Ważny polityk „na wylocie” z partii Ziobry? Mazurek: „Wczoraj wieczorem odebrałem telefon…”

– Wczoraj wieczorem odebrałem telefon od pańskiego kolegi partyjnego, który powiedział wprost… – powiedział Tadeuszowi Cymańskiemu podczas poniedziałkowej rozmowy na antenie RMF FM prowadzący program Robert Mazurek.
Robert Mazurek  Ważny polityk „na wylocie” z partii Ziobry? Mazurek: „Wczoraj wieczorem odebrałem telefon…”
Robert Mazurek / fot. YouTube / RMF FM

Suwerenna Polska Zbigniewa Ziobry rozpoczęła w weekend kampanijny tour po Dolnym Śląsku. W poniedziałek minister sprawiedliwości odwiedził Bogatynię, gdzie przypomniał, że mijają dokładnie dwa lata od orzeczenia TSUE, który nakazał zaprzestanie wydobycia w kopalni węgla brunatnego Turów.

CZYTAJ TAKŻE: Prezes PiS ma powody do obaw. Zobacz najnowszy sondaż

Cymański „na wylocie”?

Tadeusz Cymański, poseł od lat związany z Solidarną Polską, w poniedziałkowej rozmowie na antenie RMF FM został zapytany przez Roberta Mazurka, dlaczego nie jest na Dolnym Śląsku i nie bierze udziału w kampanii.

CZYTAJ TAKŻE: Dramat Dawida Kubackiego. Poruszające słowa Kamila Stocha

– Wyglądało to tak, że wszyscy są na tym „froncie” oprócz pana. Pana nie było na Dolnym Śląsku. Dlaczego pana nie było? Dlaczego nie wspiera pan kolegów z Suwerennej Polski? – zapytał Robert Mazurek.

Nie powiem absolutnie złego słowa i nie chcę różnicować. „Duchowa łączność” była. Jestem w tej partii… wbijanie klina i dzielenie nie jest najważniejsze (…) przeciwnicy czekają na to, żeby podzielić… – odparł Cymański.

– Pan należał do Solidarnej Polski. Wstąpił pan już do Suwerennej Polski? – zwrócił uwagę prowadzący program.

CZYTAJ TAKŻE: Cyklon Dawid nadciąga nad Polskę. Może być naprawdę niebezpiecznie

– Najpierw o tym dowiaduje się mój szef i przełożony, czyli Zbigniew Ziobro. Decyzję taką podejmę w rozmowie ze Zbigniewem Ziobro – odpowiedział poseł.

Po odpowiedzi polityka Robert Mazurek wyjawił, że w niedzielę rozmawiał z jednym z polityków Suwerennej Polski, który miał powiedzieć: „Tadeusz Cymański jest już poza naszą partią i pytanie go o to, co my myślimy, nie ma najmniejszego sensu”.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Ministrowie spraw wewnętrznych UE zdecydowali. Polska, która przyjęła miliony uchodźców z Ukrainy, zapłaci miliardy euro kar? z ostatniej chwili
Ministrowie spraw wewnętrznych UE zdecydowali. Polska, która przyjęła miliony uchodźców z Ukrainy, zapłaci miliardy euro kar?

Ministrowie spraw wewnętrznych, obradujący w czwartek w Luksemburgu, po kilkunastu godzinach negocjacji, przyjęli stanowisko negocjacyjne w sprawie reformy regulacji migracyjnych w Unii. Polska i Węgry głosowały przeciwko poparciu tzw. paktu migracyjnego.

Ks. Janusz Chyła: Skarb Kościoła z ostatniej chwili
Ks. Janusz Chyła: Skarb Kościoła

Niejednokrotnie słyszałem: Nie chce mi się uczestniczyć we Mszy świętej. Nie mam czasu na chodzenie do kościoła. Nudzę się podczas liturgii. Smutne deklaracje. Podobnie jak ograniczanie udziału w największym cudzie na ziemi do spełniania obowiązku wynikającego z Bożego i kościelnego przykazania. Kierowanie się tylko taką motywacją wynika z braku zachwytu obecnością Chrystusa w sakramencie Eucharystii i słabej wiary.

Ukraina: Alarm przeciwlotniczy w całym kraju z ostatniej chwili
Ukraina: Alarm przeciwlotniczy w całym kraju

Na terytorium całej Ukrainy ogłoszono w czwartek wieczorem alarm przeciwlotniczy. Media poinformowały o odgłosach eksplozji w obwodzie czerkaskim.

Berlin: Aktywiści klimatyczni uszkodzili kilkadziesiąt aut. Na celowniku najdroższe modele z ostatniej chwili
Berlin: Aktywiści klimatyczni uszkodzili kilkadziesiąt aut. Na celowniku najdroższe modele

Co najmniej 35 samochodów w berlińskiej dzielnicy Pankow zostało uszkodzonych przez grupę radykalnych aktywistów klimatycznych w nocy ze środy na czwartek. W autach - za cel wzięto drogie modele, głównie typu SUV - poprzecinano opony, czym grupa pochwaliła się we wpisie na Twitterze – poinformował w czwartek portal „Tagesspiegel”.

W tłum uczestników procesji Bożego Ciała na warszawskim Ursynowie wjechał samochód z ostatniej chwili
W tłum uczestników procesji Bożego Ciała na warszawskim Ursynowie wjechał samochód

Dziś w całej Polsce odbywają się procesje Bożego Ciała. W większości przypadków przebiegają spokojnie, niestety na warszawskim Ursynowi doszło do przykrego incydentu.

Nie żyje amerykański aktor i komik z ostatniej chwili
Nie żyje amerykański aktor i komik

Nie żyje amerykański gwiazdor filmowy i komik Pat Cooper. Znany był najlepiej z takich produkcji jak "Aniołki Charliego", "Depresja gangstera" i "Kroniki Seinfelda". Odszedł w wieku 93 lat.

Zaproszenie na konferencję: „Jak wspierać młodzież w niestabilnym świecie? z ostatniej chwili
Zaproszenie na konferencję: „Jak wspierać młodzież w niestabilnym świecie?"

W dniu 13 czerwca 2023 roku odbędzie się konferencja „Jak wspierać młodzież w niestabilnym świecie? Wyzwania i rekomendacje dla wychowania, profilaktyki i ochrony zdrowia psychicznego po trudnych latach 2020-2022”.

Jest nowy sondaż. Zmniejsza się dystans pomiędzy Zjednoczoną Prawicą a Koalicją Obywatelską z ostatniej chwili
Jest nowy sondaż. Zmniejsza się dystans pomiędzy Zjednoczoną Prawicą a Koalicją Obywatelską

Najnowszy sondaż IPSOS dla portalu DoRzeczy.pl ukazał aktualne preferencje polityczne Polaków. Z uzyskanych odpowiedzi wynika, że Polacy najwyższym zaufaniem darzą Zjednoczoną Prawicę, która uzyskała 35 proc. Jest to taki sam wynik, jaki partia miała 20 maja 2023 roku.

Polska wygrała z aborterkami przed ETPCz z ostatniej chwili
Polska wygrała z aborterkami przed ETPCz

Prezes Sądu Apelacyjnego w Warszawie nie musiał wykonywać orzeczenia Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w sprawie wstrzymania przeniesienia trójki sędziów - napisała m.in. we wtorkowym oświadczeniu przewodnicząca Krajowej Rady Sądownictwa Dagmara Pawełczyk-Woicka.

Tragiczny wypadek pod Jarocinem. Nie żyje motocyklista Wiadomości
Tragiczny wypadek pod Jarocinem. Nie żyje motocyklista

W czwartek rano w powiecie jarocińskim doszło do śmiertelnego wypadku. W jego wyniku zginął 34-letni mężczyzna - mieszkaniec gminy Kotlin, który nie miał uprawnień do kierowania motocyklem.

Emerytury
Stażowe