XV Kongres EKZZ. Tadeusz Majchrowicz: Drażni nas jednostronność w dyskusjach

- Od rana do wieczora jesteśmy bardzo zaangażowani, toczą się ciekawe dyskusje. Drażni nas jednak jednostronność w tych dyskusjach. To, że widzi się tylko negatywne przykłady z prawej strony sceny politycznej, pomijając podobne przykłady z lewej strony - powiedział Tadeusz Majchrowicz, zastępca przewodniczącego KK NSZZ "S" i delegat na Kongres EKZZ w Berlinie, komentując wydarzenie.
Tadeusz Majchrowicz XV Kongres EKZZ. Tadeusz Majchrowicz: Drażni nas jednostronność w dyskusjach
Tadeusz Majchrowicz / fot. autor

- Kongres na pewno jest fascynujący, został świetnie przygotowany. Od rana do wieczora jesteśmy bardzo zaangażowani, toczą się ciekawe dyskusje - powiedział Tadeusz Majchrowicz.

"Tylko negatywne przykłady"

- Drażni nas jednak jednostronność w tych dyskusjach. To, że widzi się tylko negatywne przykłady z prawej strony sceny politycznej, pomijając podobne przykłady z lewej strony. Stąd bardzo ekspresyjny głos Mateusza Szymańskiego w imieniu całej naszej delegacji

- zaznaczył.

Dodał, że Kongres jest jednocześnie dość przewidywalny, dlatego, że wszystkie ustalenia kadrowe następowały przed jego rozpoczęciem. - Zostały bardzo dokładnie omówione i dogadane. Same wybory, których wyniki poznamy jutro, są w dużej mierze formalnością. Każdy kandydat musi uzyskać jednak ponad połowę ważnych głosów, więc nadal mieliśmy wybór, aż do momentu oddania głosów - powiedział Tadeusz Majchrowicz.

- Przed nami ostatni dzień, w którym ogłoszone zostaną wyniki wyborów, odbędą się ostatnie dyskusje, ostatnie głosowania dokumentów. Podsumowując, można uznać ten kongres za bardzo udany. Wszystko zostało świetnie zorganizowane przez EKZZ przy dużej pomocy niemieckiej centrali związkowej DGB

- przekonywał.

Solidarni z Białorusią

Przewodniczący odniósł się także do akcji zorganizowanej przez NSZZ "Solidarność" w obronie białoruskich związkowców.

- Jutro chcemy przeprowadzić wśród delegatów EKZZ akcję pocztówkową wsparcia białoruskich działaczy wolnych związków zawodowych. Dużo się podczas Kongresu mówiło o Ukrainie, dwie centrale związkowe zostały przyjęte do EKZZ. Natomiast kwestia Białorusi pojawiła się dziś. Wysłuchaliśmy przmówienia Maxima Poznyakova, p.o. Przewodniczącego zniszczonej przez Łukaszenkę centrali BKDP. Chcemy, żeby kwestia Białorusi wybrzmiała, żeby delegaci pamiętali, że są uwięzieni tam działacze związkowi. Kartka pocztowa wysłana do ambasady Białorusi w Portugalii, Włoszech i innych krajach z pozoru może się wydawać niewiele, ale dla tych ludzi jest niezwykle ważne, że Europa o nich pamięta

- powiedział.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
„Niebywały skandal dyplomatyczny”. Ambasador USA krytykuje polski rząd w TVN24 z ostatniej chwili
„Niebywały skandal dyplomatyczny”. Ambasador USA krytykuje polski rząd w TVN24

Rząd Stanów Zjednoczonych podziela obawy związane z ustawami, które może się wydawać, że pozwalają na zmniejszanie zdolności głosujących do głosowania na tych, na których chcą głosować, poza jasno określonym procesem w niezawisłym sądzie – oświadczył na antenie TVN24 ambasador USA w Polsce Mark Brzezinski. Zdaniem byłego szefa MSZ Witolda Waszczykowskiego słowa amerykańskiego dyplomaty to „niebywały skandal dyplomatyczny”.

Zarzuty wobec ustawy o komisji ds. zbadania rosyjskich wpływów. Szef Rządowego Centrum Legislacji zabiera głos z ostatniej chwili
Zarzuty wobec ustawy o komisji ds. zbadania rosyjskich wpływów. Szef Rządowego Centrum Legislacji zabiera głos

Zdaniem polityków opozycji ustawa o powołaniu komisji ds. badania wpływów rosyjskich wymierzona jest przede wszystkim w szefa PO Donalda Tuska. Prezes Rządowego Centrum Legislacji zabrał głos.

Sabalenka została zapytana o wojnę na Ukrainie: Wspominałam o tym wiele razy z ostatniej chwili
Sabalenka została zapytana o wojnę na Ukrainie: "Wspominałam o tym wiele razy"

Jedna z największych rywalek Igi Świątek – Aryna Sabalenka ponownie została zapytana o konflikt na Ukrainie.

Nie doczeka pan końca kadencji. Czarzasty grozi Prezydentowi RP z ostatniej chwili
"Nie doczeka pan końca kadencji". Czarzasty grozi Prezydentowi RP

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o powołaniu komisji ds. badania rosyjskich wpływów. Sprawę skomentował między innymi jeden z liderów Lewicy Włodzimierz Czarzasty.

To koniec High League? Stanowcza decyzja rządu z ostatniej chwili
To koniec High League? Stanowcza decyzja rządu

Federacji High League zostały zamrożone środki finansowe i zasoby gospodarcze. W sieci pojawiło się pismo wydane w tej sprawie przez MSWiA.

Twitter zostanie wyrzucony z UE? Francuski minister mówi wprost z ostatniej chwili
Twitter zostanie wyrzucony z UE? Francuski minister mówi wprost

– Twitter zostanie wyrzucony z EU w przypadku naruszenia jej zasad – oświadczył w poniedziałek francuski minister Jean-Noel Barrot odpowiedzialny za transformację cyfrową i telekomunikację w wywiadzie dla telewizji France Info.

„To jest niemoralne!”. Alicja Majewska ostro o młodych celebrytach z ostatniej chwili
„To jest niemoralne!”. Alicja Majewska ostro o młodych celebrytach

Alicja Majewska została zapytana, co przed występem musi znaleźć się w jej garderobie. Pozwoliła sobie na krótką dygresję i wspomniała o młodych artystach.

Rzecznik rządu odpowiada na zarzuty ws. komisji ds. badania wpływów rosyjskich w Polsce z ostatniej chwili
Rzecznik rządu odpowiada na zarzuty ws. komisji ds. badania wpływów rosyjskich w Polsce

Komisja ds. badania wpływów rosyjskich nie narusza trójpodziału władzy; na koniec jej decyzja może być zaskarżona do sądu i to sąd rozstrzyga w tej sytuacji - powiedział rzecznik rządu Piotr Müller.

Hołownia zmienia zdanie po decyzji prezydenta. „Jeszcze dziś rano o tym rozmawialiśmy” z ostatniej chwili
Hołownia zmienia zdanie po decyzji prezydenta. „Jeszcze dziś rano o tym rozmawialiśmy”

– Słuchajcie, odpuśćcie sobie, odpuśćmy sobie naprawdę z tym marszem 4 czerwca – mówił niedawno lider Polski 2050 Szymon Hołownia. W poniedziałek, po decyzji prezydenta ws. specjalnej komisji mającej wyjaśnić rosyjskie wpływy w Polsce, Hołownia zmienił zdanie.

Burza w Pałacu Buckingham. Wulgarna reakcja Williama na wieść o Meghan Markle z ostatniej chwili
Burza w Pałacu Buckingham. Wulgarna reakcja Williama na wieść o Meghan Markle

Książę Harry w swojej autobiografii "Spare" opisał szokującą reakcję księcia Williama sprzed lat na wieść, że jego młodszy brat spotyka się z amerykańską aktorką Meghan Markle.

Emerytury
Stażowe