Brytyjskie MSW: Polska jednym z najbezpieczniejszych krajów w Europie

Nasz kraj jest jednym z najbezpieczniejszych państw na Starym Kontynencie - pisze w dzisiejszym numerze "Gazety Polskiej Codziennie" Klaudia Dadura. Przyczyną tak dobrej sytuacji jest fakt, że polskie służby działają sprawnie, a przede wszystkim wśród polskich wyznawców islamu nie ma ekstremistycznych grup.
 Brytyjskie MSW: Polska jednym z najbezpieczniejszych krajów w Europie
/ screen YT
Wśród najbezpieczniejszych kierunków na wakacje, brytyjskie MSW wymieniło także Islandię, Szwajcarię, Czechy i inne kraje bałtyckie. W Polsce nie doszło do tej pory do żadnego zamachu, a na Zachodzie Europy zdarzają się one dość systematycznie.

Ilość muzułmanów w Polsce szacuje się na około 10 tysięcy. Są to głównie Tatarzy (zamieszkują nasze ziemie od 500 lat i jest to inny nurt islamu niż ten odpowiedzialny za terroryzm. W meczetach tatarskich nie nawołuje się do dżihadu) i Czeczeni. 
 

Powinniśmy się skupić nie na ściganiu wyznawców islamu, ale radykalnych ideologii, takich jak wahabizm czy salafizm 


– powiedział dla "Gazety Polskiej Codziennie" Witold Repetowicz, ekspert portalu Defence24. Dodał, że w przypadku Czeczenów należy bardziej mieć się na baczności, bo wśród nich znajdują się wahabici.
 

Zamachy terrorystyczne takie jak w Barcelonie zawsze skutkują wzmożoną czujnością ze strony wszystkich służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo. Jednak podkreślam, że nie ma rekomendacji ze strony służb co do wprowadzenia stopnia alarmowego w odniesieniu do zagrożenia terrorystycznego w naszym kraju


- powiedział szef MSWiA Mariusz Błaszczak. 

źródło: "Gazeta Polska Codziennie", telewizja republika

Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe