Pracownicy administracji wybierali władze swej Sekcji

Od wczoraj w Białce Tatrzańskiej obradują delegaci Krajowej Sekcji NSZZ „Solidarność” Pracowników Administracji Rządowej i Samorządowej. Po ukonstytuowaniu się władz Walnego Zebrania, wysłuchaniu sprawozdań z działalności ustępującego Zarządu Sekcji oraz Komisji Rewizyjnej udzielono ustępującym władzom absolutorium za działalność w latach 2018 – 2023 i przystąpiono do wyboru nowych władz.
Walne Zgromadzenie Delegatów Krajowej Sekcji NSZZ „Solidarność” Pracowników Administracji Rządowej i Samorządowej Pracownicy administracji wybierali władze swej Sekcji
Walne Zgromadzenie Delegatów Krajowej Sekcji NSZZ „Solidarność” Pracowników Administracji Rządowej i Samorządowej / fot. NSZZ "S" Region Małopolska

Za najważniejsze osiągnięcia Sekcji w minionej kadencji, ustępująca przewodnicząca Lucyna Walczykowska uznała skuteczną walkę o wzrost płac w administracji zarówno państwowej, jak i samorządowej. Daniel Pokuta uzupełnił sprawozdanie informacją na temat walki o poprawę warunków pracy i płacy straży miejskich.

Obecny na zebraniu zastępca przewodniczącego Sekretariatu Służb Publicznych Andrzej Śpiewak poinformował o działaniach, jakie Sekretariat podejmuje w dziedzinie ochrony działaczy związkowych i sposobów ochrony interesów zrzeszonych w Sekretariacie branż zawodowych. Przy okazji przedstawił aktualną sytuację na rynku paliw i energii cieplnej informując zainteresowanych jak skutecznie i taniej dokonać zakupu opału przed nadchodzącym sezonem grzewczym.

Daniel Pokuta przewodniczącym

Nowym przewodniczącym Krajowej Sekcji został wybrany Daniel Pokuta z Małopolski, który uzyskał 100 % poparcia delegatów. Walne Zebranie wybrało też w dwóch turach wyborczych 31. osobową Radę Sekcji. Wybrano też Komisję Rewizyjną i delegatów na Kongres Sekretariatu Służb Publicznych. Walne Zebranie przyjęło też Apel w sprawie zakazu łączenia stanowisk związkowych i stanowisk kierowniczych w administracji.

Obrady Walnego Zebrania zakończyło wystąpienie przewodniczącego Regionu Małopolskiego Adama Lacha, który ocenił, że na początku kampanii wyborczej obawiał się, że będzie to kampania, w trakcie której odejdzie wielu działaczy funkcyjnych, których nie będzie kim zastąpić. Tymczasem pojawia się coraz więcej działaczy, którzy będą potrafić wypełnić lukę pokoleniową po odejściu na emerytury starszego pokolenia. – Takim przykładem jest Wasz wybór Daniela Pokuty, ale proszę o wsparcie go w tej pracy związkowej. Podziękował też zebranym z całej Polski za zaangażowanie w walkę o prawa pracownicze.

Wybory nadzorował sekretarz Regionalnej Komisji Wyborczej w Małopolsce Witold Witkowski.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Gdzie zawodzą Niemcy, Polska daje radę. Polscy żołnierze będą stacjonowali na Litwie? z ostatniej chwili
"Gdzie zawodzą Niemcy, Polska daje radę". Polscy żołnierze będą stacjonowali na Litwie?

Na Litwie rozmieszczony jest obecnie batalion sił NATO dowodzony przez Niemców i w większości złożony z niemieckich żołnierzy. Batalion liczy sobie 1600 żołnierzy. Podczas szczytu NATO w Madrycie w czerwcu 2022 roku ustalono, że siły mają być rozbudowane do rozmiaru brygady 3 - 5 tysięcy żołnierzy), jednak do tej pory tak się nie stało.

Fala oburzenia po ataku UEFA na polskiego sędziego Szymona Marciniaka w związku z donosem Stowarzyszenia Nigdy Więcej z ostatniej chwili
Fala oburzenia po ataku UEFA na polskiego sędziego Szymona Marciniaka w związku z donosem Stowarzyszenia "Nigdy Więcej"

W czwartek media poinformowały, że stowarzyszenie „Nigdy więcej” złożyło donos na polskiego sędziego w związku z jego wystąpieniem na wydarzeniu organizowanym przez Sławomira Mentzena, jednego z liderów Konfederacji. Nie przeszło to bez echa.

Europoseł Węgierskiej opozycji: Odebranie Węgrom prezydencji, tylko pomoże Orbanowi z ostatniej chwili
Europoseł Węgierskiej opozycji: Odebranie Węgrom prezydencji, tylko pomoże Orbanowi

UE ma rację, chcąc pociągnąć premiera Węgier Viktora Orbana do odpowiedzialności za stworzony w kraju system, ale łamiąc traktatowe prawa przez odebranie Budapesztowi prezydencji w Radzie UE pomoże mu tylko wypychać Węgry z Unii - uważa Marton Gyongyosi, europoseł i przewodniczący opozycyjnej partii Jobbik.

[WIDEO] USA: Upadek Joe Bidena na ceremonii w Akademii Sił Powietrznych z ostatniej chwili
[WIDEO] USA: Upadek Joe Bidena na ceremonii w Akademii Sił Powietrznych

Prezydent USA Joe Biden potknął się i przewrócił na scenie podczas czwartkowej ceremonii rozdawania dyplomów nowym absolwentom Akademii Sił Powietrznych w Colorado Springs. Biden wstał i poszedł o własnych siłach.

Perspektywa mi się zupełnie zmieniła. Poruszający wpis Justyny Kowalczyk z ostatniej chwili
"Perspektywa mi się zupełnie zmieniła". Poruszający wpis Justyny Kowalczyk

"Kacper założył w mojej głowie i sercu mocne stanowisko. Odpadłam z kretesem. Wszystkie przeloty wyrwałam, pokiereszowałam się strasznie, ale stanowisko trzyma. I wytrzyma lawinę smutku" – pisze w poruszającym wpisie opublikowanym w mediach społecznościowych Justyna Kowalczyk-Tekieli. 

Naukowy wieczór z dr Kaweckim: Polacy badają mózgi kosmonautów z ostatniej chwili
Naukowy wieczór z dr Kaweckim: Polacy badają mózgi kosmonautów

Zmieniamy historię lotów kosmicznych! Polacy jako pierwsi w historii lotów kosmicznych badają w ten sposób własnym urządzeniem mózgi kosmonautów!

W Berlinie powstanie projekt mieszkaniowy przeznaczony wyłącznie dla lesbijek i kobiet queer z ostatniej chwili
W Berlinie powstanie "projekt mieszkaniowy" przeznaczony wyłącznie dla lesbijek i kobiet queer

W Berlinie ma powstać "projekt mieszkaniowy", przeznaczony wyłącznie dla lesbijek i kobiet queer; w nowym, "pionierskim w całej Europie", budynku mają powstać 72 mieszkania na wynajem, a także centrum kulturalne i kawiarnia - informuje w czwartek portal RedaktionsNetzwerk Deutschland (RND).

„Domagamy się pilnych wyjaśnień”. Ostry komentarz UEFA ws. Szymona Marciniaka z ostatniej chwili
„Domagamy się pilnych wyjaśnień”. Ostry komentarz UEFA ws. Szymona Marciniaka

W poniedziałek 29 maja jeden z najlepszych sędziów piłkarskich na świecie, Szymon Marciniak, wygłosił przemowę na konferencji Everest, której organizatorem był lider Konfederacji Sławomir Mentzen. Nie spodobało się to znanej z poprawności politycznej europejskiej organizacji piłkarskiej UEFA.

„Nasz wróg zachowuje się jak terrorysta”. Miedwiediew wściekły na Ukraińców z ostatniej chwili
„Nasz wróg zachowuje się jak terrorysta”. Miedwiediew wściekły na Ukraińców

– Żadnego kraju nie stać na negocjacje z terrorystami, terrorystów trzeba zniszczyć – powiedział Dmitrij Miedwiediew w czwartek, komentując atak dronów na Moskwę.

Łotwa. Polska wśród krajów, do których w pierwszej kolejności uda się nowy prezydent z ostatniej chwili
Łotwa. Polska wśród krajów, do których w pierwszej kolejności uda się nowy prezydent

Łotewski prezydent elekt Edgars Rinkeviczs poinformował, że pierwsze wizyty zagraniczne jako głowa państwa złoży w Estonii, na Litwie i w Polsce - podała w czwartek agencja LETA.

Emerytury
Stażowe