Piotr Duda w Bydgoszczy: Mam nadzieję na pozytywne rozwiązania dla członków Związku

Piotr Duda, przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”, spotkał się dziś z członkami Zarządu Regionu Bydgoskiego NSZZ „Solidarność” oraz przewodniczącymi Organizacji Zakładowych i Międzyzakładowych NSZZ „Solidarność” Regionu Bydgoskiego.
Spotkanie Piotra Dudy z bydgoską Solidarnością Piotr Duda w Bydgoszczy: Mam nadzieję na pozytywne rozwiązania dla członków Związku
Spotkanie Piotra Dudy z bydgoską Solidarnością / fot. D. Jaromin

Obecnie na pewno największym problemem, jeżeli chodzi o sytuację gospodarczą i społeczną, jest wysoka inflacja. Obserwujemy wskaźniki i mamy nadzieję, że ta inflacja będzie spadać i że w przyszłym roku będzie jednocyfrowa. Tak to ocenia rząd. Otrzymaliśmy na RDS dokumenty związane ze wskaźnikami makro- i mikroekonomicznymi dotyczącymi przyszłego roku. Dyskutujemy także na temat przyszłorocznej płacy minimalnej. Z naszych szacunków i informacji, jakie do nas docierają, wynika, że przyszłoroczna płaca minimalna nie powinna być niższa niż 4250 zł. Ale na jakim poziomie się ona ukształtuje, zobaczymy dopiero po negocjacjach z rządem, bo przypomnę, że w tej kwestii oprócz wskaźników ekonomicznych ważny jest też czynnik społeczny

– powiedział mediom przed spotkaniem przewodniczący.

„Dopracowujemy szczegóły porozumienia z rządem”

Podczas spotkania rozmawiano m.in. na temat negocjacji między rządem a Solidarnością. – Jest już gotowy projekt porozumienia z rządem. Teraz musimy dopracować jego szczegóły. Pod koniec maja zaś projekt zostanie poddany pod głosowanie Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” – powiedział Piotr Duda.

Negocjujemy już ponad pół roku i mam nadzieję, że pozytywne rozwiązania przede wszystkim dla członków Związków i dla pracowników w tym porozumieniu się znajdą

– mówił zaś przewodniczący przed dzisiejszym spotkaniem ze związkowcami.

Tak działa Solidarność

Podczas samego spotkania poruszano także inne tematy. Piotr Duda w swojej przemowie do zebranych podkreślał rolę Związku w mijających latach, w tym w czasie pandemii oraz wojny na Ukrainie. Wspominał o korzystnych rozwiązaniach, jakie forsowała podczas pandemii Solidarność, a także o pomocy Solidarności dla uchodźców z Ukrainy.

Podkreślił również rolę Jana Pawła II dla Solidarności i zapowiedział, że zniszczona kilka dni temu wystawa poświęcona Papieżowi zostanie ponownie wystawiona.

Bez Ojca Świętego nie byłoby dzisiaj wolnej Polski, nie byłoby Solidarności. O tym musimy pamiętać

– przekonywał Piotr Duda.

Część spotkania poświęcono na omówienie problemów, jakie dotykają pracowników w Regionie Bydgoskim.

Po południu przewodniczący spotka się z kolei z wojewodą kujawsko-pomorskim Mikołajem Bogdanowiczem i marszałkiem województwa kujawsko-pomorskiego Piotrem Całbeckim.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Gdzie zawodzą Niemcy, Polska daje radę. Polscy żołnierze będą stacjonowali na Litwie? z ostatniej chwili
"Gdzie zawodzą Niemcy, Polska daje radę". Polscy żołnierze będą stacjonowali na Litwie?

Na Litwie rozmieszczony jest obecnie batalion sił NATO dowodzony przez Niemców i w większości złożony z niemieckich żołnierzy. Batalion liczy sobie 1600 żołnierzy. Podczas szczytu NATO w Madrycie w czerwcu 2022 roku ustalono, że siły mają być rozbudowane do rozmiaru brygady 3 - 5 tysięcy żołnierzy), jednak do tej pory tak się nie stało.

Fala oburzenia po ataku UEFA na polskiego sędziego Szymona Marciniaka w związku z donosem Stowarzyszenia Nigdy Więcej z ostatniej chwili
Fala oburzenia po ataku UEFA na polskiego sędziego Szymona Marciniaka w związku z donosem Stowarzyszenia "Nigdy Więcej"

W czwartek media poinformowały, że stowarzyszenie „Nigdy więcej” złożyło donos na polskiego sędziego w związku z jego wystąpieniem na wydarzeniu organizowanym przez Sławomira Mentzena, jednego z liderów Konfederacji. Nie przeszło to bez echa.

Europoseł Węgierskiej opozycji: Odebranie Węgrom prezydencji, tylko pomoże Orbanowi z ostatniej chwili
Europoseł Węgierskiej opozycji: Odebranie Węgrom prezydencji, tylko pomoże Orbanowi

UE ma rację, chcąc pociągnąć premiera Węgier Viktora Orbana do odpowiedzialności za stworzony w kraju system, ale łamiąc traktatowe prawa przez odebranie Budapesztowi prezydencji w Radzie UE pomoże mu tylko wypychać Węgry z Unii - uważa Marton Gyongyosi, europoseł i przewodniczący opozycyjnej partii Jobbik.

[WIDEO] USA: Upadek Joe Bidena na ceremonii w Akademii Sił Powietrznych z ostatniej chwili
[WIDEO] USA: Upadek Joe Bidena na ceremonii w Akademii Sił Powietrznych

Prezydent USA Joe Biden potknął się i przewrócił na scenie podczas czwartkowej ceremonii rozdawania dyplomów nowym absolwentom Akademii Sił Powietrznych w Colorado Springs. Biden wstał i poszedł o własnych siłach.

Perspektywa mi się zupełnie zmieniła. Poruszający wpis Justyny Kowalczyk z ostatniej chwili
"Perspektywa mi się zupełnie zmieniła". Poruszający wpis Justyny Kowalczyk

"Kacper założył w mojej głowie i sercu mocne stanowisko. Odpadłam z kretesem. Wszystkie przeloty wyrwałam, pokiereszowałam się strasznie, ale stanowisko trzyma. I wytrzyma lawinę smutku" – pisze w poruszającym wpisie opublikowanym w mediach społecznościowych Justyna Kowalczyk-Tekieli. 

Naukowy wieczór z dr Kaweckim: Polacy badają mózgi kosmonautów z ostatniej chwili
Naukowy wieczór z dr Kaweckim: Polacy badają mózgi kosmonautów

Zmieniamy historię lotów kosmicznych! Polacy jako pierwsi w historii lotów kosmicznych badają w ten sposób własnym urządzeniem mózgi kosmonautów!

W Berlinie powstanie projekt mieszkaniowy przeznaczony wyłącznie dla lesbijek i kobiet queer z ostatniej chwili
W Berlinie powstanie "projekt mieszkaniowy" przeznaczony wyłącznie dla lesbijek i kobiet queer

W Berlinie ma powstać "projekt mieszkaniowy", przeznaczony wyłącznie dla lesbijek i kobiet queer; w nowym, "pionierskim w całej Europie", budynku mają powstać 72 mieszkania na wynajem, a także centrum kulturalne i kawiarnia - informuje w czwartek portal RedaktionsNetzwerk Deutschland (RND).

„Domagamy się pilnych wyjaśnień”. Ostry komentarz UEFA ws. Szymona Marciniaka z ostatniej chwili
„Domagamy się pilnych wyjaśnień”. Ostry komentarz UEFA ws. Szymona Marciniaka

W poniedziałek 29 maja jeden z najlepszych sędziów piłkarskich na świecie, Szymon Marciniak, wygłosił przemowę na konferencji Everest, której organizatorem był lider Konfederacji Sławomir Mentzen. Nie spodobało się to znanej z poprawności politycznej europejskiej organizacji piłkarskiej UEFA.

„Nasz wróg zachowuje się jak terrorysta”. Miedwiediew wściekły na Ukraińców z ostatniej chwili
„Nasz wróg zachowuje się jak terrorysta”. Miedwiediew wściekły na Ukraińców

– Żadnego kraju nie stać na negocjacje z terrorystami, terrorystów trzeba zniszczyć – powiedział Dmitrij Miedwiediew w czwartek, komentując atak dronów na Moskwę.

Łotwa. Polska wśród krajów, do których w pierwszej kolejności uda się nowy prezydent z ostatniej chwili
Łotwa. Polska wśród krajów, do których w pierwszej kolejności uda się nowy prezydent

Łotewski prezydent elekt Edgars Rinkeviczs poinformował, że pierwsze wizyty zagraniczne jako głowa państwa złoży w Estonii, na Litwie i w Polsce - podała w czwartek agencja LETA.

Emerytury
Stażowe