„Idea solidarności dzisiaj” – wykłady online – 23.05.2023, godz. 18:00

Międzynarodowe Centrum Badań nad Fenomenem Solidarności (MCBFS), działające w ramach porozumienia między Komisją Krajową NSZZ „Solidarność” oraz Wydziałem Filozoficznym Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie, zaprasza do śledzenia najnowszej inicjatywy, którą są wykłady otwarte w formie online zatytułowane „Idea solidarności dzisiaj”.
 „Idea solidarności dzisiaj” – wykłady online – 23.05.2023, godz. 18:00

Celem wykładów jest rozpowszechnianie idei solidarności, poprzez odwoływanie się do dziedzictwa NSZZ „Solidarność”, a także refleksja wokół problemów związanych z życiem społecznym i zawodowym. Prelegentami wykładów będą zarówno pracownicy naukowi, reprezentujący różne dyscypliny naukowe i ośrodki akademickie, jak i praktycy, posiadający cenne doświadczenie i bezpośredni wgląd w palące problemy.  

Pierwsza edycja wykładów „Idea solidarności dzisiaj” będzie realizowana zgodnie z następującym harmonogramem:

23.05. godz. 18:00 – prof. Krzysztof Woźniewski, adv. Agnieszka Iwaniuk – Ochrona godności ludzkiej jako podstawa przeciwdziałania mobbingowi

6.06. godz. 18:00 – prof. Joanna Mysona Byrska – Przyszłość pracy (gospodarka 4.0)

20.06. godz. 18:00 – dr Paweł Rojek – Praca bez sensu. Filozofia pracy ks. Józefa Tischnera

 

Wykłady będą transmitowane na żywo na portalu YouTube na kanale „MCBFS – Solidarność”: https://www.youtube.com/@mcbfs-solidarnosc8816. W trakcie transmisji będzie możliwość zadawania pytań.

Więcej informacji na temat projektu wykładów „Idea Solidarności dzisiaj”, w tym abstrakty wystąpień i sylwetki prelegentów, można będzie znaleźć na stronie: mcbfs.upjp2.edu.pl 

Wydarzenie zostało objęte patronatem przez Komisję Krajową NSZZ „Solidarność” oraz patronatem medialnym przez „Tygodnik Solidarność” i portal Tysol.pl.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Zarzuty wobec ustawy o komisji ds. zbadania rosyjskich wpływów. Szef Rządowego Centrum Legislacji zabiera głos z ostatniej chwili
Zarzuty wobec ustawy o komisji ds. zbadania rosyjskich wpływów. Szef Rządowego Centrum Legislacji zabiera głos

Zdaniem polityków opozycji ustawa o powołaniu komisji ds. badania wpływów rosyjskich wymierzona jest przede wszystkim w szefa PO Donalda Tuska. Prezes Rządowego Centrum Legislacji zabrał głos.

Sabalenka została zapytana o wojnę na Ukrainie: Wspominałam o tym wiele razy z ostatniej chwili
Sabalenka została zapytana o wojnę na Ukrainie: "Wspominałam o tym wiele razy"

Jedna z największych rywalek Igi Świątek – Aryna Sabalenka ponownie została zapytana o konflikt na Ukrainie.

Nie doczeka pan końca kadencji. Czarzasty grozi Prezydentowi RP z ostatniej chwili
"Nie doczeka pan końca kadencji". Czarzasty grozi Prezydentowi RP

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o powołaniu komisji ds. badania rosyjskich wpływów. Sprawę skomentował między innymi jeden z liderów Lewicy Włodzimierz Czarzasty.

To koniec High League? Stanowcza decyzja rządu z ostatniej chwili
To koniec High League? Stanowcza decyzja rządu

Federacji High League zostały zamrożone środki finansowe i zasoby gospodarcze. W sieci pojawiło się pismo wydane w tej sprawie przez MSWiA.

Twitter zostanie wyrzucony z UE? Francuski minister mówi wprost z ostatniej chwili
Twitter zostanie wyrzucony z UE? Francuski minister mówi wprost

– Twitter zostanie wyrzucony z EU w przypadku naruszenia jej zasad – oświadczył w poniedziałek francuski minister Jean-Noel Barrot odpowiedzialny za transformację cyfrową i telekomunikację w wywiadzie dla telewizji France Info.

„To jest niemoralne!”. Alicja Majewska ostro o młodych celebrytach z ostatniej chwili
„To jest niemoralne!”. Alicja Majewska ostro o młodych celebrytach

Alicja Majewska została zapytana, co przed występem musi znaleźć się w jej garderobie. Pozwoliła sobie na krótką dygresję i wspomniała o młodych artystach.

Rzecznik rządu odpowiada na zarzuty ws. komisji ds. badania wpływów rosyjskich w Polsce z ostatniej chwili
Rzecznik rządu odpowiada na zarzuty ws. komisji ds. badania wpływów rosyjskich w Polsce

Komisja ds. badania wpływów rosyjskich nie narusza trójpodziału władzy; na koniec jej decyzja może być zaskarżona do sądu i to sąd rozstrzyga w tej sytuacji - powiedział rzecznik rządu Piotr Müller.

Hołownia zmienia zdanie po decyzji prezydenta. „Jeszcze dziś rano o tym rozmawialiśmy” z ostatniej chwili
Hołownia zmienia zdanie po decyzji prezydenta. „Jeszcze dziś rano o tym rozmawialiśmy”

– Słuchajcie, odpuśćcie sobie, odpuśćmy sobie naprawdę z tym marszem 4 czerwca – mówił niedawno lider Polski 2050 Szymon Hołownia. W poniedziałek, po decyzji prezydenta ws. specjalnej komisji mającej wyjaśnić rosyjskie wpływy w Polsce, Hołownia zmienił zdanie.

Burza w Pałacu Buckingham. Wulgarna reakcja Williama na wieść o Meghan Markle z ostatniej chwili
Burza w Pałacu Buckingham. Wulgarna reakcja Williama na wieść o Meghan Markle

Książę Harry w swojej autobiografii "Spare" opisał szokującą reakcję księcia Williama sprzed lat na wieść, że jego młodszy brat spotyka się z amerykańską aktorką Meghan Markle.

Wyrok w sprawie Andrzeja Poczobuta. Nowy ruch MSWiA z ostatniej chwili
Wyrok w sprawie Andrzeja Poczobuta. Nowy ruch MSWiA

Zdecydowałem o wpisaniu na listę sankcyjną 365 przedstawicieli białoruskiego reżimu. Osoby te dostaną m.in. zakaz wjazdu do strefy Schengen. Sankcje obejmą też 20 podmiotów i 16 przedsiębiorców powiązanych głównie z rosyjskim kapitałem - poinformował szef MSWiA Mariusz Kamiński.

Emerytury
Stażowe