Gorąco na antenie. „Syn Tuska mówił, że był bity, a jego żona od 30 lat jest nieaktywna zawodowo. Czy to rodzina patologiczna?” [WIDEO]

Gościem red. Mirosława Skowrona w Poranku Polskiego Radia 24 była poseł Koalicji Obywatelskiej Katarzyna Lubnauer. 
Katarzyna Lubnauer Gorąco na antenie. „Syn Tuska mówił, że był bity, a jego żona od 30 lat jest nieaktywna zawodowo. Czy to rodzina patologiczna?” [WIDEO]
Katarzyna Lubnauer / screen YT - Polskie Radio 24

Jednym z tematów rozmowy była aktywność zawodowa kobiet i przemoc wobec dzieci w odniesieniu do okresu rządów PO-PSL i Prawa i Sprawiedliwości.

„Dlaczego Platforma, rządząc, wspierała system, który zwiększał przestępczość wobec dzieci?”

Jak wskazał red. Skowron, mierzona aktywność zawodowa jest w tej chwili najwyższa od pierwszej połowy lat 90. i wynosi 58,2%. 

Mówimy tu o wzroście aktywności zawodowej dla osób w wieku produkcyjnym, czyli kobiet między 18 a 59 rokiem życia. Czyli wynika z tego, że za rządów PiS, w porównaniu do rządów Platformy, wzrosła aktywność zawodowa kobiet pomimo tego, co zapowiadaliście, że będzie spadała, bo 500+, bo rozdawnictwo szkodliwe i tak dalej…

– mówił redaktor. Wówczas Katarzyna Lubnauer usiłowała wejść mu w słowo, ale dziennikarz kontynuował swoją wypowiedź.

I o drugą rzecz chciałem zapytać: pani mówiła, że to PiS jest winny temu, że jest większy problem, niż był z przestępczością wobec dzieci. Zerknąłem do statystyk policyjnych. Okazuje się, że za rządów PiS – 11 tysięcy z hakiem przypadków przestępczości wobec dzieci. Za rządów PO dwa razy więcej – ponad 21 tys. Co więcej, za rządów PO rosło, za rządów PiS zaczęło spadać. (…) Dlaczego Platforma, rządząc, wspierała system, który zwiększał przestępczość wobec dzieci?

– zapytał red. Skowron.

Nikt nie ma wątpliwości, że działania promocyjne dot. tego, by propagować brak przemocy, prowadzone były przez długi czas. To działania, które wywołują skutki w dłuższej perspektywie. Jeżeli spojrzałam na rozwiązania dotyczące np. takich rzeczy jak niebieska linia, telefon zaufania dla dzieci, który ta władza niestety zniszczyła, to nie mam wątpliwości, że my oczywiście jako społeczeństwo też uczymy się, że pewnych rzeczy po prostu się nie robi

– odpowiedziała poseł Lubnauer. Dodała, że od bardzo wielu lat nie ma już takiego przyzwolenia do tego, by bić dzieci, a kiedyś normalnym było to, że „na ulicy widzieliśmy, że ktoś karcił dziecko w postaci klapsa”. 

Dlatego tym bardziej to dziwi, że Rzecznikiem Praw Dziecka jest człowiek, który dopuścił do tego, że można klapsem karcić dziecko, słyszeliśmy taką wypowiedź pana Pawlaka. Że ministrem edukacji jest w tej chwili człowiek, który w swoich pracach naukowych pisał o karze cielesnej jako jednej z form…

– zaczęła wymieniać poseł KO.

„Czy rodzina Donalda Tuska jest patologiczna?”

Wypowiedź poseł Lubnauer spotkała się z ostrą ripostą dziennikarza.

Pani poseł, nie wchodźmy w to, bo przypomniano cytaty syna Donalda Tuska, który mówił, że był bity. Żona Donalda Tuska od 30 lat jest nieaktywna zawodowo. Czy to jest rodzina patologiczna, czy nie? No ojciec bił dziecko, a żona nie pracuje. Wasz lider

– powiedział redaktor, ewidentnie wywołując konsternację u poseł Lubnauer.

No dobrze, ale… zaznaczmy bardzo wyraźnie, rodziną patologiczną jest rodzina, w której oboje rodzice nie pracują, żyją na koszt państwa…

– zaczęła mówić poseł.

Różnie tę pracę Donalda Tuska jak był posłem oceniano, żył na koszt państwa jako poseł

– ironicznie skwitował red. Skowron.

„Wlał mi i bardzo dobrze”

Słowa o tym, że Donald Tusk kilka razy w życiu „wlał” swojemu synowi, padły w programie Kuby Wojewódzkiego kilka lat temu.

Michał… znalazłem tę wypowiedź. (…) Tata przyznał się kiedyś w wywiadzie, że cię zlał kilka razy w życiu. Liberał niby

– mówił Kuba Wojewódzki.

Taa… Wlał mi, i bardzo dobrze

– odpowiedział Michał Tusk.

 

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Rosjanie wysadzili zaporę w Nowej Kachowce. Prezydent Zełenski zwołuje Radę Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony z ostatniej chwili
Rosjanie wysadzili zaporę w Nowej Kachowce. Prezydent Zełenski zwołuje Radę Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski zwołuje naradę Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony (RNBiO) w związku z wysadzeniem przez Rosjan zapory na Dnieprze w Nowej Kachowce, w okupowanej części obwodu chersońskiego.

Xavi szczerze o Robercie Lewandowskim. Padły mocne słowa z ostatniej chwili
Xavi szczerze o Robercie Lewandowskim. Padły mocne słowa

Xavi podsumował sezon w wykonaniu FC Barcelony. Na pomeczowej konferencji prasowej padły mocne słowa o polskim napastniku.

„Financial Times”: Ukraina potrzebuje długoterminowych gwarancji bezpieczeństwa z ostatniej chwili
„Financial Times”: Ukraina potrzebuje długoterminowych gwarancji bezpieczeństwa

„Ukraina potrzebuje długoterminowych gwarancji bezpieczeństwa i NATO na szczycie w Wilnie powinno uzgodnić konkretny harmonogram jej wejścia do sojuszu po zakończeniu wojny” – pisze w poniedziałek w komentarzu redakcyjnym brytyjski dziennik „Financial Times”.

Iga Świątek awansowała do ćwierćfinału wielkoszlemowego French Open z ostatniej chwili
Iga Świątek awansowała do ćwierćfinału wielkoszlemowego French Open

Liderka światowego rankingu tenisistek Iga Świątek awansowała do ćwierćfinału wielkoszlemowego turnieju French Open w Paryżu. W poniedziałkowym meczu 1/8 finału skreczowała jej rywalka Ukrainka Łesia Curenko przy stanie 5:1 dla Polki w pierwszym secie.

Sensacyjne doniesienia z Pałacu Buckingham. Król Karol III podjął zaskakującą decyzję z ostatniej chwili
Sensacyjne doniesienia z Pałacu Buckingham. Król Karol III podjął zaskakującą decyzję

Wokół Pałacu Buckingham znowu zawrzało. Brytyjski „The Guardian” informuje, że król Karol III podjął zaskakującą decyzję. Okazuje się, że monarcha zdecydował o zaprzestaniu utrzymywania rezydencji w Llwynywermod. Jak czytamy, kompleks jest zbyt kosztowny i znacznie obciąża królewski budżet.

Szynkowski vel Sęk: Część zarzutów TSUE jest już nieaktualna z ostatniej chwili
Szynkowski vel Sęk: Część zarzutów TSUE jest już nieaktualna

– Część zarzutów TSUE jest już nieaktualna – powiedział minister ds. UE Szymon Szynkowski vel Sęk, odnosząc się do wyroku Trybunału, który uznał, że reforma polskiego wymiaru sprawiedliwości narusza prawo unijne. – Nie znajdują się w nim tezy, które sprawiałyby, że musielibyśmy myśleć o nowelizacji ustawowej – dodał.

Afera przed Opolem. Zapłakana Doda mówi, jak potraktował ją reżyser. TVP publikuje oświadczenie z ostatniej chwili
Afera przed Opolem. Zapłakana Doda mówi, jak potraktował ją reżyser. TVP publikuje oświadczenie

Doda przygotowuje się do występu w Opolu. Na swoim Instagramie roztrzęsiona, ze łzami w oczach opowiedziała, co wydarzyło się podczas pracy na planie.

„Ja będę, a ty?” Wizerunkiem sędziego Tulei reklamowano marsz 4 czerwca. Ten twierdzi, że nie był. Kto kłamie? z ostatniej chwili
„Ja będę, a ty?” Wizerunkiem sędziego Tulei reklamowano marsz 4 czerwca. Ten twierdzi, że nie był. Kto kłamie?

– Sędziowie, którzy idą w upolitycznionym marszu, łamią przepisy konstytucji dot. niezależności sądów i niezawisłości sędziów – ocenił Jacek Ozdoba (Suwerenna Polska). Sędzia Michał Laskowski powiedział PAP, że wziął udział w marszu jako zwykły obywatel, protestując przeciwko zmianom w sądownictwie. Konstytucja mówi wyraźnie, że sędziowie powinni unikać działań mogących podawać w wątpliwość ich bezstronność.

Ziobro: Orzeczenia TSUE – niewiarygodne. Wyrok nie był pisany przez sędziów, tylko polityków z ostatniej chwili
Ziobro: Orzeczenia TSUE – niewiarygodne. Wyrok nie był pisany przez sędziów, tylko polityków

– Poniedziałkowy wyrok TSUE nie był pisany przez sędziów, tylko przez polityków, bo stanowi on jawne pogwałcenie europejskich traktatów – powiedział minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Ocenił, że orzeczeń TSUE nie można uważać za wiarygodne, bo główny sąd europejski jest skorumpowany.

Beata Szydło: Tą sprawą TSUE w ogóle nie powinien się zajmować z ostatniej chwili
Beata Szydło: Tą sprawą TSUE w ogóle nie powinien się zajmować

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej ogłosił w poniedziałek, że reforma wymiaru sprawiedliwości z grudnia 2019 roku nie jest zgodna z prawem UE. Orzeczenie to wywołało wiele kontrowersji. Skomentowała je była premier Beata Szydło, która nie przebierała w słowach.

Emerytury
Stażowe