W Bayernie tęsknią za Lewandowskim? Tuchel nagle wspomniał o polskim napastniku

Robert Lewandowski przez osiem lat występował w Bayernie Monachium, gdzie nie tylko zyskał status legendy, lecz również tytuł najskuteczniejszego piłkarza klubu w ostatnich latach. Teraz brak kapitana reprezentacji Polski zauważył nowy trener Bawarczyków – Thomas Tuchel.
Robert Lewandowski  W Bayernie tęsknią za Lewandowskim? Tuchel nagle wspomniał o polskim napastniku
Robert Lewandowski / Sven Mandel • CC BY-SA 4.0

Robert Lewandowski w zeszłym roku zaskoczył swoją decyzją wielu kibiców. Po ośmiu latach kapitan reprezentacji Polski zdecydował się na zmianę klubu. W Bayernie Polak uchodził za żywą legendę, lecz jego ostatnie tygodnie w Bawarii wskazywały na to, że nie jest tam do końca szczęśliwy, a co miał do wygrania, to już tam wygrał.

Polak zdecydował się na przenosiny do wielkiej piłkarskiej marki, którą jest Barcelona. Jednak ostatnie problemy "Dumy Katalonii" rodziły pytania, czy nie jest to zbyt ryzykowany kierunek dla kapitana reprezentacji Polski, który z pewnością w dalszym ciągu marzy o tym, aby sięgnąć po pierwszą Złotą Piłkę.

Robert Lewandowski i jego rola w Bayernie. Tuchel wspomniał o Polaku

Lewandowski dla Bayernu był najważniejszym ogniwem przez wiele lat. To na nim spoczywała odpowiedzialność za zdobywanie bramek i w pełni się z tego zadania wywiązywał. Brak Polaka zauważył Thomas Tuchel. Były trener m.in. Chelsea FC nie ma wątpliwości, że każda topowa drużyna w Europie ma w swoim składzie skutecznego napastnika.

– Większość topowych zespołów w Lidze Mistrzów ma topowych środkowych napastników, którego my mieliśmy w osobie Roberta Lewandowskiego. Teraz wszyscy poszukują takich napastników - przyznał Thomas Tuchel na konferencji prasowej.
 

Jednak Tuchel chciałbym, aby jego drużyna zdobywanie bramek nie opierała wyłącznie na pojedynczych piłkarzach.

— Arsenal jest przykładem drużyny, w której bramki rozkładają się na kilku zawodników. My też chcemy mieć kilku piłkarzy, którzy zagwarantuję po 15-16 bramek - dodał Tuchel.

Wizja Niemca może mu się udać. Warto bowiem przypomnieć, że Tuchel będąc trenerem Chelsea FC zdobył z londyńskim klubem Ligę Mistrzów bez posiadania skutecznego napastnika. Za bramki w drużynie odpowiadała wówczas znacząca część piłkarzy.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Xavi szczerze o Robercie Lewandowskim. Padły mocne słowa z ostatniej chwili
Xavi szczerze o Robercie Lewandowskim. Padły mocne słowa

Xavi podsumował sezon w wykonaniu FC Barcelony. Na pomeczowej konferencji prasowej padły mocne słowa o polskim napastniku.

„Financial Times”: Ukraina potrzebuje długoterminowych gwarancji bezpieczeństwa z ostatniej chwili
„Financial Times”: Ukraina potrzebuje długoterminowych gwarancji bezpieczeństwa

„Ukraina potrzebuje długoterminowych gwarancji bezpieczeństwa i NATO na szczycie w Wilnie powinno uzgodnić konkretny harmonogram jej wejścia do sojuszu po zakończeniu wojny” – pisze w poniedziałek w komentarzu redakcyjnym brytyjski dziennik „Financial Times”.

Iga Świątek awansowała do ćwierćfinału wielkoszlemowego French Open z ostatniej chwili
Iga Świątek awansowała do ćwierćfinału wielkoszlemowego French Open

Liderka światowego rankingu tenisistek Iga Świątek awansowała do ćwierćfinału wielkoszlemowego turnieju French Open w Paryżu. W poniedziałkowym meczu 1/8 finału skreczowała jej rywalka Ukrainka Łesia Curenko przy stanie 5:1 dla Polki w pierwszym secie.

Sensacyjne doniesienia z Pałacu Buckingham. Król Karol III podjął zaskakującą decyzję z ostatniej chwili
Sensacyjne doniesienia z Pałacu Buckingham. Król Karol III podjął zaskakującą decyzję

Wokół Pałacu Buckingham znowu zawrzało. Brytyjski „The Guardian” informuje, że król Karol III podjął zaskakującą decyzję. Okazuje się, że monarcha zdecydował o zaprzestaniu utrzymywania rezydencji w Llwynywermod. Jak czytamy, kompleks jest zbyt kosztowny i znacznie obciąża królewski budżet.

Szynkowski vel Sęk: Część zarzutów TSUE jest już nieaktualna z ostatniej chwili
Szynkowski vel Sęk: Część zarzutów TSUE jest już nieaktualna

– Część zarzutów TSUE jest już nieaktualna – powiedział minister ds. UE Szymon Szynkowski vel Sęk, odnosząc się do wyroku Trybunału, który uznał, że reforma polskiego wymiaru sprawiedliwości narusza prawo unijne. – Nie znajdują się w nim tezy, które sprawiałyby, że musielibyśmy myśleć o nowelizacji ustawowej – dodał.

Afera przed Opolem. Zapłakana Doda mówi, jak potraktował ją reżyser. TVP publikuje oświadczenie z ostatniej chwili
Afera przed Opolem. Zapłakana Doda mówi, jak potraktował ją reżyser. TVP publikuje oświadczenie

Doda przygotowuje się do występu w Opolu. Na swoim Instagramie roztrzęsiona, ze łzami w oczach opowiedziała, co wydarzyło się podczas pracy na planie.

„Ja będę, a ty?” Wizerunkiem sędziego Tulei reklamowano marsz 4 czerwca. Ten twierdzi, że nie był. Kto kłamie? z ostatniej chwili
„Ja będę, a ty?” Wizerunkiem sędziego Tulei reklamowano marsz 4 czerwca. Ten twierdzi, że nie był. Kto kłamie?

– Sędziowie, którzy idą w upolitycznionym marszu, łamią przepisy konstytucji dot. niezależności sądów i niezawisłości sędziów – ocenił Jacek Ozdoba (Suwerenna Polska). Sędzia Michał Laskowski powiedział PAP, że wziął udział w marszu jako zwykły obywatel, protestując przeciwko zmianom w sądownictwie. Konstytucja mówi wyraźnie, że sędziowie powinni unikać działań mogących podawać w wątpliwość ich bezstronność.

Ziobro: Orzeczenia TSUE – niewiarygodne. Wyrok nie był pisany przez sędziów, tylko polityków z ostatniej chwili
Ziobro: Orzeczenia TSUE – niewiarygodne. Wyrok nie był pisany przez sędziów, tylko polityków

– Poniedziałkowy wyrok TSUE nie był pisany przez sędziów, tylko przez polityków, bo stanowi on jawne pogwałcenie europejskich traktatów – powiedział minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Ocenił, że orzeczeń TSUE nie można uważać za wiarygodne, bo główny sąd europejski jest skorumpowany.

Beata Szydło: Tą sprawą TSUE w ogóle nie powinien się zajmować z ostatniej chwili
Beata Szydło: Tą sprawą TSUE w ogóle nie powinien się zajmować

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej ogłosił w poniedziałek, że reforma wymiaru sprawiedliwości z grudnia 2019 roku nie jest zgodna z prawem UE. Orzeczenie to wywołało wiele kontrowersji. Skomentowała je była premier Beata Szydło, która nie przebierała w słowach.

„Idziemy po swoje”. Adwokat od „trumny na kółkach” na „marszu 4 czerwca” z ostatniej chwili
„Idziemy po swoje”. Adwokat od „trumny na kółkach” na „marszu 4 czerwca”

Podczas wczorajszego marszu organizowanego przez Platformę Obywatelską obecny był znany łódzki adwokat Paweł K., którego słowa „trumna na kółkach” wywołały oburzenie w całej Polsce.

Emerytury
Stażowe