Grzegorz Pietrzykowski przewodniczącym Rady Krajowej Sekcji Przemysłu Motoryzacyjnego NSZZ "S"

W dniu 11 maja odbyło się Walne Zebranie Delegatów Krajowej Sekcji Przemysłu Motoryzacyjnego NSZZ "Solidarność".
 Grzegorz Pietrzykowski przewodniczącym Rady Krajowej Sekcji Przemysłu Motoryzacyjnego NSZZ

Krajowa Sekcja Przemysłu Motoryzacyjnego NSZZ "Solidarność" to największa Sekcja zrzeszona w Sekretariacie Metalowców Związku. Liczy prawie 20 tys. członków związku i zrzesza przedstawicieli z największych fabryk motoryzacyjnych oraz przedstawicieli z produkcji komponentów i części zamiennych.

Podczas Zebrania na nową kadencję wybrano przewodniczącego Grzegorza Pietrzykowskiego oraz Radę Sekcji, która liczy 41 osób, Komisję Rewizyjną oraz Delegatów na Kongres Krajowego Sekretariatu Metalowców. Przyjęto m.in. jednogłośnie stanowisko popierające kandydaturę Grzegorza Pietrzykowskiego na przewodniczącego Krajowego Sekretariatu Metalowców.

Największe wyzwania

- Największym wyzwaniem są zagrożenia wynikające z ograniczenia sprzedaży samochodów, elektromobilności, robotyzacji, automatyzacji, a co za tym idzie utrata tysięcy miejsc pracy. W ramach Solidarności ponadzakładowej, współpracy między organizacjami jesteśmy w stanie również utrzymywać konkurencyjność wynagrodzeń i atrakcyjność - powiedział po wyborze na przewodniczącego Grzegorz Pietrzykowski.

- Bardzo dziękuję koleżankom i kolegom Delegatom za jednogłośnie poparcie mojej kandydatury w wyborach na przewodniczącego Krajowego Sekretariatu Metalowców. Moim głównym celem jako przewodniczącego Sekretariatu Metalowców będzie integracja i rozwój branży metalowej w Polsce - dodał.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Tomasz Lis przeprasza. Ale... z ostatniej chwili
Tomasz Lis przeprasza. Ale...

- Znajdzie się komora dla Dudy i Kaczora - co prawdopodobnie było reakcją na podpisanie przez Prezydenta Andrzeja Dudę ustawy o komisji ds. badania wpływów rosyjskich.

Zełenski gotowy na spotkanie z Putinem? Prezydent Ukrainy zabiera głos z ostatniej chwili
Zełenski gotowy na spotkanie z Putinem? Prezydent Ukrainy zabiera głos

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski odpowiedział, czy jest gotowy na spotkanie z rosyjskim dyktatorem Wołodymyrem Putinem. Zaznaczył, że może to nastąpić dopiero po wycofaniu wojsk rosyjskich z Ukrainy.

Rzecznik MSZ zawieszony w obowiązkach z ostatniej chwili
"Rzecznik MSZ zawieszony w obowiązkach"

Rzecznik MSZ Łukasz Jasina został zawieszony w obowiązkach i jest na bezterminowym urlopie, z którego zapewne nie powróci na stanowisko - dowiedział się nieoficjalnie dziennikarz RMF FM.

Szokujący wpis Tomasz Lisa. Jest reakcja wiceszefa MSWiA z ostatniej chwili
Szokujący wpis Tomasz Lisa. Jest reakcja wiceszefa MSWiA

W poniedziałek prezydent Andrzej Duda poinformował, że zdecydował o podpisaniu ustawy o powołaniu komisji ds. badania wpływów rosyjskich na bezpieczeństwo wewnętrzne RP w latach 2007-2022, oraz że skieruje ją w trybie następczym do Trybunału Konstytucyjnego. Sprawa najwyraźniej wyjątkowo oburzyła byłego naczelnego tygodnika „Newsweeka”, Tomasza Lisa, który w swoim szokującym wpisie przekroczył kolejną granicę. Jest reakcja wiceszefa MSWiA.

Koniec kariery Roberta Lewandowskiego w kadrze? Jest reakcja Fernando Santosa z ostatniej chwili
Koniec kariery Roberta Lewandowskiego w kadrze? Jest reakcja Fernando Santosa

Koniec Roberta Lewandowskiego w reprezentacji Polski może nadejść szybciej, niż spodziewali się tego kibice? Do słów kapitana reprezentacji Polski odniósł się selekcjoner Fernando Santos.

Wiceszef MSWiA po spotkaniu z szefową MSW Niemiec: Musimy chronić strefę Schengen z ostatniej chwili
Wiceszef MSWiA po spotkaniu z szefową MSW Niemiec: Musimy chronić strefę Schengen

Musimy chronić strefę Schengen; to cel, który chce zdestabilizować zarówno Władimir Putin, jak i Alaksandr Łukaszenka - powiedział we wtorek w Świecku wiceszef MSWiA Bartosz Grodecki po spotkaniu z szefową niemieckiego MSW Nancy Faeser.

Kojarzony z kastą sędzia Michał Laskowski wybiera się na marsz 4 czerwca. Jak to się ma do konstytucyjnego zakazu? z ostatniej chwili
Kojarzony z "kastą" sędzia Michał Laskowski wybiera się na "marsz 4 czerwca". Jak to się ma do konstytucyjnego zakazu?

- Jako obywatel ja się na ten marsz wybieram, bo już nie wiem jak miałbym inaczej protestować - powiedział w RMF sędzia Michał Laskowski, obecnie szef Izby Karnej Sądu Najwyższego, wcześniej rzecznik SN za czasów prezesury Małgorzaty Gersdorf.

Media: Jeden z dronów spadł pod Moskwą niedaleko rezydencji Putina z ostatniej chwili
Media: Jeden z dronów spadł pod Moskwą niedaleko rezydencji Putina

Jeden z dronów, które pojawiły się w obwodzie moskiewskim, został strącony niedaleko rezydencji Władimira Putina w Nowo-Ogariowie pod Moskwą - podała we wtorek agencja Ukrinform, powołując się na doniesienia z Rosji.

Tragiczny wypadek pod Słupskiem. Są ofiary śmiertelne Wiadomości
Tragiczny wypadek pod Słupskiem. Są ofiary śmiertelne

Kierowca i dwoje pasażerów, w tym dziecko, zginęli w wyniku zderzenia toyoty, którą jechali, z samochodem ciężarowym na obwodnicy Słupska – poinformował we wtorek oficer prasowy KMP w Słupsku mł. asp. Jakub Bagiński. Droga jest zablokowana.

Incydent na polsko-białoruskim przejściu granicznym. Samochód sforsował granicę. Kierowcę zatrzymano z ostatniej chwili
Incydent na polsko-białoruskim przejściu granicznym. Samochód sforsował granicę. Kierowcę zatrzymano

Na polsko-białoruskim przejściu granicznym w Terespolu doszło do incydentu. Samochód marki BMW nielegalnie sforsował granicę.

Emerytury
Stażowe