Podwyżki dla pracowników KRUS. Solidarność wynegocjowała porozumienie

Porozumienie w sprawie podwyżek wynagrodzeń dla pracowników KRUS podpisali w imieniu Organizacji Zakładowej NSZZ ,,Solidarność” przewodnicząca Jolanta Kołodziej wraz z wiceprzewodniczącą Wiolettą Lisowską, a po stronie Pracodawcy zastępca prezesa KRUS – Marek Surmacz.
 Podwyżki dla pracowników KRUS. Solidarność wynegocjowała porozumienie
/ fot. nadesłane

Organizacja Zakładowa NSZZ „Solidarność” w KRUS podpisała 26 kwietnia br. porozumienie z Pracodawcą w sprawie podwyżek płac. Zgodnie z jego zapisami wynagrodzenia pracowników instytucji wzrosną o 7,8 proc. w pierwszym etapie i średnio o 380,00 zł brutto w drugim etapie z wyrównaniem od stycznia.

– Jednym z elementów, które świadczą o wartości instytucji, jest umiejętność współpracy Pracodawcy ze stroną społeczną. Dlatego też Organizacja Zakładowa NSZZ „Solidarność” w KRUS z satysfakcją przyjęła podpisanie kolejnego porozumienia z Pracodawcą w sprawie zasad wypłaty długo oczekiwanej podwyżki wynagrodzeń dla pracowników – skomentowała Jolanta Kołodziej, przewodnicząca „S” w KRUS, i podkreśliła, że długotrwałe negocjacje poprzedzone zostały wieloma konsultacjami z innymi organizacjami działającymi w instytucji.

– Każda organizacja wniosła swój wkład poprzez dokonanie analizy wynagrodzeń w Oddziałach Regionalnych i Placówkach Terenowych w celu wypracowania optymalnych i sprawiedliwych podstaw do podziału środków na podwyżki. Zależało nam na ustaleniu jasnych zasad i określeniu czytelnych dla wszystkich kryteriów podziału. Wierzymy, że dzięki konstruktywnej współpracy uzyskamy zamierzony cel, tj. wzrost wynagrodzeń oraz niwelowanie dysproporcji wynagrodzeń u pracowników mających porównywalny zakres zadań na tych samych stanowiskach – zaznaczyła.

Jolanta Kołodziej podziękowała również prezes Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Aleksandrze Hadzik za „zrozumienie i troskę o sprawy pracownicze”. – Taka postawa jest oczekiwana i bardzo dobrze odbierana przez pracowników, którzy czują się bezpiecznie w miejscu zatrudnienia. Liczymy na dalszą owocną współpracę – podkreśliła przewodnicząca „S”.

ZOBACZ TAKŻE: Solidarność zawarła porozumienie w KRUS dotyczące komunikacji i przepływu informacji


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Tomasz Lis przeprasza. Ale... z ostatniej chwili
Tomasz Lis przeprasza. Ale...

- Znajdzie się komora dla Dudy i Kaczora - co prawdopodobnie było reakcją na podpisanie przez Prezydenta Andrzeja Dudę ustawy o komisji ds. badania wpływów rosyjskich.

Rzecznik MSZ zawieszony w obowiązkach z ostatniej chwili
"Rzecznik MSZ zawieszony w obowiązkach"

Rzecznik MSZ Łukasz Jasina został zawieszony w obowiązkach i jest na bezterminowym urlopie, z którego zapewne nie powróci na stanowisko - dowiedział się nieoficjalnie dziennikarz RMF FM.

Szokujący wpis Tomasz Lisa. Jest reakcja wiceszefa MSWiA z ostatniej chwili
Szokujący wpis Tomasz Lisa. Jest reakcja wiceszefa MSWiA

W poniedziałek prezydent Andrzej Duda poinformował, że zdecydował o podpisaniu ustawy o powołaniu komisji ds. badania wpływów rosyjskich na bezpieczeństwo wewnętrzne RP w latach 2007-2022, oraz że skieruje ją w trybie następczym do Trybunału Konstytucyjnego. Sprawa najwyraźniej wyjątkowo oburzyła byłego naczelnego tygodnika „Newsweeka”, Tomasza Lisa, który w swoim szokującym wpisie przekroczył kolejną granicę. Jest reakcja wiceszefa MSWiA.

Koniec kariery Roberta Lewandowskiego w kadrze? Jest reakcja Fernando Santosa z ostatniej chwili
Koniec kariery Roberta Lewandowskiego w kadrze? Jest reakcja Fernando Santosa

Koniec Roberta Lewandowskiego w reprezentacji Polski może nadejść szybciej, niż spodziewali się tego kibice? Do słów kapitana reprezentacji Polski odniósł się selekcjoner Fernando Santos.

Wiceszef MSWiA po spotkaniu z szefową MSW Niemiec: Musimy chronić strefę Schengen z ostatniej chwili
Wiceszef MSWiA po spotkaniu z szefową MSW Niemiec: Musimy chronić strefę Schengen

Musimy chronić strefę Schengen; to cel, który chce zdestabilizować zarówno Władimir Putin, jak i Alaksandr Łukaszenka - powiedział we wtorek w Świecku wiceszef MSWiA Bartosz Grodecki po spotkaniu z szefową niemieckiego MSW Nancy Faeser.

Kojarzony z kastą sędzia Michał Laskowski wybiera się na marsz 4 czerwca. Jak to się ma do konstytucyjnego zakazu? z ostatniej chwili
Kojarzony z "kastą" sędzia Michał Laskowski wybiera się na "marsz 4 czerwca". Jak to się ma do konstytucyjnego zakazu?

- Jako obywatel ja się na ten marsz wybieram, bo już nie wiem jak miałbym inaczej protestować - powiedział w RMF sędzia Michał Laskowski, obecnie szef Izby Karnej Sądu Najwyższego, wcześniej rzecznik SN za czasów prezesury Małgorzaty Gersdorf.

Media: Jeden z dronów spadł pod Moskwą niedaleko rezydencji Putina z ostatniej chwili
Media: Jeden z dronów spadł pod Moskwą niedaleko rezydencji Putina

Jeden z dronów, które pojawiły się w obwodzie moskiewskim, został strącony niedaleko rezydencji Władimira Putina w Nowo-Ogariowie pod Moskwą - podała we wtorek agencja Ukrinform, powołując się na doniesienia z Rosji.

Tragiczny wypadek pod Słupskiem. Są ofiary śmiertelne Wiadomości
Tragiczny wypadek pod Słupskiem. Są ofiary śmiertelne

Kierowca i dwoje pasażerów, w tym dziecko, zginęli w wyniku zderzenia toyoty, którą jechali, z samochodem ciężarowym na obwodnicy Słupska – poinformował we wtorek oficer prasowy KMP w Słupsku mł. asp. Jakub Bagiński. Droga jest zablokowana.

Incydent na polsko-białoruskim przejściu granicznym. Samochód sforsował granicę. Kierowcę zatrzymano z ostatniej chwili
Incydent na polsko-białoruskim przejściu granicznym. Samochód sforsował granicę. Kierowcę zatrzymano

Na polsko-białoruskim przejściu granicznym w Terespolu doszło do incydentu. Samochód marki BMW nielegalnie sforsował granicę.

Odrażający wpis Tomasz Lisa. Będzie miał kłopoty? z ostatniej chwili
Odrażający wpis Tomasz Lisa. Będzie miał kłopoty?

- Znajdzie się komora dla Dudy i Kaczora - co prawdopodobnie było reakcją na podpisanie przez Prezydenta Andrzeja Dudę ustawy o komisji ds. badania wpływów rosyjskich.

Emerytury
Stażowe