REKLAMA

Błogosławiony ks. Jerzy Popiełuszko już wkrótce zostanie świętym? "Prace kanonizacyjne nabiorą dynamiki"

„Należy się spodziewać, że prace kanonizacyjne nabiorą teraz dynamiki” – zapowiedział w rozmowie z „Gościem Niedzielnym” ks. prof. Józef Naumowicz, notariusz procesu kanonizacyjnego bł. ks. Jerzego Popiełuszki. 14 września minie pięć lat od domniemanego cudu za sprawą polskiego męczennika zamordowanego przez komunistów.
T. Gutry Błogosławiony ks. Jerzy Popiełuszko już wkrótce zostanie świętym? "Prace kanonizacyjne nabiorą dynamiki"
T. Gutry / Tygodnik Solidarność
Chociaż do uzdrowienia Francuza Françoisa Audelana z choroby nowotworowej minęło pięć lat, to wciąż cud określany jest jako domniemany.

Tej choroby już w jego organizmie nie ma. Jednak takie są procedury kanonizacyjne w Kościele, że w przypadku uzdrowienia z nowotworu należy odczekać pięć lat, by stwierdzić, że choroba na pewno nie wróciła. Teraz Kongregacja do spraw Świętych może przeprowadzić ostateczne badania i wydać orzeczenie, czy cud, dotąd uważany za domniemany, jest autentyczny i czy do  uzdrowienia doszło faktycznie za wstawiennictwem bł. ks. Popiełuszki.

- powiedział.
 

Gdy Pan Bóg będzie tego chciał, to może ona nastąpić szybko, chociaż ludzie muszą najpierw wykonać swoją pracę, by dopełnić wszystkich formalności


- wyjaśnił notariusz procesu kanonizacyjnego.

Trzeba jednak mieć nadzieję, że teraz sprawy nabiorą przyspieszenia i że kult bł. ks. Jerzego, dotychczas lokalny, zostanie ostatecznie zatwierdzony dla całego Kościoła powszechnego

- wyraził nadzieję.

/ Źródło: "Gość Niedzielny"

#REKLAMA_POZIOMA#

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura