Rajd Rosyjskiego Korpusu Ochotniczego na terytorium Federacji Rosyjskiej. Nowe informacje

Rosyjscy ochotnicy walczący po stronie Ukrainy z Rosyjskiego Korpusu Ochotniczego ogłosili kontynuację operacji w Federacji Rosyjskiej przy użyciu sprzętów, które zdobyli na zajmowanych terytoriach.
Żołnierze rosyjskiego korpusu ochotniczego Rajd Rosyjskiego Korpusu Ochotniczego na terytorium Federacji Rosyjskiej. Nowe informacje
Żołnierze rosyjskiego korpusu ochotniczego / PAP/Mykola Kalyeniak

Rosyjski Korpus Ochotniczy ogłosił w czwartek przeprowadzenie nowego ataku w obwodzie biełgorodzkim Federacji Rosyjskiej. 25 maja żołnierze tej formacji opublikowali nagranie ze wsi Glotove w dystrykcie Graivoron, którą Rosjanie odwiedzili już kilka dni temu.

Oczywiście, tym razem nikt nie musi udowadniać, że kręciliśmy nasze wideo nie w obwodzie kijowskim, ale w Ojczyźnie. Jednak postanowiliśmy uczynić takie filmy naszą dobrą tradycją! Chwała RDK!

– mówią żołnierze na nagraniu.

 

Kłopoty Rosji w obwodzie biełgorodzkim

We wtorek media rozgrzała do czerwoności informacja o przekroczeniu granicy z Rosją przez oddziały Rosjan walczące pod ukraińskim dowództwem – Legion „Wolność Rosji” i Rosyjski Korpus Ochotniczy.

„Władimir Putin został poinformowany o próbie wtargnięcia ukraińskich sabotażystów do obwodu biełgorodzkiego. Celem sabotażu w obwodzie biełgorodzkim jest próba zminimalizowania politycznych skutków utraty Artemiwska [Bachmutu – red.] przez Ukrainę” – pisał rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow.

„W środę Rosyjski Korpus Ochotniczy i Legion «Wolność Rosji» weszły 42 km w głąb obwodu biełgorodzkiego w Federacji Rosyjskiej” – poinformowała w środę agencja Ukrinform, cytując dowódcę Korpusu. „Najaktywniejsza faza działań już została zakończona, ale operacja trwa” – dodano.

Dowódca przekazał, że niektóre miejscowości w obwodzie biełgorodzkim rosyjskie siły ochotnicze kontrolowały przez dobę; tyle miała trwać aktywna faza operacji, która jest kontynuowana w innym formacie.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Kłopoty High League? Stanowcza decyzja MSWiA z ostatniej chwili
Kłopoty High League? Stanowcza decyzja MSWiA

Federacji High League zostały zamrożone środki finansowe i zasoby gospodarcze. W sieci pojawiło się pismo wydane w tej sprawie przez MSWiA.

Twitter zostanie wyrzucony z UE? Francuski minister mówi wprost z ostatniej chwili
Twitter zostanie wyrzucony z UE? Francuski minister mówi wprost

– Twitter zostanie wyrzucony z EU w przypadku naruszenia jej zasad – oświadczył w poniedziałek francuski minister Jean-Noel Barrot odpowiedzialny za transformację cyfrową i telekomunikację w wywiadzie dla telewizji France Info.

„To jest niemoralne!”. Alicja Majewska ostro o młodych celebrytach z ostatniej chwili
„To jest niemoralne!”. Alicja Majewska ostro o młodych celebrytach

Alicja Majewska została zapytana, co przed występem musi znaleźć się w jej garderobie. Pozwoliła sobie na krótką dygresję i wspomniała o młodych artystach.

Rzecznik rządu odpowiada na zarzuty ws. komisji ds. badania wpływów rosyjskich w Polsce z ostatniej chwili
Rzecznik rządu odpowiada na zarzuty ws. komisji ds. badania wpływów rosyjskich w Polsce

Komisja ds. badania wpływów rosyjskich nie narusza trójpodziału władzy; na koniec jej decyzja może być zaskarżona do sądu i to sąd rozstrzyga w tej sytuacji - powiedział rzecznik rządu Piotr Müller.

Hołownia zmienia zdanie po decyzji prezydenta. „Jeszcze dziś rano o tym rozmawialiśmy” z ostatniej chwili
Hołownia zmienia zdanie po decyzji prezydenta. „Jeszcze dziś rano o tym rozmawialiśmy”

– Słuchajcie, odpuśćcie sobie, odpuśćmy sobie naprawdę z tym marszem 4 czerwca – mówił niedawno lider Polski 2050 Szymon Hołownia. W poniedziałek, po decyzji prezydenta ws. specjalnej komisji mającej wyjaśnić rosyjskie wpływy w Polsce, Hołownia zmienił zdanie.

Burza w Pałacu Buckingham. Wulgarna reakcja Williama na wieść o Meghan Markle z ostatniej chwili
Burza w Pałacu Buckingham. Wulgarna reakcja Williama na wieść o Meghan Markle

Książę Harry w swojej autobiografii "Spare" opisał szokującą reakcję księcia Williama sprzed lat na wieść, że jego młodszy brat spotyka się z amerykańską aktorką Meghan Markle.

Wyrok w sprawie Andrzeja Poczobuta. Nowy ruch MSWiA z ostatniej chwili
Wyrok w sprawie Andrzeja Poczobuta. Nowy ruch MSWiA

Zdecydowałem o wpisaniu na listę sankcyjną 365 przedstawicieli białoruskiego reżimu. Osoby te dostaną m.in. zakaz wjazdu do strefy Schengen. Sankcje obejmą też 20 podmiotów i 16 przedsiębiorców powiązanych głównie z rosyjskim kapitałem - poinformował szef MSWiA Mariusz Kamiński.

Prezydent podpisał ustawę. Lawina komentarzy z ostatniej chwili
Prezydent podpisał ustawę. Lawina komentarzy

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o powołaniu komisji ds. badania rosyjskich wpływów. W sieci zawrzało.

Poczułam się upokorzona. Katarzyna Dowbor zdradza kulisy zwolnienia z Nasz nowy dom z ostatniej chwili
"Poczułam się upokorzona". Katarzyna Dowbor zdradza kulisy zwolnienia z "Nasz nowy dom"

– Myślę, że właśnie o upokorzenie chodziło – powiedziała w rozmowie z "Wysokimi Obcadami" Katarzyna Dowbor, opowiadając o kulisach zwolnienia z programu "Nasz nowy dom". 

Afera w Bułgarii z udziałem Ursuli von der Leyen. Ujawniono nagranie z ostatniej chwili
Afera w Bułgarii z udziałem Ursuli von der Leyen. Ujawniono nagranie

W Bułgarii wybuchła polityczna afera, w którą zamieszana jest przewodnicząca Komisji europejskiej Ursula von der Leyen.

Emerytury
Stażowe