Presja ma sens. Agata Młynarska opuszcza gazetkę Rossmana. Konsekwencje dyscyplinarne w redakcji

Sieć drogerii niemieckiego koncernu Rossmann zdecydowała o wycofaniu całego nakładu gazetki "Rossmann", w której opublikowane zostały artykuły stawiające w nieprzychylnym świetle Polaków pobierających świadczenie 500+, a redaktor naczelna gazetki "Skarb" Agata Młynarska pożegnała się z redakcją.
 Presja ma sens. Agata Młynarska opuszcza gazetkę Rossmana. Konsekwencje dyscyplinarne w redakcji
/ Skarb Rossmana, Tysol.pl

Celem naszej firmy nigdy nie było i nie jest angażowanie się w toczone publicznie dyskusje o charakterze politycznym bądź ideologicznym


- tłumaczy spółka, która przepraszała klientów na swoich profilach na Facebooku i Twitterze. Dlaczego nie w numerze swojego pisma? Może dlatego, że profil Rossmann Polska na Facebooku ma ok 200 000 obserwujących, profil rzecznika Rossmann na Twitterze ok. 100. A nakład "Skarbu Rossmanna" to 800 000 egzemplarzy.

Rossmann zapowiedział, ze wobec członków redakcji wyciągnięte zostaną konsekwencje. Na razie z redakcją pożegnała się redaktor naczelna Agata Młynarska, która w oświadczeniu napisała:

Artykuły na temat rządowego programu 500+ były napisane specjalnie na  zamówienie Rossmanna, a ich ostateczna treść była zaaprobowana przed  drukiem przez jego przedstawicieli. Taka procedura przygotowywania tekstów została ustalona przez Redakcję z Rossmannem i miała zapewnić jak najlepszą i najrzetelniejszą współpracę pomiędzy nami i naszym Klientem - opisuje Młynarska. - Wszystkie teksty dla miesięcznika „Skarb” od czerwca 2013, kiedy to miałam zaszczyt zostać redaktor naczelną, były przygotowywane przez Redakcję z zachowaniem najwyższych standardów dziennikarstwa, a do współpracy zapraszani byli znakomici autorzy. Naszą pracę docenili Czytelnicy. „Skarb” wielokrotnie zajmował pierwsze miejsce w rankingach czytelnictwa

Żródło: Wirtualne.media.pl


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe