Andrzej Karol ponownie przewodniczącym Krajowej Sekcji Hutnictwa

W poniedziałek 22 maja odbywało się Walne Zebranie Delegatów Krajowej Sekcji Hutnictwa NSZZ "Solidarność".
 Andrzej Karol ponownie przewodniczącym Krajowej Sekcji Hutnictwa
/ fot. Daniel Jaromin

Delegaci przyjechali do Bukowiny Tatrzańskiej, by dokonać wyboru władz na nową kadencję 2023-2028. Podczas zebrania zdecydowano, że przez kolejne pięć lat, Krajową Sekcją Hutnictwa NSZZ "Solidarność" pokieruje jej dotychczasowy przewodniczący Andrzej Karol. 

W spotkaniu uczestniczył przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ “Solidarność” Piotr Duda, który w swoim wystąpieniu przypomniał między innymi, że to dzięki staraniom Solidarności polscy hutnicy z Huty Pokój w Rudzie Śląskiej wytapiali stal niezbędną do budowy zapory przy granicy z Białorusią. 

Szef Solidarności podkreślał, że to niezmiernie ważne, by jak najwięcej pieniędzy polskich podatników pozostało w naszym kraju i trafiało do kieszeni Polaków, a nie zagranicznych firm. “Z tego powodu, jako Solidarność dołożyliśmy wszelkich starań i wykorzystaliśmy nasze możliwości, aby to polscy hutnicy stworzyli niezbędny materiał do tej inwestycji. Jestem bardzo dumny i cieszę się z tego, że udało nam się do tego wspólnie doprowadzić" – mówił przewodniczący Duda. 

Piotr Duda przypomniał także starania Związku o wsparcie przedsiębiorstw energochłonnych i odbiorców indywidualnych w związku z wysoką dynamiką cen nośników energii i gazu. Jednym z postulatów "S" było zamrożenie cen energii elektrycznej i gazu, które pozwoliło ograniczyć negatywne skutki kryzysu energetycznego i ochronić wiele miejsc pracy. 

Przewodniczący Solidarności mówił również o trwających od grudnia ubiegłego roku negocjacjach z Rządem i przekazał, że gotowy projekt porozumienia zostanie pod koniec maja poddany pod głosowanie Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”. 

Krajowa Sekcja Hutnictwa 

Krajowa Sekcja Hutnictwa NSZZ „Solidarność” została utworzona jesienią 1980 roku w ówczesnej Hucie im. W. Lenina w Nowej Hucie, dziś ArcelorMittal Poland SA w Krakowie. Obecnie Sekcja zrzesza organizacje zakładowe NSZZ „Solidarność” działające w sektorach hutnictwa żelaza i stali, koksownictwa, metali nieżelaznych i innych. Krajowa Sekcja Hutnictwa NSZZ „Solidarność” była jedną z trzech Sekcji–założycieli Krajowego Sekretariatu Metalowców NSZZ „Solidarność”.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Xavi szczerze o Robercie Lewandowskim. Padły mocne słowa z ostatniej chwili
Xavi szczerze o Robercie Lewandowskim. Padły mocne słowa

Xavi podsumował sezon w wykonaniu FC Barcelony. Na pomeczowej konferencji prasowej padły mocne słowa o polskim napastniku.

„Financial Times”: Ukraina potrzebuje długoterminowych gwarancji bezpieczeństwa z ostatniej chwili
„Financial Times”: Ukraina potrzebuje długoterminowych gwarancji bezpieczeństwa

„Ukraina potrzebuje długoterminowych gwarancji bezpieczeństwa i NATO na szczycie w Wilnie powinno uzgodnić konkretny harmonogram jej wejścia do sojuszu po zakończeniu wojny” – pisze w poniedziałek w komentarzu redakcyjnym brytyjski dziennik „Financial Times”.

Iga Świątek awansowała do ćwierćfinału wielkoszlemowego French Open z ostatniej chwili
Iga Świątek awansowała do ćwierćfinału wielkoszlemowego French Open

Liderka światowego rankingu tenisistek Iga Świątek awansowała do ćwierćfinału wielkoszlemowego turnieju French Open w Paryżu. W poniedziałkowym meczu 1/8 finału skreczowała jej rywalka Ukrainka Łesia Curenko przy stanie 5:1 dla Polki w pierwszym secie.

Sensacyjne doniesienia z Pałacu Buckingham. Król Karol III podjął zaskakującą decyzję z ostatniej chwili
Sensacyjne doniesienia z Pałacu Buckingham. Król Karol III podjął zaskakującą decyzję

Wokół Pałacu Buckingham znowu zawrzało. Brytyjski „The Guardian” informuje, że król Karol III podjął zaskakującą decyzję. Okazuje się, że monarcha zdecydował o zaprzestaniu utrzymywania rezydencji w Llwynywermod. Jak czytamy, kompleks jest zbyt kosztowny i znacznie obciąża królewski budżet.

Szynkowski vel Sęk: Część zarzutów TSUE jest już nieaktualna z ostatniej chwili
Szynkowski vel Sęk: Część zarzutów TSUE jest już nieaktualna

– Część zarzutów TSUE jest już nieaktualna – powiedział minister ds. UE Szymon Szynkowski vel Sęk, odnosząc się do wyroku Trybunału, który uznał, że reforma polskiego wymiaru sprawiedliwości narusza prawo unijne. – Nie znajdują się w nim tezy, które sprawiałyby, że musielibyśmy myśleć o nowelizacji ustawowej – dodał.

Afera przed Opolem. Zapłakana Doda mówi, jak potraktował ją reżyser. TVP publikuje oświadczenie z ostatniej chwili
Afera przed Opolem. Zapłakana Doda mówi, jak potraktował ją reżyser. TVP publikuje oświadczenie

Doda przygotowuje się do występu w Opolu. Na swoim Instagramie roztrzęsiona, ze łzami w oczach opowiedziała, co wydarzyło się podczas pracy na planie.

„Ja będę, a ty?” Wizerunkiem sędziego Tulei reklamowano marsz 4 czerwca. Ten twierdzi, że nie był. Kto kłamie? z ostatniej chwili
„Ja będę, a ty?” Wizerunkiem sędziego Tulei reklamowano marsz 4 czerwca. Ten twierdzi, że nie był. Kto kłamie?

– Sędziowie, którzy idą w upolitycznionym marszu, łamią przepisy konstytucji dot. niezależności sądów i niezawisłości sędziów – ocenił Jacek Ozdoba (Suwerenna Polska). Sędzia Michał Laskowski powiedział PAP, że wziął udział w marszu jako zwykły obywatel, protestując przeciwko zmianom w sądownictwie. Konstytucja mówi wyraźnie, że sędziowie powinni unikać działań mogących podawać w wątpliwość ich bezstronność.

Ziobro: Orzeczenia TSUE – niewiarygodne. Wyrok nie był pisany przez sędziów, tylko polityków z ostatniej chwili
Ziobro: Orzeczenia TSUE – niewiarygodne. Wyrok nie był pisany przez sędziów, tylko polityków

– Poniedziałkowy wyrok TSUE nie był pisany przez sędziów, tylko przez polityków, bo stanowi on jawne pogwałcenie europejskich traktatów – powiedział minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Ocenił, że orzeczeń TSUE nie można uważać za wiarygodne, bo główny sąd europejski jest skorumpowany.

Beata Szydło: Tą sprawą TSUE w ogóle nie powinien się zajmować z ostatniej chwili
Beata Szydło: Tą sprawą TSUE w ogóle nie powinien się zajmować

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej ogłosił w poniedziałek, że reforma wymiaru sprawiedliwości z grudnia 2019 roku nie jest zgodna z prawem UE. Orzeczenie to wywołało wiele kontrowersji. Skomentowała je była premier Beata Szydło, która nie przebierała w słowach.

„Idziemy po swoje”. Adwokat od „trumny na kółkach” na „marszu 4 czerwca” z ostatniej chwili
„Idziemy po swoje”. Adwokat od „trumny na kółkach” na „marszu 4 czerwca”

Podczas wczorajszego marszu organizowanego przez Platformę Obywatelską obecny był znany łódzki adwokat Paweł K., którego słowa „trumna na kółkach” wywołały oburzenie w całej Polsce.

Emerytury
Stażowe