Szef KOD obraża "Solidarność" i Przewodniczącego Piotra Dudę
18.08.2017 17:30

Komentarzy: 0
Udostępnij:
Krzysztof Łoziński, nowy szef Komitetu Obrony Demokracji odpowiedział na pismo Komisji Krajowej podpisane przez Przewodniczącego Piotra Dudę, w którym ta wyraża oburzenie prowokacją Komitetu Obrony Demokracji, który prawdopodobnie w porozumieniu z gdańskim samorządem, zarezerwował sobie na 31 sierpnia w rocznicę Porozumień Sierpniowych Plac Solidarności pod Pomnikiem Poległych w 1970 roku Stoczniowców i... zaprosił "Solidarność" do uczestnictwa w obchodach jako gościa. Łoziński nazywa w swojej odpowiedzi Przewodniczącego Piotra Dudę "szefem przybudówki partyjnej PiS-u"
- Twierdzi Pan, że nie mamy prawa obchodzić rocznic "Solidarności". I kto to mówi? Pan, który do "Solidarności" nawet nie należał, szef przybudówki partyjnej PiS-u, której to partii szef też nie raczył się do pierwszej "Solidarności" zapisać?
Nie ma Pan do tego moralnego prawa. A SB-ków, partyjniaków, TW i członków PZPR-owskiej nomenklatury niech Pan poszuka w PiS-ie, nawet na Sali sejmowej.
- pisze Krzysztof Łoziński, przypominając, że w obecnym szefostwie KOD nie ma TW i UBeków, ale zapominając o tym jak wielu spośród uczestników demonstracji KOD otwarcie deklarowało komunistyczne czy wręcz UBeckie konotacje

Treść redakcyjna
Komentarzy: 0
Tagi
Data publikacji: 18.08.2017 17:30
"Nie bądźmy bierni". Solidarność organizuje manifestację pod Łódzkim Urzędem Wojewódzkim
23.03.2026 09:52

Komentarzy: 0
– W tym momencie nie wolno stać biernie i nie wolno się przypatrywać tej chorej ideologii wprowadzania Zielonego Ładu czy ETS-u, która tak naprawdę nie ma nic wspólnego z ekologią, a tylko z biznesem, który niszczy nasze codziennie życie. Nie bądźmy bierni. Przyjdźmy 14 kwietnia pod Urząd Wojewódzki o godzinie 15. Tam pokażmy swoją siłę – zachęca Waldemar Krenc, przewodniczący Regionu Ziemia Łódzka NSZZ "Solidarność".
Czytaj więcej
Głodówka w Solino. Jeden z pracowników trafił do szpitala
23.03.2026 09:03

Komentarzy: 0
Dzisiaj tuż po godzinie 7 rano, w dziewiątym dniu protestu, jeden z głodujących pracowników został zabrany karetką do szpitala. Związkowcy przekazali, że stan jego zdrowia "uległ gwałtownemu pogorszeniu".
Czytaj więcej
Dariusz Brzęczek: W województwie opolskim tylko przemysł gwarantuje bezrobocie na niższym poziomie
23.03.2026 08:12

Komentarzy: 0
– Dla związku zawodowego „Solidarność” jest pewnikiem, że brak obciążeń wynikających z Zielonego Ładu, ETS-u, Fit for 55 i innych elementów ideologii Unii Europejskiej, pozwoliłoby na to, żeby te nasze przedsiębiorstwa funkcjonowały na dobrym poziomie i nie mówilibyśmy o likwidowaniu zakładów pracy, a o rozwoju przemysłu w Polsce. Dzisiaj przemysł w Polsce się zwija – stwierdził Dariusz Brzęczek, szef opolskiej Solidarności.
Czytaj więcej
Trudna sytuacja w Zakładach Chemicznych “Police”. Związkowcy podnoszą alarm
23.03.2026 07:47

Komentarzy: 0
Organizacje zakładowe działające w Zakładach Chemicznych “Police” mówią o m.in. bezprecedensowej destabilizacji we władzach spółki. W lutym z Grupy Azoty “Police” odszedł Prezes, a w marcu dwóch wiceprezesów. W Zarządzie został tylko przedstawiciel załogi.
Czytaj więcej
Bartłomiej Mickiewicz: Herbata nie robi się słodsza od mieszania. Przesuwanie w czasie wejścia w życie ETS 2 nic nie da
22.03.2026 21:42

Komentarzy: 0
- Jeżeli rozmawiamy o tym, że katastrofę przesuniemy o pół roku, czy o rok, czy nawet o dwa, to przecież i tak jest to katastrofa. Dlatego mnie nie interesuje żadne przesuwanie ETS-ów czy celów polityki klimatycznej. W ogóle nie w tym rzecz. Herbata się nie robi słodsza od mieszania - powiedział dziś w programie "Klub Republiki" na antenie TV Republika Bartłomiej Mickiewicz, zastępca przewodniczącego Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność".
Czytaj więcej