Jest oświadczenie. Tyle zarobił prezydent Sopotu

W Biuletynie Informacji Publicznej opublikowano oświadczenie majątkowe prezydenta Sopotu Jacka Karnowskiego. Wynika z niego, że prezydent zarobił ponad 290 tys. zł w 2022 roku. To 61 tys. zł więcej niż w roku poprzednim, kiedy zarobił ponad 228 tysięcy. Oświadczenia majątkowego nie opublikowali prezydenci Gdańska i Gdyni.
Prezydent Sopotu Jacek Karnowski  Jest oświadczenie. Tyle zarobił prezydent Sopotu
Prezydent Sopotu Jacek Karnowski / Wikipedia CC BY-SA 4,0 Rudolf H. Boettcher

Wynagrodzenie Jacka Karnowskiego za prace w Urzędzie Miasta w Sopocie w ubiegłym roku wynosiło ponad 250 tys. złotych. Do tego prezydent był członkiem rady nadzorczej w Pomorskim Funduszu Rozwoju z siedzibą w Gdańsku, za co otrzymał 39 895,89 złotych.

Rok wcześniej za pracę sopocki prezydent otrzymał prawie 190 tys. złotych. Natomiast w RN Pomorskiego Funduszu Rozwoju, którego jest członkiem od 2019 roku (na 3 letnią kadencję) zarobił ponad 39 643,59 złotych.

Oświadczenia nie opublikowali prezydenci Gdańska i Gdyni

Z oświadczenia majątkowego wynika, że prezydent nadal jest właścicielem i współwłaścicielem dwóch mieszkań. Ma 1/4 część własnościowego spółdzielczego mieszkania o powierzchni 46,7 m2, którego wartość wycenił na 650 tys. złotych (w ubiegłym roku mieszkanie zostało wycenione przez prezydenta na 550 tys. złotych) oraz jest właścicielem mieszkania o powierzchni 58,3 m2 o wartości 850 tys. zł (w poprzednim oświadczeniu wartość mieszkania wynosiła o 100 tys. złotych mniej).

Prezydent Sopotu nie ma żadnych akcji i udziałów w spółkach handlowych i nie prowadził działalności gospodarczej. Z oświadczenia majątkowego wynika również, że nie ma samochodu.

Jest natomiast współwłaścicielem 41-letniej łodzi żaglowej Conrad 760, której wartość wycenił na 15 tys. złotych (taką samą wartość wpisał w poprzednim oświadczeniu).

Jacek Karnowski zaoszczędził w ubiegłym roku miał 180 tys. złotych (o 90 tys. zł więcej niż w roku poprzednim), 15 tys. euro i 16 tys. dolarów (1 tys. dolarów więcej niż w roku 2021).

W ostatnich dwóch oświadczeniach majątkowych (za 2022 i 2021 rok) prezydent Sopotu wpisał, że spłaca kredyt zaciągnięty na zakup lokalu mieszkalnego (oprocentowanego wg zmiennej stopy). Według oświadczeń przez rok spłacił 100 euro (pozostało do spłaty ok. 1,6 tys. euro).

Oświadczeń majątkowych nie opublikowały gdyński i gdański magistrat. Rzecznicy prasowi prezydentów obu miast poinformowali PAP, że oświadczenia majątkowe zostaną opublikowane w najbliższych dniach.

CZYTAJ WIĘCEJ: „Są sytuacje, kiedy interesy Polski i Ukrainy są rozbieżne”. Rzecznik rządu odpowiada na słowa Zełenskiego

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Ks. Janusz Chyła: Skarb Kościoła z ostatniej chwili
Ks. Janusz Chyła: Skarb Kościoła

Niejednokrotnie słyszałem: Nie chce mi się uczestniczyć we Mszy świętej. Nie mam czasu na chodzenie do kościoła. Nudzę się podczas liturgii. Smutne deklaracje. Podobnie jak ograniczanie udziału w największym cudzie na ziemi do spełniania obowiązku wynikającego z Bożego i kościelnego przykazania. Kierowanie się tylko taką motywacją wynika z braku zachwytu obecnością Chrystusa w sakramencie Eucharystii i słabej wiary.

Ukraina: Alarm przeciwlotniczy w całym kraju z ostatniej chwili
Ukraina: Alarm przeciwlotniczy w całym kraju

Na terytorium całej Ukrainy ogłoszono w czwartek wieczorem alarm przeciwlotniczy. Media poinformowały o odgłosach eksplozji w obwodzie czerkaskim.

Berlin: Aktywiści klimatyczni uszkodzili kilkadziesiąt aut. Na celowniku najdroższe modele z ostatniej chwili
Berlin: Aktywiści klimatyczni uszkodzili kilkadziesiąt aut. Na celowniku najdroższe modele

Co najmniej 35 samochodów w berlińskiej dzielnicy Pankow zostało uszkodzonych przez grupę radykalnych aktywistów klimatycznych w nocy ze środy na czwartek. W autach - za cel wzięto drogie modele, głównie typu SUV - poprzecinano opony, czym grupa pochwaliła się we wpisie na Twitterze – poinformował w czwartek portal „Tagesspiegel”.

W tłum uczestników procesji Bożego Ciała na warszawskim Ursynowie wjechał samochód z ostatniej chwili
W tłum uczestników procesji Bożego Ciała na warszawskim Ursynowie wjechał samochód

Dziś w całej Polsce odbywają się procesje Bożego Ciała. W większości przypadków przebiegają spokojnie, niestety na warszawskim Ursynowi doszło do przykrego incydentu.

Nie żyje amerykański aktor i komik z ostatniej chwili
Nie żyje amerykański aktor i komik

Nie żyje amerykański gwiazdor filmowy i komik Pat Cooper. Znany był najlepiej z takich produkcji jak "Aniołki Charliego", "Depresja gangstera" i "Kroniki Seinfelda". Odszedł w wieku 93 lat.

Zaproszenie na konferencję: „Jak wspierać młodzież w niestabilnym świecie? z ostatniej chwili
Zaproszenie na konferencję: „Jak wspierać młodzież w niestabilnym świecie?"

W dniu 13 czerwca 2023 roku odbędzie się konferencja „Jak wspierać młodzież w niestabilnym świecie? Wyzwania i rekomendacje dla wychowania, profilaktyki i ochrony zdrowia psychicznego po trudnych latach 2020-2022”.

Jest nowy sondaż. Zmniejsza się dystans pomiędzy Zjednoczoną Prawicą a Koalicją Obywatelską z ostatniej chwili
Jest nowy sondaż. Zmniejsza się dystans pomiędzy Zjednoczoną Prawicą a Koalicją Obywatelską

Najnowszy sondaż IPSOS dla portalu DoRzeczy.pl ukazał aktualne preferencje polityczne Polaków. Z uzyskanych odpowiedzi wynika, że Polacy najwyższym zaufaniem darzą Zjednoczoną Prawicę, która uzyskała 35 proc. Jest to taki sam wynik, jaki partia miała 20 maja 2023 roku.

Polska wygrała z aborterkami przed ETPCz z ostatniej chwili
Polska wygrała z aborterkami przed ETPCz

Prezes Sądu Apelacyjnego w Warszawie nie musiał wykonywać orzeczenia Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w sprawie wstrzymania przeniesienia trójki sędziów - napisała m.in. we wtorkowym oświadczeniu przewodnicząca Krajowej Rady Sądownictwa Dagmara Pawełczyk-Woicka.

Tragiczny wypadek pod Jarocinem. Nie żyje motocyklista Wiadomości
Tragiczny wypadek pod Jarocinem. Nie żyje motocyklista

W czwartek rano w powiecie jarocińskim doszło do śmiertelnego wypadku. W jego wyniku zginął 34-letni mężczyzna - mieszkaniec gminy Kotlin, który nie miał uprawnień do kierowania motocyklem.

Washington Post: Ukraińska kontrofensywa już się rozpoczęła z ostatniej chwili
"Washington Post": Ukraińska kontrofensywa już się rozpoczęła

Rozpoczęła się długo oczekiwana ukraińska kontrofensywa - podał w czwartek amerykański dziennik "Washington Post", powołując się na ukraińskich żołnierzy. Według gazety, atakom przewodzą brygady wyszkolone i wyposażone przez państwa zachodnie.

Emerytury
Stażowe