REKLAMA

Państwo Islamskie przyznało się do sobotniego ataku w Rosji

Państwo Islamskie przyznało się do zorganizowania sobotniego ataku w Surgucie na Syberii. Napastnik ranił nożem siedem osób. Cztery poszkodowane osoby są w stanie ciężkim. Nożownik został zastrzelony przez policję.
 Państwo Islamskie przyznało się do sobotniego ataku w Rosji
/ screen youtube.com
Udało się ustalić tożsamość napastnika. Okazał się nim 23-letni mieszkaniec Surgutu.  Policja wcześniej nie uważała tego zdarzenia za zamach terrorystyczny.

Do zamachu doszło tuż po godzinie 11. czasu lokalnego (w Polsce wówczas było po godzinie 8). Początkowo w mediach pojawiły się informacje o ośmiu poszkodowanych osobach, jednak ostatecznie siedem padło ofiarami nożownika. Wszyscy zostali hospitalizowani. Cztery osoby znajdują się w stanie ciężkim. Jedna z ofiar poniosła średniego stopnia obrażenia, zaś pozostali poszkodowani opuścili już szpital.

Według relacji policji zamaskowany napastnik stawiał opór przy aresztowaniu, więc służby porządkowe były zmuszone do otworzenia ognia.

Jest to kolejny atak terrorystyczny w ostatnich dniach. Dzień wcześniej doszło do podobnego zdarzenia z użyciem noża w Turku, na południowym zachodzie Finlandii. Wówczas 18-letni napastnik z Maroka zabił dwie osoby, a osiem ranił. Do zamachów doszło również w Hiszpanii, gdzie zginęło przynajmniej czternaście osób, zaś 130 zostało rannych.

Źródło: SkyNews

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura