Sensacja w Pałacu Buckingham. Ta decyzja księcia Williama to prawdziwy cios w Meghan Markle

Książę William oznaczył byłego sekretarza prasowego Pałacu Buckingham Jasona Knaufa wyjątkowym oznaczeniem – urzędnik został mianowany porucznikiem Królewskiego Zakonu Wiktoriańskiego. Decyzja ta wywołała niemałe zamieszanie z powodu faktu, iż Knauf jest mocno skonfliktowany z Meghan Markle. To właśnie ten królewski urzędnik oskarżył żonę księcia Harry’ego o mobbing.
Książę William | Meghan Markle Sensacja w Pałacu Buckingham. Ta decyzja księcia Williama to prawdziwy cios w Meghan Markle
Książę William | Meghan Markle / PAP/EPA/VINCE MIGNOTT | Wikipedia / CC 2.0 Genevieve

Od koronacji króla Karola minęło już paręnaście dni, a mimo to w Pałacu Buckingham wciąż nie przygasa „gorąca atmosfera” dot. trudnych relacji rodziny królewskiej z Meghan Markle. Choć żona księcia Harry’ego tuż przed koronacją usunęła się w cień i nie wzięła udziału w uroczystości, a sam Harry, choć przybył na wydarzenie, również ewidentnie nie chciał zwracać na siebie uwagi, wydawać by się mogło, że może chociaż na chwilę wygasną tematy związane z konfliktami trapiącymi zwaśnionych członków rodziny królewskiej. Niestety – nic bardziej mylnego.

Urzędnik skonfliktowany z Meghan uhonorowany

Wszystko wskazuje na to, że tym razem to ze strony Pałacu Buckingham nastąpiło uderzenie w stronę Meghan Markle. 10 maja w zamku Windsor odbyła się uroczysta ceremonia wręczenie odznaczeń, na której uhonorowany został były sekretarz prasowy royalsów Jason Knauf. 

Urzędnik dostąpił wyjątkowego zaszczytu. Został mianowany porucznikiem Królewskiego Zakonu Wiktoriańskiego. W ubiegłym roku z kolei został odznaczony najwyższym królewskim odznaczeniem – Królewskim Orderem Wiktoriańskim, który przyznawany jest jedynie tym osobom, które oddały brytyjskiej monarchii szczególne zasługi.

Powszechnie wiadomo, że Knauf jest blisko związany z księciem Williamem. Ostatnim jego stanowiskiem w Pałacu Buckingham była funkcja dyrektora Królewskiej Fundacji Williama i Kate. Nie ulega więc wątpliwości, że to właśnie William stoi za decyzją o uhonorowaniu urzędnika.

Oskarżenia o mobbing

W przeszłości Knauf pracował dla księcia Harry’ego i Meghan Markle jako sekretarz ds. komunikacji. Współpraca zakończyła się jednak w skandalicznych okolicznościach: Knauf poinformował środowisko księcia Williama, że Meghan Markle zastrasza i upokarza pracowników, a także doprowadza ich do płaczu i dopuszcza się „emocjonalnego okrucieństwa”. Miesiąc później urzędnik zrezygnował ze stanowiska. Prawnicy Meghan Markle zaprzeczyli wszystkim zarzutom.

Czytaj również: Nie żyje znana piosenkarka. Miała 79 lat 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Ukraiński dziennikarz do niemieckich kolegów: Nie jesteście dziennikarzami!” z ostatniej chwili
Ukraiński dziennikarz do niemieckich kolegów: "Nie jesteście dziennikarzami!”

Niemiecki dziennik „Bild” zmienił tytuł tekstu. Usunięta została wzmianka o tym, że to Rosja odpowiada za wysadzenie tamy w Nowej Kachowce w obwodzie chersońskim na południu Ukrainy. Ukraiński dziennikarz nie wytrzymał.

Małgorzata Rozenek wystartuje w wyborach? Jest oświadczenie z ostatniej chwili
Małgorzata Rozenek wystartuje w wyborach? Jest oświadczenie

– Niezwykle dobrze czuję swoją rolę jako aktywistki. Nie wystartuję w najbliższych wyborach w październiku ani tych, których spodziewamy się w 2024 r. – oświadczyła we wtorek Małgorzata Rozenek-Majdan.

„Z TVN odchodziłam psychicznie dziesięć lat”. Znana dziennikarka przerywa milczenie z ostatniej chwili
„Z TVN odchodziłam psychicznie dziesięć lat”. Znana dziennikarka przerywa milczenie

Znana dziennikarka Magda Mołek udzieliła ostatnio wywiadu, w którym poruszyła temat mobbingu w pracy, a także odejścia z TVN.

Natalia Janoszek przerywa milczenie i zapowiada pozew! Szybka odpowiedź Stanowskiego z ostatniej chwili
Natalia Janoszek przerywa milczenie i zapowiada pozew! Szybka odpowiedź Stanowskiego

Natalia Janoszek długo nie odpowiadała na film opublikowany przez dziennikarza sportowego Krzysztofa Stanowskiego. Teraz zapowiedziała pozew.

Sąd Najwyższy uchylił umorzenie sprawy Mariusza Kamińskiego z ostatniej chwili
Sąd Najwyższy uchylił umorzenie sprawy Mariusza Kamińskiego

Sąd Najwyższy uchylił we wtorek umorzenie sprawy Mariusza Kamińskiego i innych b. szefów CBA, skazanych w pierwszej instancji i ułaskawionych przez prezydenta. Sprawa została przekazana do ponownego rozpoznania do sądu okręgowego.

Atak nożownika w Warszawie. Nowe informacje z ostatniej chwili
Atak nożownika w Warszawie. Nowe informacje

W poniedziałek późnym wieczorem warszawscy policjanci zatrzymali Józefa Ś., podejrzanego o zabójstwo mężczyzny z użyciem noża na warszawskich Bielanach – informuje serwis tvp.info.

Skandal w Pałacu Buckingham. Król Karol III został upokorzony przez syna z ostatniej chwili
Skandal w Pałacu Buckingham. Król Karol III został upokorzony przez syna

W Pałacu Buckingham po raz kolejny zawrzało. Brytyjskie media informują o kolejnym upokorzeniu króla Karola III przez księcia Harry’ego. Sytuacja miała miejsce przed drugimi urodzinami córki Harry’ego – Lilibet, które odbyły się w niedzielę.

„Tomasz Arciszewski 1877-1955. Robotnik, polityk, premier” – wystawa plenerowa poświęcona polskiemu premierowi na Uchodźstwie z ostatniej chwili
„Tomasz Arciszewski 1877-1955. Robotnik, polityk, premier” – wystawa plenerowa poświęcona polskiemu premierowi na Uchodźstwie

2 czerwca w Galerii Plenerowej Łazienek Królewskich odbył się wernisaż wystawy zatytułowanej „Tomasz Arciszewski 1877-1955. Robotnik, polityk, premier”. Przygotowana przez Instytut De Republica ekspozycja jest częścią procesu odbudowywania pamięci o władzach RP na Uchodźstwie, jak również początkiem debaty na temat losów i działalności premiera Tomasza Arciszewskiego. Wystawę można zwiedzać bezpłatnie do końca czerwca bieżącego roku.

Wyraźny wzrost Platformy Obywatelskiej [SONDAŻ] z ostatniej chwili
Wyraźny wzrost Platformy Obywatelskiej [SONDAŻ]

Gdyby wybory do Sejmu odbyły się w najbliższą niedzielę, na PiS zagłosowałoby 34,4 proc. ankietowanych, na PO – 29,1 proc., a na Konfederację – 13,4 proc. – wynika z sondażu IBRiS przeprowadzonego dla Radia ZET.

Małgorzata Rozenek wystartuje do Sejmu z list PO? Sensacyjne doniesienia z ostatniej chwili
Małgorzata Rozenek wystartuje do Sejmu z list PO? Sensacyjne doniesienia

W mediach pojawiły się sensacyjne doniesienia w sprawie Małgorzaty Rozenek. – Spodziewam się i przypuszczam, że wystartuje w wyborach do Sejmu – powiedział w rozmowie z „Super Expressem” Paweł Poncyljusz, wiceprzewodniczący klubu Koalicji Obywatelskiej.

Emerytury
Stażowe