Marszałek Karczewski: Obecna konstytucja musi być zmieniona przez obywateli, dla obywateli

- Bardzo ciesze się, że to pierwsze spotkanie o konstytucji odbywamy tu w Gdańsku, skąd powiało wolnością. To wymiar ważny, symboliczny. Obecna konstytucja, którą wymachują ostatnio tak często osoby, które nie mają do tego prawa, powinna być zmieniona. Ta konstytucja powinna nas łączyć, budować wspólnotę obywateli. I wiem, ze taki jest zamysł pana Prezydenta. Dlatego włączam się w tą dyskusję i pracę przede wszystkim. - mówił.
zrzut ekranu Marszałek Karczewski: Obecna konstytucja musi być zmieniona przez obywateli, dla obywateli
zrzut ekranu / Youtube.com

- Propozycja prezydenta jest fundamentalna i bardzo ważna. Mamy doświadczenia, wiemy, w którym miejscu konstytucja nie spełnia naszych oczekiwań. To trzeba zmienić. Nad tą propozycją, projektem obywatelskim NSZZ Solidarnośc, pracowali również senatorowie. Stąd też moja obecność i nasz testament do zrealizowania. Jest bardzo dużo do zrobienia.

- powiedział Karczewski.

- Ta konstytucja musi być dla obywateli i musi być napisana przez obywateli. Musimy tak ją napisać, żeby faktycznie dokonać gruntownych zmian.

- podkreślił.

- Nie chciałby, żeby referendum odbywało się jednocześnie z wyborami samorządowymi, bo będzie to powodowało spór polityczny. (...) Debatujmy, dyskutujmy, prowadźmy diaog. Rozmawiajmy o dobrej konstytucji dla Polek i Polaków.

- mówił.

- Chciałbym, abyśmy mieli jeszcze silniejszą więź z Polkami mieszkającymi za granicą i chciałbym, żeby w przyszłej konstytucji były zagwarantowane miejsca dla przedstawicieli Polonii w Senacie.

- zakończył

Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe