Ekspert: PiS wyprowadził celne i mocne ciosy. Uśpił konkurencję i gra z nią jak z dziećmi

W ostatni weekend odbyła się dwudniowa konwencja PiS pod hasłem „Programowy Ul”. Prezes PiS Jarosław Kaczyński, który złożył nowe obietnice wyborcze, wyjaśnił również, skąd akurat taka nazwa. – Ul jest symbolem ciężkiej pracy. A my tej pracy bardzo potrzebujemy, żeby – trzymając się tego porównania – tego miodu było jak najwięcej – powiedział lider formacji.
Jarosław Kaczyński podczas konwencji PiS  Ekspert: PiS wyprowadził celne i mocne ciosy. Uśpił konkurencję i gra z nią jak z dziećmi
Jarosław Kaczyński podczas konwencji PiS / PAP/Leszek Szymański

Prezes Kaczyński zapowiedział szereg ważnych zmian dla Polaków. Wymienił m.in. podwyższenie świadczenia wychowawczego 500 plus do 800 plus, wprowadzenie bezpłatnych leków dla osób 65 plus oraz dla dzieci i młodzieży do 18. roku życia, a także zniesienie opłat za przejazd dla samochodów osobowych na autostradach państwowych i prywatnych w przyszłości.

Plany ugrupowania skomentował specjalista od marketingu politycznego dr Krystian Dudek, który rozmawiał z portalem Wirtualnemedia.pl. Ekspert stwierdził, że w tym pojedynku to PiS jest górą i całkowicie zaskoczył rywali. 

– To był bardzo mocny i skuteczny ruch ze strony PiS. Do tej pory grupy, którym złożyła obietnice partia rządząca, nie dostały żadnej oferty od opozycji poza „babciowym”, które zaproponował Donald Tusk. To był dobry ruch opozycji, ale nie poszła za ciosem. Polityka jest jak boks, PiS wyprowadził kolejne ciosy – celne i mocne – spychając opozycję do kampanijnej defensywy – przyznał pełnomocnik rektora Akademii WSB ds. strategii komunikacji i PR.

„PiS gra z konkurencją jak z dziećmi”

Ekspert dodał, że nowe rozwiązania z pewnością zaskoczyły opozycję, z którą PiS „zagrał” jak z dziećmi. Stwierdził, że doradcy partii musieli bardzo dobrze przygotować się do nadchodzącej kampanii wyborczej. 

– Według mnie to było zamierzone uśpienie konkurencji. Mówimy, że nie mamy przygotowanych kart i nagle wyciągamy asa z rękawa. Wjeżdża 800 plus, a opozycja może tylko patrzeć. Trudno sobie wyobrazić, że w kontrze zaproponuje coś więcej, bo co? 900 plus? Opozycja nie wyciąga żadnych wniosków. Jeśli robią badania, a powinni, to zapewne zobaczyli, że „babciowe” Tuska zostało dobrze przyjęte, ale zamiast pójść za ciosem na nokaut, czekali. PiS uśpił konkurencję i gra z nią jak z dziećmi. 800 plus, dodatkowo leki za darmo i kierowcy. To konkret, który załatwia satysfakcję kilku bardzo dużych grup wyborców – dodał dr Dudek.

Dodatkowo nawiązał do obietnic opozycji, która do tej pory wprowadzała jedynie zamieszanie w kwestii 500 plus, co raz zmieniając zdanie.

– Jeśli ktoś ma obiecany prezent, najgorzej jest wystąpić w roli tego, kto chce go wstrzymać lub odebrać. Opozycja już raz mówiła, że nie da 500 plus, bo nie ma na to pieniędzy. To odbijało się czkawką bardzo długo. W obecnej sytuacji zaproponowałbym przekaz: socjal damy, tu nie ma różnicy między nami a partią rządzącą, ale położymy na stole jeszcze coś ekstra – podkreślił autor kampanii.

Dr Dudek zauważył również, że opozycja wciąż pogrążona jest w chaosie i koncentruje się na samych dysputach, zamiast zacząć działać. W ugrupowaniu nieustannie toczą się dyskusje nt. tego, kto z kim pójdzie do wyborów lub tego nie zrobi. 


ZOBACZ RÓWNIEŻ: Niespokojnie na granicy polsko-białoruskiej. Straż Graniczna wydała komunikat


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Gdańsk: Sąd podwyższył zadośćuczynienie dla rodziny zamordowanego przez SB Piotra Bartoszcze z ostatniej chwili
Gdańsk: Sąd podwyższył zadośćuczynienie dla rodziny zamordowanego przez SB Piotra Bartoszcze

Sąd Apelacyjny w Gdańsku podwyższył zadośćuczynienie dla rodziny zamordowanego przez Służbę Bezpieczeństwa Piotra Bartoszcze do łącznej kwoty 3 mln 250 tys. zł. Wyrok jest prawomocny.

Tomasz Lis przeprasza. Ale... z ostatniej chwili
Tomasz Lis przeprasza. Ale...

- Znajdzie się komora dla Dudy i Kaczora - co prawdopodobnie było reakcją na podpisanie przez Prezydenta Andrzeja Dudę ustawy o komisji ds. badania wpływów rosyjskich.

Zełenski gotowy na spotkanie z Putinem? Prezydent Ukrainy zabiera głos z ostatniej chwili
Zełenski gotowy na spotkanie z Putinem? Prezydent Ukrainy zabiera głos

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski w rozmowie z koreańskimi mediami poruszył kwestię ewentualnego spotkania z Władimirem Putinem. Zaznaczył, że może to nastąpić dopiero po wycofaniu wojsk rosyjskich z Ukrainy.

Jest decyzja Hołowni i Kosiniaka-Kamysza ws. marszu 4 czerwca z ostatniej chwili
Jest decyzja Hołowni i Kosiniaka-Kamysza ws. marszu 4 czerwca

Lider Polski 2050 Szymon Hołownia i szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz wezmą udział w organizowanym 4 czerwca marszu, do udziału w którym wezwał szef PO Donald Tusk. Chcemy być z tymi, którzy chcą wolnych wyborów - oświadczył Hołownia. Zaznaczył zarazem, że nie oznacza to możliwości stworzenia jednej listy w wyborach.

Rzecznik MSZ zawieszony w obowiązkach z ostatniej chwili
"Rzecznik MSZ zawieszony w obowiązkach"

Rzecznik MSZ Łukasz Jasina został zawieszony w obowiązkach i jest na bezterminowym urlopie, z którego zapewne nie powróci na stanowisko - dowiedział się nieoficjalnie dziennikarz RMF FM.

Szokujący wpis Tomasz Lisa. Jest reakcja wiceszefa MSWiA z ostatniej chwili
Szokujący wpis Tomasz Lisa. Jest reakcja wiceszefa MSWiA

W poniedziałek prezydent Andrzej Duda poinformował, że zdecydował o podpisaniu ustawy o powołaniu komisji ds. badania wpływów rosyjskich na bezpieczeństwo wewnętrzne RP w latach 2007-2022, oraz że skieruje ją w trybie następczym do Trybunału Konstytucyjnego. Sprawa najwyraźniej wyjątkowo oburzyła byłego naczelnego tygodnika „Newsweeka”, Tomasza Lisa, który w swoim szokującym wpisie przekroczył kolejną granicę. Jest reakcja wiceszefa MSWiA.

Koniec kariery Roberta Lewandowskiego w kadrze? Jest reakcja Fernando Santosa z ostatniej chwili
Koniec kariery Roberta Lewandowskiego w kadrze? Jest reakcja Fernando Santosa

Koniec Roberta Lewandowskiego w reprezentacji Polski może nadejść szybciej, niż spodziewali się tego kibice? Do słów kapitana reprezentacji Polski odniósł się selekcjoner Fernando Santos.

Wiceszef MSWiA po spotkaniu z szefową MSW Niemiec: Musimy chronić strefę Schengen z ostatniej chwili
Wiceszef MSWiA po spotkaniu z szefową MSW Niemiec: Musimy chronić strefę Schengen

Musimy chronić strefę Schengen; to cel, który chce zdestabilizować zarówno Władimir Putin, jak i Alaksandr Łukaszenka - powiedział we wtorek w Świecku wiceszef MSWiA Bartosz Grodecki po spotkaniu z szefową niemieckiego MSW Nancy Faeser.

Kojarzony z kastą sędzia Michał Laskowski wybiera się na marsz 4 czerwca. Jak to się ma do konstytucyjnego zakazu? z ostatniej chwili
Kojarzony z "kastą" sędzia Michał Laskowski wybiera się na "marsz 4 czerwca". Jak to się ma do konstytucyjnego zakazu?

- Jako obywatel ja się na ten marsz wybieram, bo już nie wiem jak miałbym inaczej protestować - powiedział w RMF sędzia Michał Laskowski, obecnie szef Izby Karnej Sądu Najwyższego, wcześniej rzecznik SN za czasów prezesury Małgorzaty Gersdorf.

Media: Jeden z dronów spadł pod Moskwą niedaleko rezydencji Putina z ostatniej chwili
Media: Jeden z dronów spadł pod Moskwą niedaleko rezydencji Putina

Jeden z dronów, które pojawiły się w obwodzie moskiewskim, został strącony niedaleko rezydencji Władimira Putina w Nowo-Ogariowie pod Moskwą - podała we wtorek agencja Ukrinform, powołując się na doniesienia z Rosji.

Emerytury
Stażowe