Wałęsa przeprasza Piotra Dudę, ale po swojemu

Jak podaje portal Wpolityce.pl, Lech Wałęsa "przeprosił za pomyłkę" przewodniczącego NSZZ Solidarność, Piotra Dudę. Trudno jednak uznać te przeprosiny za satysfakcjonujące.
Lech Wałęsa, screen YT
Lech Wałęsa w swych przeprosinach stwierdza, że pomylił jednostki. Tłumaczy, że nie było to faktycznie ZOMO, a dywizja powietrzno-desantowa i "za tę pomyłkę przeprasza". Następnie dodaje, że jego pomyłka nie zmienia faktu, iż w jego ocenie w czasie stanu wojennego Piotr Duda był po drugiej stronie barykady niż ludzie z Solidarności.
 

Mnie zawsze mówiono, że mądrzejsi ustępują. Ja będę składał kwiaty pod pomnikiem. Ja je składałem, kiedy szef związku (Piotr Duda) stał w szeregach ZOMO, tak zawsze ok. 9 rano


- powiedział Lech Wałęsa 25 sierpnia na antenie radia TOK FM. Piotr Duda zażądał od byłego prezydenta przeprosin w ciągu 24 godzin, a gdy to nie nastąpiło skierowano do Wałęsy przedsądowe pismo, w którym wnoszono o publikację przez niego na własny koszt w audycji radiowej "Poranek Radia Tok FM" w godzinie 7:00-9:00 następującego oświadczenia:
 

Ja Lech Wałęsa oświadczam, że moja wypowiedź z dnia 25 sierpnia 2017 roku w audycji radiowej "Poranek radia TOK FM" zawierała nieprawdziwy, a tym samym bezprawny zarzut, że Przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ +Solidarność+ Piotr Duda służył w ZOMO, czym naruszyłem dobre imię, cześć oraz godność osobistą Pana Piotra Dudy, nad czym ubolewam i za co Pana Piotra Dudę przepraszam.


Trudno nie odnieść wrażenia, że przeprosiny Lecha Wałęsy nijak się mają do wymagań pisma przedprocesowego, a ponadto nie zostały opublikowane w Radiu TOK FM, a przesłane Polskiej Agencji Prasowej.

źródło: wpolityce.pl

Ankieta
Czym kieruje się PE w rezolucjach przeciwko Polsce?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czym kieruje się PE w rezolucjach przeciwko Polsce?
Tygodnik

Opinie

Popkultura
Nasi partnerzy: