Premier Morawiecki przybył z wizytą do Niemiec

Komentarzy: 0
Udostępnij:
Premier Mateusz Morawiecki przybył w niedzielę do bazy Sił Wczesnego Ostrzegania NATO w niemieckim Geilenkirchen. Następnie uda się do Akwizgranu, gdzie weźmie udział we wręczeniu nagrody Karola Wielkiego prezydentowi Ukrainy Wołodymyrowi Zełenskiemu i narodowi ukraińskiemu.
Premier w Niemczech
Podczas niedzielnej wizyty premier odwiedzi bazę NATO i wygłosi przemówienie na cześć laureata, a także, po uroczystości wręczenia nagrody, weźmie udział w "manifestacji dla pokoju i wolności" przed akwizgrańskim ratuszu.
BB,
PAP
Komentarzy: 0
Data publikacji: 14.05.2023 14:07
Źródło: PAP
Komentarze
Najwyższy dowódca NATO ostrzegł kraje Sojuszu. „Musimy być przygotowani”
20.04.2026 14:59

Komentarzy: 0
Czołowy dowódca NATO nalegał, aby kraje sojusznicze ponownie przemyślały, w jaki sposób zapewniają swoją obronę. Cytowany przez portal France24 Pierre Vandier powiedział na forum bezpieczeństwa i obrony w Paryżu, że wiele krajów nie zrozumiało jeszcze w pełni skali wyzwania, szczególnie jeśli chodzi o zwiększenie produkcji broni, dodając, że nie chodzi tu o pieniądze, ale o szybkość.
Czytaj więcej
Tak niemieckie fundacje pilnują polskiej pamięci
20.04.2026 12:06
Niemieckie służby mataczą w sprawie podrzuconych imigrantów. Tego maila mieliśmy nie dostać
20.04.2026 11:11

Komentarzy: 0
Niemiecka Bundespolizei przekazała 18 kwietnia na granicy w Lubieszynie polskiej Straży Granicznej czteroosobową rodzinę imigrantów, kobietę i trójkę dzieci, które według Berlina miały nielegalnie wjechać do Niemiec z terytorium Polski. Sprawa nabrała rozgłosu po tym jak nagranie ujawnił Ruch Obrony Granic i ujawniła chaos w niemieckiej komunikacji oraz jawne sprzeczności w oficjalnych stanowiskach.
Czytaj więcej
Napięcia w PiS. Morawiecki odpowiada Kaczyńskiemu
20.04.2026 10:38

Komentarzy: 0
– To żaden rozłam, a co najwyżej komunikacyjne turbulencje – powiedział b. premier Mateusz Morawiecki o sytuacji w PiS. Według niego w kwestii stowarzyszenia Rozwój Plus Jarosław Kaczyński został wprowadzony w błąd. Morawiecki nie wykluczył, że będzie też o tym mowa na spotkaniu z prezesem PiS.
Czytaj więcej
Ważne informacje z granicy. Jest komunikat Straży Granicznej
20.04.2026 09:06

