Leśnicy będą protestować w obronie zwolnionego przewodniczącego Solidarności

Już za kilka dni, 23 maja związkowcy z Międzyregionalnej Sekcji Pracowników Leśnictwa NSZZ „Solidarność” przy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych będą protestować pod siedzibą Nadleśnictwa Solec Kujawski. Protest jest wynikiem zwolnienia z pracy Marka Łukaszewskiego – przewodniczącego międzyzakładowej organizacji związkowej NSZZ „Solidarność” w nadleśnictwach Solec kujawski i Bydgoszcz oraz członka Rady MSPL NSZZ „Solidarność” przy RDLP w Toruniu.
 Leśnicy będą protestować w obronie zwolnionego przewodniczącego Solidarności
/ / fot. arch.

Dotychczasowe próby polubownego rozwiązania trwających od dłuższego czasu sporów w nadleśnictwie nie przyniosły rezultatu. W rozwiązanie sporu zaangażował się również Dyrektor RDLP w Toruniu, który powołał zespół pod przewodnictwem swojego zastępcy, zapraszając do współpracy stronę związkową. Zespół otrzymał zadanie zdiagnozowania problemów i wskazania możliwości ich rozwiązania w sposób polubowny.

Pomimo trwających prac zespołu, nadleśniczy wystąpił do organizacji związkowych o opinię do zamiaru rozwiązania stosunku pracy z Markiem Łukaszewskim.

"Nadleśniczy zlekceważył zarówno dyrektora jak i stronę związkową konsekwentnie realizując zamiar zwolnienia naszego kolegi. W tej sprawie Walne Zebranie Delegatów MSPL NSZZ „Solidarność” przy RDLP w Toruniu podjęło stosowne uchwały i przesłało je do wiadomości Dyrektorowi RDLP w Toruniu i Dyrektorowi Generalnemu Lasów Państwowych" – poinformowali związkowcy dodając, że pomimo tego w dniu 15 maja br., wbrew negatywnej opinii związku, Nadleśniczy wręczył wypowiedzenie umowy o pracę ich koledze Markowi Łukaszewskiemu.

Nie mając innej możliwości Leśnicy stają w obronie kolegi i jako pierwszy krok organizują protest.

Ochrona działaczy związkowych

Zaledwie wczoraj, przewodniczący NSZZ "Solidarność" Piotr Duda ogłosił, że udało się porozumieć z rządem w sprawie przepisów dotyczących lepszej ochrony działaczy związkowych, tak by prawo faktycznie zabezpieczało ich przed bezprawnym zwolnieniem.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Świetna wiadomość dla widzów TVP. Legendarny serial powraca z ostatniej chwili
Świetna wiadomość dla widzów TVP. Legendarny serial powraca

Świetna wiadomość dla widzów TVP. Znany serial publicznego nadawcy ponownie pojawi się na antenie.

Gdańsk: Sąd podwyższył zadośćuczynienie dla rodziny zamordowanego przez SB Piotra Bartoszcze z ostatniej chwili
Gdańsk: Sąd podwyższył zadośćuczynienie dla rodziny zamordowanego przez SB Piotra Bartoszcze

Sąd Apelacyjny w Gdańsku podwyższył zadośćuczynienie dla rodziny zamordowanego przez Służbę Bezpieczeństwa Piotra Bartoszcze do łącznej kwoty 3 mln 250 tys. zł. Wyrok jest prawomocny.

Tomasz Lis przeprasza. Ale... z ostatniej chwili
Tomasz Lis przeprasza. Ale...

- Znajdzie się komora dla Dudy i Kaczora - co prawdopodobnie było reakcją na podpisanie przez Prezydenta Andrzeja Dudę ustawy o komisji ds. badania wpływów rosyjskich.

Zełenski gotowy na spotkanie z Putinem? Prezydent Ukrainy zabiera głos z ostatniej chwili
Zełenski gotowy na spotkanie z Putinem? Prezydent Ukrainy zabiera głos

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski w rozmowie z koreańskimi mediami poruszył kwestię ewentualnego spotkania z Władimirem Putinem. Zaznaczył, że może to nastąpić dopiero po wycofaniu wojsk rosyjskich z Ukrainy.

Jest decyzja Hołowni i Kosiniaka-Kamysza ws. marszu 4 czerwca z ostatniej chwili
Jest decyzja Hołowni i Kosiniaka-Kamysza ws. marszu 4 czerwca

Lider Polski 2050 Szymon Hołownia i szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz wezmą udział w organizowanym 4 czerwca marszu, do udziału w którym wezwał szef PO Donald Tusk. Chcemy być z tymi, którzy chcą wolnych wyborów - oświadczył Hołownia. Zaznaczył zarazem, że nie oznacza to możliwości stworzenia jednej listy w wyborach.

Rzecznik MSZ zawieszony w obowiązkach z ostatniej chwili
"Rzecznik MSZ zawieszony w obowiązkach"

Rzecznik MSZ Łukasz Jasina został zawieszony w obowiązkach i jest na bezterminowym urlopie, z którego zapewne nie powróci na stanowisko - dowiedział się nieoficjalnie dziennikarz RMF FM.

Szokujący wpis Tomasz Lisa. Jest reakcja wiceszefa MSWiA z ostatniej chwili
Szokujący wpis Tomasz Lisa. Jest reakcja wiceszefa MSWiA

W poniedziałek prezydent Andrzej Duda poinformował, że zdecydował o podpisaniu ustawy o powołaniu komisji ds. badania wpływów rosyjskich na bezpieczeństwo wewnętrzne RP w latach 2007-2022, oraz że skieruje ją w trybie następczym do Trybunału Konstytucyjnego. Sprawa najwyraźniej wyjątkowo oburzyła byłego naczelnego tygodnika „Newsweeka”, Tomasza Lisa, który w swoim szokującym wpisie przekroczył kolejną granicę. Jest reakcja wiceszefa MSWiA.

Koniec kariery Roberta Lewandowskiego w kadrze? Jest reakcja Fernando Santosa z ostatniej chwili
Koniec kariery Roberta Lewandowskiego w kadrze? Jest reakcja Fernando Santosa

Koniec Roberta Lewandowskiego w reprezentacji Polski może nadejść szybciej, niż spodziewali się tego kibice? Do słów kapitana reprezentacji Polski odniósł się selekcjoner Fernando Santos.

Wiceszef MSWiA po spotkaniu z szefową MSW Niemiec: Musimy chronić strefę Schengen z ostatniej chwili
Wiceszef MSWiA po spotkaniu z szefową MSW Niemiec: Musimy chronić strefę Schengen

Musimy chronić strefę Schengen; to cel, który chce zdestabilizować zarówno Władimir Putin, jak i Alaksandr Łukaszenka - powiedział we wtorek w Świecku wiceszef MSWiA Bartosz Grodecki po spotkaniu z szefową niemieckiego MSW Nancy Faeser.

Kojarzony z kastą sędzia Michał Laskowski wybiera się na marsz 4 czerwca. Jak to się ma do konstytucyjnego zakazu? z ostatniej chwili
Kojarzony z "kastą" sędzia Michał Laskowski wybiera się na "marsz 4 czerwca". Jak to się ma do konstytucyjnego zakazu?

- Jako obywatel ja się na ten marsz wybieram, bo już nie wiem jak miałbym inaczej protestować - powiedział w RMF sędzia Michał Laskowski, obecnie szef Izby Karnej Sądu Najwyższego, wcześniej rzecznik SN za czasów prezesury Małgorzaty Gersdorf.

Emerytury
Stażowe