Wybory w Krajowej Sekcji Górnictwa Soli i Siarki NSZZ „S”

Po ciężkich miesiącach wyborczych w organizacjach związkowych oraz w Sekcjach Regionalnych od maja rozpoczął się gorący okres wyborczy w Krajowych Sekcjach oraz Krajowych Sekretariatach Branżowych. Jedną z pierwszych takich struktur, która przeprowadziła wybory, była Krajowa Sekcja Górnictwa Soli i Siarki. Wybory te odbyły się w kopalni soli w Wieliczce w dniu 8 maja 2023.
WZD Krajowej Sekcji Górnictwa Soli i Siarki Wybory w Krajowej Sekcji Górnictwa Soli i Siarki NSZZ „S”
WZD Krajowej Sekcji Górnictwa Soli i Siarki / fot. A. Gębara

Uczestnikami WZD było 58 spośród wybranych wszystkich 60 delegatów z 5 kopalń soli i siarki: Kopalni Soli „Wieliczka”, Kopalni Soli „Bochnia”, Kopalni Soli „Kłodawa”, Inowrocławskiej Kopalni Soli „Solino” oraz Kopalni Siarki „Siarkopol” Staszów. Ciekawostką jest to, że jest to jedyna kopalnia siarki na świecie.

Adam Gawlik ponownie przewodniczącym

Powyższa Sekcja Krajowa zrzesza 1152 członków związku skupionych w tych zakładach.

Gościem specjalnym WZD był wojewoda małopolski Łukasz Kmita. W zebraniu uczestniczył również przewodniczący Zarządu Regionu Małopolskiego Adam Lach, przewodniczący Krajowego Sekretariatu Górnictwa i Energetyki Jarosław Grzesik, a także prezes Zarządu Kopalni Soli „Wieliczka” Paweł Nowak.

Przed rozpoczęciem obrad odbyła się uroczystość wręczenia barty górniczej kol. Jarosławowi Grzesikowi za całokształt osiągnięć dla górnictwa.

Odbyło się również wręczenie Złotego Krzyża Zasługi dla kol. Jerzego Gawędy z Inowrocławia, który w imieniu prezydenta RP Andrzeja Dudy wręczał wojewoda małopolski Łukasz Kmita wraz z przewodniczącym ZR Małopolskiego Adamem Lachem.
Przewodniczącym Krajowej Sekcji Górnictwa Soli i Siarki ponownie został wybrany przewodniczący z kopalni soli z Wieliczki Adam Gawlik.

Wybrano również 13-osobową Radę Sekcji oraz 4-osobową Komisję Rewizyjną, a także 2 delegatów na Kongres Krajowego Sekretariatu Górnictwa i Energetyki, z automatu 3. delegatem na Kongres jest również przewodniczący Sekcji Adam Gawlik.

Z ramienia Krajowej Komisji Wyborczej wybory nadzorował Andrzej Gębara, przewodniczący Regionalnej Komisji Wyborczej.

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Xavi szczerze o Robercie Lewandowskim. Padły mocne słowa z ostatniej chwili
Xavi szczerze o Robercie Lewandowskim. Padły mocne słowa

Xavi podsumował sezon w wykonaniu FC Barcelony. Na pomeczowej konferencji prasowej padły mocne słowa o polskim napastniku.

„Financial Times”: Ukraina potrzebuje długoterminowych gwarancji bezpieczeństwa z ostatniej chwili
„Financial Times”: Ukraina potrzebuje długoterminowych gwarancji bezpieczeństwa

„Ukraina potrzebuje długoterminowych gwarancji bezpieczeństwa i NATO na szczycie w Wilnie powinno uzgodnić konkretny harmonogram jej wejścia do sojuszu po zakończeniu wojny” – pisze w poniedziałek w komentarzu redakcyjnym brytyjski dziennik „Financial Times”.

Iga Świątek awansowała do ćwierćfinału wielkoszlemowego French Open z ostatniej chwili
Iga Świątek awansowała do ćwierćfinału wielkoszlemowego French Open

Liderka światowego rankingu tenisistek Iga Świątek awansowała do ćwierćfinału wielkoszlemowego turnieju French Open w Paryżu. W poniedziałkowym meczu 1/8 finału skreczowała jej rywalka Ukrainka Łesia Curenko przy stanie 5:1 dla Polki w pierwszym secie.

Sensacyjne doniesienia z Pałacu Buckingham. Król Karol III podjął zaskakującą decyzję z ostatniej chwili
Sensacyjne doniesienia z Pałacu Buckingham. Król Karol III podjął zaskakującą decyzję

Wokół Pałacu Buckingham znowu zawrzało. Brytyjski „The Guardian” informuje, że król Karol III podjął zaskakującą decyzję. Okazuje się, że monarcha zdecydował o zaprzestaniu utrzymywania rezydencji w Llwynywermod. Jak czytamy, kompleks jest zbyt kosztowny i znacznie obciąża królewski budżet.

Szynkowski vel Sęk: Część zarzutów TSUE jest już nieaktualna z ostatniej chwili
Szynkowski vel Sęk: Część zarzutów TSUE jest już nieaktualna

– Część zarzutów TSUE jest już nieaktualna – powiedział minister ds. UE Szymon Szynkowski vel Sęk, odnosząc się do wyroku Trybunału, który uznał, że reforma polskiego wymiaru sprawiedliwości narusza prawo unijne. – Nie znajdują się w nim tezy, które sprawiałyby, że musielibyśmy myśleć o nowelizacji ustawowej – dodał.

Afera przed Opolem. Zapłakana Doda mówi, jak potraktował ją reżyser. TVP publikuje oświadczenie z ostatniej chwili
Afera przed Opolem. Zapłakana Doda mówi, jak potraktował ją reżyser. TVP publikuje oświadczenie

Doda przygotowuje się do występu w Opolu. Na swoim Instagramie roztrzęsiona, ze łzami w oczach opowiedziała, co wydarzyło się podczas pracy na planie.

„Ja będę, a ty?” Wizerunkiem sędziego Tulei reklamowano marsz 4 czerwca. Ten twierdzi, że nie był. Kto kłamie? z ostatniej chwili
„Ja będę, a ty?” Wizerunkiem sędziego Tulei reklamowano marsz 4 czerwca. Ten twierdzi, że nie był. Kto kłamie?

– Sędziowie, którzy idą w upolitycznionym marszu, łamią przepisy konstytucji dot. niezależności sądów i niezawisłości sędziów – ocenił Jacek Ozdoba (Suwerenna Polska). Sędzia Michał Laskowski powiedział PAP, że wziął udział w marszu jako zwykły obywatel, protestując przeciwko zmianom w sądownictwie. Konstytucja mówi wyraźnie, że sędziowie powinni unikać działań mogących podawać w wątpliwość ich bezstronność.

Ziobro: Orzeczenia TSUE – niewiarygodne. Wyrok nie był pisany przez sędziów, tylko polityków z ostatniej chwili
Ziobro: Orzeczenia TSUE – niewiarygodne. Wyrok nie był pisany przez sędziów, tylko polityków

– Poniedziałkowy wyrok TSUE nie był pisany przez sędziów, tylko przez polityków, bo stanowi on jawne pogwałcenie europejskich traktatów – powiedział minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Ocenił, że orzeczeń TSUE nie można uważać za wiarygodne, bo główny sąd europejski jest skorumpowany.

Beata Szydło: Tą sprawą TSUE w ogóle nie powinien się zajmować z ostatniej chwili
Beata Szydło: Tą sprawą TSUE w ogóle nie powinien się zajmować

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej ogłosił w poniedziałek, że reforma wymiaru sprawiedliwości z grudnia 2019 roku nie jest zgodna z prawem UE. Orzeczenie to wywołało wiele kontrowersji. Skomentowała je była premier Beata Szydło, która nie przebierała w słowach.

„Idziemy po swoje”. Adwokat od „trumny na kółkach” na „marszu 4 czerwca” z ostatniej chwili
„Idziemy po swoje”. Adwokat od „trumny na kółkach” na „marszu 4 czerwca”

Podczas wczorajszego marszu organizowanego przez Platformę Obywatelską obecny był znany łódzki adwokat Paweł K., którego słowa „trumna na kółkach” wywołały oburzenie w całej Polsce.

Emerytury
Stażowe