Prezes PHH odpowiedział Tuskowi. „Ksenofobiczne i szowinistyczne słowa”

„W odniesieniu do Pana ksenofobicznych słów wyrażonych publicznie w stosunku do mojej osoby, mogę wyrazić tylko swoje ubolewanie, że osoba z takim bagażem doświadczeń międzynarodowych korzysta z tak nikczemnej narracji dla celów politycznych” – zwrócił się do Donalda Tuska prezes PHH Gheorghe Cristescu.
Donald Tusk w Sulechowie Prezes PHH odpowiedział Tuskowi. „Ksenofobiczne i szowinistyczne słowa”
Donald Tusk w Sulechowie / fot. PAP/Lech Muszyński

Prezes Polskiego Holdingu Hotelowego Gheorghe Maria Cristescu odniósł się w piątek do słów lidera PO Donalda Tuska, które padły w czwartek podczas spotkania z wyborcami w lubuskim Sulechowie. Tusk w swoim wystąpieniu nawiązał do doniesień "Gazety Wyborczej", wedle których PHH miał zajmować się remontem prywatnego mieszkania europosła PiS Joachima Brudzińskiego.

CZYTAJ TAKŻE: „Kundel ci buzię lizał”. Brudziński ostro po słowach Tuska

– Joachim Brudziński. Kojarzycie? Pseudonim Jojo, taka miła twarzyczka. On ma program budowlany. Dziś możemy przeczytać w prasie, w jaki sposób pan poseł Brudziński remontuje mieszkanie przy pomocy rumuńskiego menedżera, tego od hoteli, gdzie się podsłuchuje – mówił w Sulechowie Tusk.

Cristescu odpowiada

Do tej wypowiedzi odniósł się we wpisie na Twitterze Cristescu.

Sz.P. Tusk, w odniesieniu do Pana ksenofobicznych i szowinistycznych słów wyrażonych publicznie w stosunku do mojej osoby mogę wyrazić tylko swoje ubolewanie, że osoba z takim bagażem doświadczeń międzynarodowych korzysta z tak nikczemnej narracji dla celów politycznych

– napisał.

Jak dodał, jest "dumny ze swojego rumuńskiego pochodzenia".

Ale jeszcze bardziej jestem dumny z wyboru zostania Polakiem i założenia rodziny właśnie tutaj, w naszym kraju, jakim jest Polska. Pana wczorajsze słowa rozbudziły już demony nienawiści, ale to tylko motywuje mnie do dalszej ciężkiej pracy i nie przeszkadza mi życzyć Panu spokoju rodzinnego

– napisał prezes PHH.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Szuka go cała Polska. Jest decyzja prokuratury z ostatniej chwili
Szuka go cała Polska. Jest decyzja prokuratury

Prokuratura Okręgowa w Częstochowie zawiesiła śledztwo przeciwko 54-letniemu Jackowi Jaworkowi, podejrzanemu o zabójstwo brata, bratowej i 17-letniego bratanka niespełna dwa lata temu we wsi Borowce k. Częstochowy. Poszukiwania podejrzanego są kontynuowane - podał w czwartek rzecznik prokuratury Tomasz Ozimek.

Problemy zdrowotne Łukaszenki. Konieczna jest pilna interwencja chirurgiczna z ostatniej chwili
Problemy zdrowotne Łukaszenki. "Konieczna jest pilna interwencja chirurgiczna"

Białoruski opozycjonista Paweł Łatuszka ujawnił informacje dotyczące problemów zdrowotnych Aleksandra Łukaszenki. Z jego słów wynika, że białoruski dyktator wkrótce może przejść zabieg chirurgiczny.

z ostatniej chwili
Skandal w Pałacu Buckingham. Król Karol III upokorzył syna na oczach całego świata

O Pałacu Buckingham i rodzinie królewskiej znowu głośno. Tym razem za sprawą decyzji króla Karola III. Okazuje się, że książę Harry w przyszłym tygodniu pojawi się w Wielkiej Brytanii. Tymczasem jak informuje brytyjski dziennik "Telegraph" Karol zdecydował, że właśnie w tym samym czasie uda się na samotne wakacje.

Niepokojące informacje z granicy. Straż Graniczna wydała komunikat z ostatniej chwili
Niepokojące informacje z granicy. Straż Graniczna wydała komunikat

80 cudzoziemców próbowało w środę dostać się nielegalnie z Białorusi do Polski, byli to m.in. obywatele Indii i Nepalu; 14 z tych osób na widok polskich patroli zawróciło na Białoruś – poinformowała Straż Graniczna w mediach społecznościowych.

Atak rakietowy na Kijów. Wśród ofiar dzieci z ostatniej chwili
Atak rakietowy na Kijów. Wśród ofiar dzieci

Trzy osoby, w tym dwoje dzieci, zginęły, a 14 zostało rannych w wyniku rosyjskiego ataku rakietowego na Kijów, do którego doszło w czwartek nad ranem – poinformowały władze stolicy Ukrainy. W mieście słychać było głośne wybuchy, a na niebie widoczne były zestrzeliwane, płonące pociski.

Dramat Dawida Kubackiego. Pojawiły się nowe informacje z ostatniej chwili
Dramat Dawida Kubackiego. Pojawiły się nowe informacje

Pod koniec sezonu 2022/2023 Dawid Kubacki wycofał się niespodziewanie z zawodów Pucharu Świata w norweskim Vikersund, a przyczyną decyzji była choroba jego małżonki. Z nowych informacji, jakie pojawiły się w sprawie polskiego skoczka, wynika, że powoli wszystko dobrze się układa.

Sekretarz generalny NATO: Wszyscy członkowie Sojuszu są zgodni, że Ukraina przystąpi do tej organizacji z ostatniej chwili
Sekretarz generalny NATO: Wszyscy członkowie Sojuszu są zgodni, że Ukraina przystąpi do tej organizacji

– Wszystkie kraje członkowskie Sojuszu Północnoatlantyckiego są zgodne, że Ukraina przystąpi do tej organizacji, a Rosja nie dysponuje w tym względzie żadnym prawem weta – oznajmił w czwartek rano sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg, uczestniczący w nieformalnym spotkaniu ministrów spraw zagranicznych państw Sojuszu w stolicy Norwegii Oslo.

Wyciekł wewnętrzny sondaż PiS. Zaskakujący wynik z ostatniej chwili
Wyciekł wewnętrzny sondaż PiS. Zaskakujący wynik

Ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego może liczyć na ponad 40-proc. poparcie – wynika z wewnętrznego sondaż przeprowadzonego przez PiS, do którego dotarła Interia.

Morawiecki: W rozmowie z premierem Holandii chcę poruszyć kwestię reformy UE z ostatniej chwili
Morawiecki: W rozmowie z premierem Holandii chcę poruszyć kwestię reformy UE

„W rozmowie z premierem Holandii chcę poruszyć m.in. kwestię reformy UE. To jednomyślność vs większość kwalifikowana; Polska jednoznacznie uważa, że jednomyślność jest zaworem bezpieczeństwa, który chroni przed dominacją większych państw” – poinformował premier Mateusz Morawiecki w środę.

Komisarz UE ds. sprawiedliwości: „Komisja ds. badania rosyjskich wpływów budzi poważne obawy” z ostatniej chwili
Komisarz UE ds. sprawiedliwości: „Komisja ds. badania rosyjskich wpływów budzi poważne obawy”

– Powołanie komisji do zbadania rosyjskiej ingerencji w bezpieczeństwo wewnętrzne Polski w latach 2007–2022 budzi poważne obawy co do zgodności z prawem unijnym – oświadczył w czwartek podczas debaty w Parlamencie Europejskim komisarz UE ds. sprawiedliwości Didier Reynders.

Emerytury
Stażowe