Wybory w Oddziałach Siedlce i Ciechanów-Pułtusk

22 kwietnia br. odbyło się Zebranie Delegatów Oddziału NSZZ „Solidarność w Siedlcach. Podczas trwającego niemal pięć godzin zebrania wyborczego dokonano wyboru Przewodniczącego, Rady Oddziału oraz Komisji Rewizyjnej na kadencję 2023 – 2028. Z kolei w ostatnią środę kwietnia obradowali delegaci z Oddziału Ciechanów-Pułtusk.
logo NSZZ
logo NSZZ "Solidarność" / fot. arch.

Siedlce

Ze zgłoszonych 2 kandydatów na stanowisko przewodniczącego Rady Oddziału, zwycięsko wyszedł wieloletni Przewodniczący Rady Oddziału, Sylwester Czyżyk. Jego kontrkandydatem był Andrzej Mazur, Przewodniczący utworzonej przed kilkoma laty dużej organizacji zakładowej w firmie ZENTIS Polska.

Na wniosek wybranego przewodniczącego Delegaci wybrali Radę Oddziału, do której wybrano wszystkich przewodniczących organizacji KZ/KM. Dokonano również wyboru 3 osobowej Komisji Rewizyjnej.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się Przewodniczący Zarządu Regionu Mazowsze Andrzej Kropiwnicki i Poseł na Sejm RP Krzysztof Tchórzewski.

Przygotowania do WZD Regionu Mazowsze

Podczas Zebrania, delegaci przyjęli poza uchwałami jedno stanowisko, w którym, wszyscy zebrani jednogłośnie wyrazili swoje poparcie złożonej przez Przewodniczącego Piotra Ornocha deklaracji o kandydowaniu w czerwcowym WZD Regionu Mazowsze na funkcję Przewodniczącego Zarządu Regionu Mazowsze NSZZ „Solidarności”.

Zebranym delegatom kolega Ornoch przedstawił zarys gotowego programu, z którym będzie prowadził akcję informacyjną w okresie przed wyborami, oraz główne „założenia”, które z uwagi na swoją rewolucyjność wywołały uznanie i 100 procentowe poparcie przewodniczących siedleckich organizacji związkowych.

Ciechanów

W ostatnią środę kwietnia odbyło się Walne Zgromadzenie Delegatów Oddziału Ciechanów – Pułtusk Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność”. Na przewodniczącego Rady Oddziału wybrano Zbigniewa Baranowskiego.
Funkcję tę pełni on już od 13 lat. Wybór na kolejną kadencję, i to dokonany jednogłośnie, najlepiej świadczy o bardzo pozytywnej ocenie jego dotychczasowej pracy przez członków Związku.

Zbigniew Baranowski ma 65 lat. Jest absolwentem Wydziału Historii Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Olsztynie. Pracuje jako nauczyciel historii w Szkole Podstawowej nr 4 w Ciechanowie. W wolnym czasie lubi odpoczynek na łonie przyrody, szczególnie grzybobranie.

Zgromadzenie Delegatów bardzo sprawnie poprowadził Stanisław Górzyński. Obrady odbywały się w miłej, koleżeńskiej atmosferze.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Dramat Dawida Kubackiego. Są nowe informacje z ostatniej chwili
Dramat Dawida Kubackiego. Są nowe informacje

Pod koniec sezonu 2022/2023 Dawid Kubacki wycofał się niespodziewanie z zawodów Pucharu Świata w norweskim Vikersund, a przyczyną decyzji była choroba jego małżonki. Na instagramie Marty Kubackiej pojawiły się nowe informacje. Wygląda na to, że powoli wszystko dobrze się układa.

Nie żyje aktor znany z popularnego serialu. Miał 52 lata z ostatniej chwili
Nie żyje aktor znany z popularnego serialu. Miał 52 lata

Media obiegła smutna informacja. Nie żyje amerykański aktor Mike Batayeh. Mężczyzna był znany m.in. z roli Dennisa w popularnym serialu "Breaking Bad". Miał 52 lata.

Małopolska: Zawalił się budynek gospodarczy w Falniowie. Trwa akcja ratownicza z ostatniej chwili
Małopolska: Zawalił się budynek gospodarczy w Falniowie. Trwa akcja ratownicza

Strażacy ze specjalistycznej grupy poszukiwawczo-ratowniczej pracują na miejscu zawalonego budynku gospodarczego w Falniowie (pow. miechowski). W budynku przygnieciona jest jedna osoba – poinformował PAP rzecznik małopolskiej straży Hubert Ciepły. W środku znajdują się również zwierzęta.

Sprawdza się w boju w najróżniejszych okolicznościach. Ukraińcy chwalą polski sprzęt wojskowy z ostatniej chwili
"Sprawdza się w boju w najróżniejszych okolicznościach". Ukraińcy chwalą polski sprzęt wojskowy

Przekazany przez Polskę sprzęt potwierdził swoją jakość na froncie. Sprawdza się w boju w najróżniejszych okolicznościach - ocenia w rozmowie z PAP.PL wiceminister obrony Ukrainy Hanna Malar.

Łukaszenka podjął decyzję: Ta zmiana zwiastuje zwiększenie wrogości wobec Polski z ostatniej chwili
Łukaszenka podjął decyzję: "Ta zmiana zwiastuje zwiększenie wrogości wobec Polski"

Alaksandr Łukaszenka powołał nowego szefa służby granicznej Białorusi. Został nim Konstantin Mołostow, który ma posiadać bardzo bliskie związki z Rosją. Głos w tej sprawie zabrał pełnomocnik polskiego rządu ds. bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej Stanisław Żaryn.

Szynkowski vel Sęk: Deklaracje unijnych komisarzy potwierdzają, że nowela ustawy o SN była szczegółowo uzgadniana z ostatniej chwili
Szynkowski vel Sęk: Deklaracje unijnych komisarzy potwierdzają, że nowela ustawy o SN była szczegółowo uzgadniana

Publiczne deklaracje dwójki komisarzy UE potwierdzają, że sprawa nowelizacji ustawy o SN była przedmiotem szczegółowych uzgodnień, a wejście w życie ustawy, skierowanej do TK, otworzyłoby drogę do pozyskania funduszy z KPO - powiedział PAP minister ds. UE Szymon Szynkowski vel Sęk.

Nie ma zgody na przymusową relokację migrantów z ostatniej chwili
"Nie ma zgody na przymusową relokację migrantów"

Stanowisko prezydenta Andrzeja Dudy jest znane od lat i koresponduje ono z wypowiedziami przedstawicieli rządu; nie ma zgody na przymusową relokację migrantów w UE - mówiła w sobotę w PR24 prezydencka minister Małgorzata Paprocka.

Nowy program w TVP. Prowadzącymi Magdalena Ogórek i Miłosz Kłeczek z ostatniej chwili
Nowy program w TVP. Prowadzącymi Magdalena Ogórek i Miłosz Kłeczek

Magdalena Ogórek i Miłosz Kłeczek mają poprowadzić nowy program na antenie Telewizji Polskiej – "Arena poglądów". Format będzie realizowany z udziałem publiczności.

Wiceszefowa KE: Nowelizacja ustawy o SN wypełnia kamień milowy z ostatniej chwili
Wiceszefowa KE: Nowelizacja ustawy o SN wypełnia "kamień milowy"

Wiceszefowa Komisji Europejskiej Vera Jourova w rozmowie z TVN24 potwierdziła, że projekt nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym, który obecnie czeka na rozpatrzenie przez Trybunał Konstytucyjny, wypełni "kamień milowy" dotyczący sądownictwa i odblokuje środki z KPO.

Lokalne postępy ukraińskich wojsk pod Bachmutem z ostatniej chwili
Lokalne postępy ukraińskich wojsk pod Bachmutem

Na różnych odcinkach frontu ukraińskim wojskom udało się posunąć do przodu na odległość do 1,4 km – powiedział w sobotę na antenie telewizji rzecznik Wschodniego Zgrupowania Wojsk ukraińskiej armii Serhij Czerewaty, relacjonując sytuację w rejonie Bachmutu.

Emerytury
Stażowe