[WIDEO] Wystawa „S” poświęcona św. Janowi Pawłowi II ponownie zniszczona! Publikujemy nagranie

Wczoraj, 16 maja, grupa wandali ponownie zniszczyła wystawę Solidarności poświęconą św. Janowi Pawłowi II.
 [WIDEO] Wystawa „S” poświęcona św. Janowi Pawłowi II ponownie zniszczona! Publikujemy nagranie
/ fot. Zapis monitoringu z gdańskiego budynku Solidarności

Wczoraj, 16 maja, chwilę po godzinie 22 grupa wandali ponownie zniszczyła wystawę Solidarności poświęconą św. Janowi Pawłowi II, która stoi przed gdańskim budynkiem Solidarności.

Na nagraniu z monitoringu widać pięć osób, które zdemolowały plansze wystawy z Ojcem Świętym Janem Pawłem II.

– Czy to tylko alkohol i głupota czy może rozdrażnienie spowodowane kolejnymi deklaracjami rządu Prawa i Sprawiedliwości takimi jak 800 plus? Tylko czym w tym wszystkim zawinił Ojciec Święty Jan Paweł II? – pyta Tadeusz Majchrowicz, wiceprzewodniczący związku zawodowego Solidarność.

Jak przekazał nam rzecznik Solidarności Marek Lewandowski, zabezpieczono monitoring ze zdarzenia, a sprawa została zgłaszona na policję.

 

 

Wystawa zniszczona po raz drugi

Wystawa pt. „Ty nas obudziłeś, My Cię obronimy” dokumentująca relacje Solidarności z Ojcem Świętym Janem Pawłem II została oficjalnie otwarta 21 marca br. Po trzech tygodniach ekspozycja stojąca przed gdańskim budynkiem NSZZ „Solidarność” u zbiegu ulicy Rajskiej i Wałów Piastowskich została zdewastowana przez wandali. Doszło do tego 11 kwietnia około godziny 4 nad ranem. 

Kryminalni z gdańskiego komisariatu na Śródmieściu zatrzymali trzech sprawców w wieku od 16 do 18 lat, którzy mieli dopuścić się zniszczenia mienia. Grozi im kara nawet 5 lat pozbawienia wolności. 

Ponowne otwarcie wystawy

Wystawa została ponownie otwarta 21 kwietnia przez przewodniczącego Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” Piotra Dudę i  szefa Zarządu Regionu Gdańskiego NSZZ „Solidarność” Krzysztofa Doślę.

Zniszczone przez wandali tablice zostały ponownie wydrukowane i ustawione przed gdańską siedzibą Solidarności. Piotr Duda poinformował wówczas, że Solidarność planuje utrzymać ekspozycję do 12 czerwca br. kiedy to przypada rocznica III Pielgrzymki Papieża Jana Pawła II do Polski.

Jeżeli będzie taka potrzeba, to będziemy tę wystawę otwierać po raz czwarty, piąty i pięćdziesiąty. Nie damy się zastraszyć żadnym wandalom, żadnemu lewactwu, które robi wszystko, aby zdyskredytować św. Jana Pawła II – mówił wówczas przewodniczący Solidarności Piotr Duda.

ZOBACZ TAKŻE: Zatrzymano trzech podejrzanych, którzy mieli zniszczyć wystawę Solidarności poświęconą Papieżowi!

ZOBACZ TAKŻE: [WIDEO] Wandale zniszczyli wystawę Solidarności poświęconą św. Janowi Pawłowi II. Publikujemy nagranie

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Ministrowie spraw wewnętrznych UE zdecydowali. Polska, która przyjęła miliony uchodźców z Ukrainy, zapłaci miliardy euro kar? z ostatniej chwili
Ministrowie spraw wewnętrznych UE zdecydowali. Polska, która przyjęła miliony uchodźców z Ukrainy, zapłaci miliardy euro kar?

Ministrowie spraw wewnętrznych, obradujący w czwartek w Luksemburgu, po kilkunastu godzinach negocjacji, przyjęli stanowisko negocjacyjne w sprawie reformy regulacji migracyjnych w Unii. Polska i Węgry głosowały przeciwko poparciu tzw. paktu migracyjnego.

Ks. Janusz Chyła: Skarb Kościoła z ostatniej chwili
Ks. Janusz Chyła: Skarb Kościoła

Niejednokrotnie słyszałem: Nie chce mi się uczestniczyć we Mszy świętej. Nie mam czasu na chodzenie do kościoła. Nudzę się podczas liturgii. Smutne deklaracje. Podobnie jak ograniczanie udziału w największym cudzie na ziemi do spełniania obowiązku wynikającego z Bożego i kościelnego przykazania. Kierowanie się tylko taką motywacją wynika z braku zachwytu obecnością Chrystusa w sakramencie Eucharystii i słabej wiary.

Ukraina: Alarm przeciwlotniczy w całym kraju z ostatniej chwili
Ukraina: Alarm przeciwlotniczy w całym kraju

Na terytorium całej Ukrainy ogłoszono w czwartek wieczorem alarm przeciwlotniczy. Media poinformowały o odgłosach eksplozji w obwodzie czerkaskim.

Berlin: Aktywiści klimatyczni uszkodzili kilkadziesiąt aut. Na celowniku najdroższe modele z ostatniej chwili
Berlin: Aktywiści klimatyczni uszkodzili kilkadziesiąt aut. Na celowniku najdroższe modele

Co najmniej 35 samochodów w berlińskiej dzielnicy Pankow zostało uszkodzonych przez grupę radykalnych aktywistów klimatycznych w nocy ze środy na czwartek. W autach - za cel wzięto drogie modele, głównie typu SUV - poprzecinano opony, czym grupa pochwaliła się we wpisie na Twitterze – poinformował w czwartek portal „Tagesspiegel”.

W tłum uczestników procesji Bożego Ciała na warszawskim Ursynowie wjechał samochód z ostatniej chwili
W tłum uczestników procesji Bożego Ciała na warszawskim Ursynowie wjechał samochód

Dziś w całej Polsce odbywają się procesje Bożego Ciała. W większości przypadków przebiegają spokojnie, niestety na warszawskim Ursynowi doszło do przykrego incydentu.

Nie żyje amerykański aktor i komik z ostatniej chwili
Nie żyje amerykański aktor i komik

Nie żyje amerykański gwiazdor filmowy i komik Pat Cooper. Znany był najlepiej z takich produkcji jak "Aniołki Charliego", "Depresja gangstera" i "Kroniki Seinfelda". Odszedł w wieku 93 lat.

Zaproszenie na konferencję: „Jak wspierać młodzież w niestabilnym świecie? z ostatniej chwili
Zaproszenie na konferencję: „Jak wspierać młodzież w niestabilnym świecie?"

W dniu 13 czerwca 2023 roku odbędzie się konferencja „Jak wspierać młodzież w niestabilnym świecie? Wyzwania i rekomendacje dla wychowania, profilaktyki i ochrony zdrowia psychicznego po trudnych latach 2020-2022”.

Jest nowy sondaż. Zmniejsza się dystans pomiędzy Zjednoczoną Prawicą a Koalicją Obywatelską z ostatniej chwili
Jest nowy sondaż. Zmniejsza się dystans pomiędzy Zjednoczoną Prawicą a Koalicją Obywatelską

Najnowszy sondaż IPSOS dla portalu DoRzeczy.pl ukazał aktualne preferencje polityczne Polaków. Z uzyskanych odpowiedzi wynika, że Polacy najwyższym zaufaniem darzą Zjednoczoną Prawicę, która uzyskała 35 proc. Jest to taki sam wynik, jaki partia miała 20 maja 2023 roku.

Polska wygrała z aborterkami przed ETPCz z ostatniej chwili
Polska wygrała z aborterkami przed ETPCz

Prezes Sądu Apelacyjnego w Warszawie nie musiał wykonywać orzeczenia Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w sprawie wstrzymania przeniesienia trójki sędziów - napisała m.in. we wtorkowym oświadczeniu przewodnicząca Krajowej Rady Sądownictwa Dagmara Pawełczyk-Woicka.

Tragiczny wypadek pod Jarocinem. Nie żyje motocyklista Wiadomości
Tragiczny wypadek pod Jarocinem. Nie żyje motocyklista

W czwartek rano w powiecie jarocińskim doszło do śmiertelnego wypadku. W jego wyniku zginął 34-letni mężczyzna - mieszkaniec gminy Kotlin, który nie miał uprawnień do kierowania motocyklem.

Emerytury
Stażowe