jako Dzień X, w sobotę doszło do zamieszek. Po południu na Alexis Schumann Platz w stronę policji poleciały petardy, kamienie, butelki i „koktajle mołotowa”. Demonstranci, w większości noszący kominiarki, zostali otoczeni przez policję – poinformowała agencja dpa.

Dramat Dawida Kubackiego. Ujawnił nieznane fakty na temat żony z ostatniej chwili
Dramat Dawida Kubackiego. Ujawnił nieznane fakty na temat żony

Pod koniec sezonu 2022/2023 Dawid Kubacki wycofał się niespodziewanie z zawodów Pucharu Świata w norweskim Vikersund, a przyczyną decyzji była choroba jego małżonki.

Makabryczny wypadek pod Oleśnicą. Są ofiary, wśród rannych dzieci z ostatniej chwili
Makabryczny wypadek pod Oleśnicą. Są ofiary, wśród rannych dzieci

Po czołowym zderzeniu aut osobowych na drodze 368 pod Oleśnicą na Dolnym Śląsku dwie osoby poniosły śmierć, a cztery zostały ranne. Droga jest zablokowana.

„Tak wyglądała demokracja za rządów PO”. PiS publikuje nowy spot [WIDEO] z ostatniej chwili
„Tak wyglądała demokracja za rządów PO”. PiS publikuje nowy spot [WIDEO]

Prawo i Sprawiedliwość, dzień przed marszem opozycji w Warszawie, publikuje nowy spot.

Co za demolka! Iga Świątek nie dała żadnych szans rywalce z ostatniej chwili
Co za demolka! Iga Świątek nie dała żadnych szans rywalce

W trzeciej rundzie wielkoszlemowego French Open Iga Świątek wygrała z chińską tenisistką Xinyu Wang 6:0 6:0 i tym samym awansowała 1/8 turnieju. Spotkanie z Chinką trwało zaledwie 51 minut.

Emerytury
Stażowe