Skandal w Rosji. Ta kreskówka oburzyła deputowaną do Dumy [WIDEO]

Deputowana do rosyjskiej Dumy Jana Lantratowa wezwała do ograniczenia wyświetlania serialu „Family Guy” o rosyjskim Czelabińsku.
Odcinek serialu
Odcinek serialu "Family Guy" / Screen TT NEXTA

Deputowana Jana Lantratowa oburzyła się z powodu nowego odcinka amerykańskiego serialu animowanego „Family Guy”, w którym pokazano Czelabińsk. Parlamentarzystka uważa, że twórcy animowanego serialu dla dorosłych pokazali „celowo obraźliwy obraz” rosyjskiego miasta. W tym odcinku jedna z bohaterek serialu kontaktuje się z rosyjskim hakerem Iwanem, przechadza się ulicami Czelabińska, sprawiając wrażenie zachwyconej, w scenerii promieniotwórczego skażenia, zanieczyszczenia środowiska, pijaństwa i szarzyzny. Miasto nazwane jest „Chicago na Uralu”, hakerzy mieszkają w nim w drewnianych, starych domach z grubymi kablami internetowymi, mieszkańcy noszą grzywki i czytają gazetę „Rosja wczoraj”.

 

„Wszyscy piją, zażywają narkotyki i biorą łapówki”

Rozumiem, że artysta ma prawo do swojej wizji, ale to jest celowo obraźliwy obraz artystyczny, który nie ma nic wspólnego z rzeczywistością

– twierdzi Lantratowa.

Rosyjska deputowana uważa, że to świadoma działalność przeciwko Rosji. Według Lantratowej za pośrednictwem sztuki toczy się wojna informacyjna, a przeciwnicy Rosji celowo tworzą obraz kraju, „w którym wszyscy są niezadowoleni z życia, piją, zażywają narkotyki, biorą łapówki”. Wyraziła nadzieję, że kierownictwo rosyjskich kanałów telewizyjnych to rozumie i ograniczy nadawanie „pewnych tematów”.

Czytaj również: Rzecznik Kremla wściekły na decyzję polskich władz. Ostrzegł Warszawę

Czytaj również: Ukraińscy żołnierze posuwają się do przodu w Bachmucie. Opublikowano film [WIDEO]

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Iustitia ujawnia jak będzie tworzyć listy proskrypcyjne niewygodnych dla kasty sędziów z ostatniej chwili
"Iustitia" ujawnia jak będzie tworzyć "listy proskrypcyjne" niewygodnych dla "kasty" sędziów

Stowarzyszenie sędziów "Iustitia" uznawane za organizację skupiającą tzw. "nadzwyczajną kastę" pracuje nad projektem zmian w sądownictwie powszechnym i Krajowej Radzie Sądownictwa.

Spięcie Kaczyńskiego z reporterem TVN24. Stacja grozi krokami prawnymi z ostatniej chwili
Spięcie Kaczyńskiego z reporterem TVN24. Stacja grozi "krokami prawnymi"

W trakcie konferencji prasowej Jarosława Kaczyńskiego i szefa MON Mariusza Błaszczaka w Kopczanach doszło do spięcia prezesa PiS z dziennikarzem TVN24.

Serbia: Nie przygotowujemy się do interwencji w Kosowie z ostatniej chwili
Serbia: Nie przygotowujemy się do interwencji w Kosowie

Serbia nie przygotowuje się do interwencji w Kosowie, ale jesteśmy gotowi na każdy scenariusz - powiedział w sobotę serbski minister spraw zagranicznych Ivica Daczić, komentując utrzymywanie stanu najwyższej gotowości wojska z powodu kolejnych napięć za południową granicą kraju.

Mularczyk: Wysłałem listy do posłów Bundestagu, aby poinformować ich o polskich stratach wojennych z ostatniej chwili
Mularczyk: Wysłałem listy do posłów Bundestagu, aby poinformować ich o polskich stratach wojennych

Wysłałem listy do wszystkich posłów Bundestagu wraz z raportem o stratach wojennych poniesionych przez Polskę w czasie II wojny światowej; liczę, że wywoła to dyskusję w Bundestagu i doprowadzi do zmiany stanowiska rządu Niemiec ws. odszkodowań dla Polski - powiedział PAP wiceszef MSZ Arkadiusz Mularczyk.

W niemieckich szkołach szerzy się antysemityzm z ostatniej chwili
W niemieckich szkołach szerzy się antysemityzm

Niemiecki komisarz rządu federalnego ds. antysemityzmu Felix Klein ostrzega przed rosnącą nienawiścią do Żydów w niemieckich szkołach.

Co z sankcjami dla Rosjan? Niemcy zabrali głos z ostatniej chwili
Co z sankcjami dla Rosjan? Niemcy zabrali głos

W drugim roku rosyjskiej wojny napastniczej przeciwko Ukrainie większość Niemców nadal popiera zachodnie sankcje nałożone na Rosję - wynika z nowego badania zleconego przez Instytut Gospodarki Niemieckiej (IW). Z rezultatami ankiety zapoznał się portal tygodnika "Der Spiegel".

Przedstawiciel Kremla. Spięcie między Kaczyńskim a reporterem TVN24 z ostatniej chwili
"Przedstawiciel Kremla". Spięcie między Kaczyńskim a reporterem TVN24

W trakcie konferencji prasowej Jarosława Kaczyńskiego i szefa MON Mariusza Błaszczaka w Kopczanach doszło do spięcia prezesa PiS z dziennikarzem TVN.

Musimy wybrać kogoś innego niż Putin. Zaskakujące słowa w rosyjskiej telewizji [VIDEO] z ostatniej chwili
"Musimy wybrać kogoś innego niż Putin". Zaskakujące słowa w rosyjskiej telewizji [VIDEO]

Ukraiński polityk Anton Geraszczenko za pośrednictwem mediów społecznościowych opublikował nagranie przedstawiające fragment programu z rosyjskiej telewizji.

New York Times: Na czołgach Abrams ćwiczy w Niemczech pierwsza grupa żołnierzy ukraińskich z ostatniej chwili
"New York Times": Na czołgach Abrams ćwiczy w Niemczech pierwsza grupa żołnierzy ukraińskich

Pierwsza grupa żołnierzy ukraińskich szkoli się w Niemczech z obsługi amerykańskich czołgów M1 Abrams - poinformował w sobotę dziennik "New York Times" powołując się na komunikat Pentagonu. Grupa ta liczy około 400 wojskowych.

Rosja podała Ukrainie warunki zakończenia wojny. Szybka odpowiedź z Kijowa z ostatniej chwili
Rosja podała Ukrainie warunki zakończenia wojny. Szybka odpowiedź z Kijowa

Wiceszef MSZ Rosji w rozmowie z agencją TASS postawił Ukrainie warunki zakończenia wojny. Rosjanie wymagają od władz z Kijowa między innymi odmowy przystąpienia do NATO i Unii Europejskiej.

Emerytury
Stażowe