Wybrano nowego sekretarza generalnego KWP Zakonów Męskich w Polsce

Zebranie plenarne Konferencji Wyższych Przełożonych Zakonów Męskich w Polsce potwierdziło wybór Konsulty z 15 maja 2023 roku, która po zakończeniu kadencji Sekretarza Generalnego KWPZM o. Kazimierza Malinowskiego OFMConv zaproponowała na to stanowisko ks. Dariusza Bartochę SDB. O. Malinowski był Sekretarzem Generalnym KWPZM od 2008 roku.
zdjęcie poglądowe Wybrano nowego sekretarza generalnego KWP Zakonów Męskich w Polsce
zdjęcie poglądowe / pixabay.com/NoName_13

Nowy Sekretarz Generalny

Ks. Dariusz Bartocha, był m.in. w latach 2011-2017 inspektorem salezjańskiej inspektorii św. Jacka w Krakowie, a od 2017 roku pełnił posługę dyrektora wspólnoty św. Jacka w Oświęcimiu, gdzie salezjanie prowadzą działalność edukacyjną. Ks. Bartocha od wielu lat towarzyszy także młodym konsekrowanym w przygotowaniu odbywającego się co 3 lata Kongresu Młodych Konsekrowanych, którego był też inicjatorem.

Ustępujący z funkcji 

O. Kazimierz Malinowski OFMConv, obecny gwardian w Harmężach, nadal będzie zajmował się stroną internetową www.zyciezakonne.pl oraz będzie w dalszym ciągu redagował „Biuletyn Tygodniowy Centrum Informacji Zakonnej”, który od 2009 roku jest przez niego wydawany i rozsyłany do zainteresowanych osób w formie plików PDF. Jego wersja papierowa po zakończeniu danego roku kalendarzowego trafia do wybranych bibliotek kościelnych (Biblioteka Narodowa, KUL, UKSW, UPJPII) oraz kilkunastu bibliotek i archiwów zakonnych.

Zebranie Plenarne KWPZM

Zebranie Plenarne Konferencji Wyższych Przełożonych Zakonów Męskich w Polsce podczas obrad potwierdziło też mianowanie przez Konsultę 15 maja 2023 roku ekonoma KWPZM, którym został o. Robert Wawrzeniecki OMI, pracujący w sekretariacie KWPZM od października 2018 roku.

Sekretariat KWPZM, BP KEP / Warszawa


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Nocna zmiana. 31 lat temu pod osłoną nocy odwołano rząd Jana Olszewskiego z ostatniej chwili
"Nocna zmiana". 31 lat temu pod osłoną nocy odwołano rząd Jana Olszewskiego

Gabinet Premiera Jana Olszewskiego został odwołany przez Sejm w nocnym głosowaniu z 4 na 5 czerwca 1992, kilkanaście godzin po wykonaniu przez ministra spraw wewnętrznych Antoniego Macierewicza uchwały Sejmu o ujawnieniu tajnych współpracowników Służby Bezpieczeństwa.

Ministerstwo edukacji Norwegii proponuje zasady użycia siły fizycznej wobec uczniów z ostatniej chwili
Ministerstwo edukacji Norwegii proponuje zasady użycia siły fizycznej wobec uczniów

Norwegia jest uznawana za jeden z najbardziej "progresywnych" krajów na świecie. Jednak i tam narastający problem z agresją wśród uczniów, skłonił norweskie ministerstwo edukacji do zaproponowania zasad w ramach których dozwolone ma być użycie siły fizycznej wobec uczniów.

Aktywiści próbowali wedrzeć się na tor wyścigowy podczas Epsom Derby z ostatniej chwili
Aktywiści próbowali wedrzeć się na tor wyścigowy podczas Epsom Derby

Trzydziestu jeden aktywistów grupy Animal Rising aresztowano w sobotę przed i w czasie Epsom Derby, jednego z najważniejszych wyścigów konnych w Wielkiej Brytanii. Wbrew zapowiedziom, aktywistom nie udało się jednak uniemożliwić przeprowadzenie zawodów.

Niezidentyfikowany obiekt zlokalizowany w warmińsko-mazurskim z ostatniej chwili
Niezidentyfikowany obiekt zlokalizowany w warmińsko-mazurskim

Jak donosi RMF w miejscowości Kaliszki w województwie warmińsko-mazurskim zlokalizowano niezidentyfikowany balon.

Pałac Buckingham. Media huczą od plotek. Kryzys w małżeństwie Meghan Markle i księcia Harry’ego? z ostatniej chwili
Pałac Buckingham. Media huczą od plotek. Kryzys w małżeństwie Meghan Markle i księcia Harry’ego?

Książę Harry podobno spędza więcej czasu w domu, podczas gdy Meghan Markle imprezuje ze swoimi przyjaciółmi w Los Angeles – pisze serwis express.co.uk. Zdaniem królewskiego eksperta „nie oznacza to, że ich małżeństwo musi mieć kłopoty”.

Niemcy: „Dzień X” w Lipsku. Lewicowi ekstremiści starli się z policją [WIDEO] z ostatniej chwili
Niemcy: „Dzień X” w Lipsku. Lewicowi ekstremiści starli się z policją [WIDEO]

Podczas zapowiadanej przez środowiska skrajnej lewicy demonstracji w Lipsku, określanej jako Dzień X, w sobotę doszło do zamieszek. Po południu na Alexis Schumann Platz w stronę policji poleciały petardy, kamienie, butelki i „koktajle mołotowa”. Demonstranci, w większości noszący kominiarki, zostali otoczeni przez policję – poinformowała agencja dpa.

Dramat Dawida Kubackiego. Ujawnił nieznane fakty na temat żony z ostatniej chwili
Dramat Dawida Kubackiego. Ujawnił nieznane fakty na temat żony

Pod koniec sezonu 2022/2023 Dawid Kubacki wycofał się niespodziewanie z zawodów Pucharu Świata w norweskim Vikersund, a przyczyną decyzji była choroba jego małżonki.

Makabryczny wypadek pod Oleśnicą. Są ofiary, wśród rannych dzieci z ostatniej chwili
Makabryczny wypadek pod Oleśnicą. Są ofiary, wśród rannych dzieci

Po czołowym zderzeniu aut osobowych na drodze 368 pod Oleśnicą na Dolnym Śląsku dwie osoby poniosły śmierć, a cztery zostały ranne. Droga jest zablokowana.

„Tak wyglądała demokracja za rządów PO”. PiS publikuje nowy spot [WIDEO] z ostatniej chwili
„Tak wyglądała demokracja za rządów PO”. PiS publikuje nowy spot [WIDEO]

Prawo i Sprawiedliwość, dzień przed marszem opozycji w Warszawie, publikuje nowy spot.

Co za demolka! Iga Świątek nie dała żadnych szans rywalce z ostatniej chwili
Co za demolka! Iga Świątek nie dała żadnych szans rywalce

W trzeciej rundzie wielkoszlemowego French Open Iga Świątek wygrała z chińską tenisistką Xinyu Wang 6:0 6:0 i tym samym awansowała 1/8 turnieju. Spotkanie z Chinką trwało zaledwie 51 minut.

Emerytury
Stażowe