Kompromitacja na Placu Czerwonym. Na defiladzie pojawił się jeden czołg

Z okazji Dnia Zwycięstwa, który Rosja obchodzi 9 maja, na Placu Czerwonym w Moskwie odbyły się „uroczyste obchody”. Nie da się ukryć, że w tym roku były one dużo skromniejsze, a przede wszystkim krótsze.
Władimir Putin podczas uroczystości Kompromitacja na Placu Czerwonym. Na defiladzie pojawił się jeden czołg
Władimir Putin podczas uroczystości / PAP/EPA/STRINGER

Dotychczas Rosjanie dzięki tej okazji pokazywali swoją militarną potęgę. Na Placu Czerwonym przed Rosjanami i zaproszonymi zagranicznymi gośćmi defilował najlepszy rosyjski sprzęt, w tym najnowocześniejsze czołgi, wozy opancerzone i broń rakietowa. W tym roku było inaczej. Nie zorganizowano nawet tradycyjnego przelotu samolotów bojowych.

To kolejny Dzień Zwycięstwa w Rosji, podczas którego reżim Putina nie ma się czym pochwalić, w związku z blamażem blitzkriegu na Ukrainie.

 

 

Kompromitacja na Placu Czerwonym

Po tym, jak zakończyło się przemówienie Władimira Putina, przez Plac Czerwony przeszły wojska. Uwagę mediów przykuł fakt, że na czele kolumny jechał zaledwie jeden czołg – T-34. W poprzednim roku na uroczystości nie zabrakło innych modeli, m.in. T-90 oraz T-14. 

Sprawę skomentował ukraiński Kanał24, który przypomniał o ciekawym fakcie.

„Na paradzie zwycięstwa w Moskwie pojawił się tylko czołg T-34, który został nazwany «dumą». Ale jest pewien niuans, ta «duma» została stworzona i wyprodukowana nie w Rosji, ale w Charkowie na Ukrainie. A gdzie są działa i inne czołgi? Co się stało?” – czytamy.

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Małopolska: Zawalił się budynek gospodarczy w Falniowie. Trwa akcja ratownicza z ostatniej chwili
Małopolska: Zawalił się budynek gospodarczy w Falniowie. Trwa akcja ratownicza

Strażacy ze specjalistycznej grupy poszukiwawczo-ratowniczej pracują na miejscu zawalonego budynku gospodarczego w Falniowie (pow. miechowski). W budynku przygnieciona jest jedna osoba – poinformował PAP rzecznik małopolskiej straży Hubert Ciepły. W środku znajdują się również zwierzęta.

Sprawdza się w boju w najróżniejszych okolicznościach. Ukraińcy chwalą polski sprzęt wojskowy z ostatniej chwili
"Sprawdza się w boju w najróżniejszych okolicznościach". Ukraińcy chwalą polski sprzęt wojskowy

Przekazany przez Polskę sprzęt potwierdził swoją jakość na froncie. Sprawdza się w boju w najróżniejszych okolicznościach - ocenia w rozmowie z PAP.PL wiceminister obrony Ukrainy Hanna Malar.

Łukaszenka podjął decyzję: Ta zmiana zwiastuje zwiększenie wrogości wobec Polski z ostatniej chwili
Łukaszenka podjął decyzję: "Ta zmiana zwiastuje zwiększenie wrogości wobec Polski"

Alaksandr Łukaszenka powołał nowego szefa służby granicznej Białorusi. Został nim Konstantin Mołostow, który ma posiadać bardzo bliskie związki z Rosją. Głos w tej sprawie zabrał pełnomocnik polskiego rządu ds. bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej Stanisław Żaryn.

Szynkowski vel Sęk: Deklaracje unijnych komisarzy potwierdzają, że nowela ustawy o SN była szczegółowa uzgadniana z ostatniej chwili
Szynkowski vel Sęk: Deklaracje unijnych komisarzy potwierdzają, że nowela ustawy o SN była szczegółowa uzgadniana

Publiczne deklaracje dwójki komisarzy UE potwierdzają, że sprawa nowelizacji ustawy o SN była przedmiotem szczegółowych uzgodnień, a wejście w życie ustawy, skierowanej do TK, otworzyłoby drogę do pozyskania funduszy z KPO - powiedział PAP minister ds. UE Szymon Szynkowski vel Sęk.

Nie ma zgody na przymusową relokację migrantów z ostatniej chwili
"Nie ma zgody na przymusową relokację migrantów"

Stanowisko prezydenta Andrzeja Dudy jest znane od lat i koresponduje ono z wypowiedziami przedstawicieli rządu; nie ma zgody na przymusową relokację migrantów w UE - mówiła w sobotę w PR24 prezydencka minister Małgorzata Paprocka.

Nowy program w TVP. Prowadzącymi Magdalena Ogórek i Miłosz Kłeczek z ostatniej chwili
Nowy program w TVP. Prowadzącymi Magdalena Ogórek i Miłosz Kłeczek

Magdalena Ogórek i Miłosz Kłeczek mają poprowadzić nowy program na antenie Telewizji Polskiej – "Arena poglądów". Format będzie realizowany z udziałem publiczności.

Wiceszefowa KE: Nowelizacja ustawy o SN wypełnia kamień milowy z ostatniej chwili
Wiceszefowa KE: Nowelizacja ustawy o SN wypełnia "kamień milowy"

Wiceszefowa Komisji Europejskiej Vera Jourova w rozmowie z TVN24 potwierdziła, że projekt nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym, który obecnie czeka na rozpatrzenie przez Trybunał Konstytucyjny, wypełni "kamień milowy" dotyczący sądownictwa i odblokuje środki z KPO.

Lokalne postępy ukraińskich wojsk pod Bachmutem z ostatniej chwili
Lokalne postępy ukraińskich wojsk pod Bachmutem

Na różnych odcinkach frontu ukraińskim wojskom udało się posunąć do przodu na odległość do 1,4 km – powiedział w sobotę na antenie telewizji rzecznik Wschodniego Zgrupowania Wojsk ukraińskiej armii Serhij Czerewaty, relacjonując sytuację w rejonie Bachmutu.

Już dawno powinna odejść. Burza po występie Małgorzaty Rozenek w Dzień Dobry TVN z ostatniej chwili
"Już dawno powinna odejść". Burza po występie Małgorzaty Rozenek w Dzień Dobry TVN

Od momentu, gdy Małgorzata Rozenek rozpoczęła pracę w „Dzień dobry TVN”, po każdym jej występie w mediach społecznościowych pojawia się fala negatywnych komentarzy. Tak było również po ostanim występie.

Niemcy uważają lewicowy ekstremizm za realne zagrożenie [SONDAŻ] z ostatniej chwili
Niemcy uważają lewicowy ekstremizm za realne zagrożenie [SONDAŻ]

59 procent obywateli Niemiec uważa, że lewicowy ekstremizm stanowi obecnie realne zagrożenie w Niemczech. Wskazują na to wyniki sondażu przeprowadzonego na zlecenie niemieckiej agencji informacyjnej dpa. Tylko cztery procent respondentów stwierdziło, że lewicowy ekstremizm nie stanowi żadnego zagrożenia.

Emerytury
Stażowe