W Berlinie protestują przeciwko policji na basenach. „Nie ma miejsca na rasizm”
23.07.2023 19:53

Komentarzy: 0
Udostępnij:
Przed kąpieliskiem Prinzenbad w Berlinie-Kreuzbergu odbyła się w niedzielę demonstracja przeciwko zwiększonej obecności policji na odkrytych basenach. Rzecznik policji powiedział stacji rbb, że wzięło w niej udział około 130 osób. Na jednym z plakatów widniał napis: "Basen dla wszystkich - nie ma miejsca na rasizm".
Do protestu wezwała antyrasistowska grupa Migrantifa, krytykująca nowe zasady obowiązujące na otwartych basenach, wprowadzone po powtarzających się aktach przemocy.
Starcia na berlińskich basenach
Nowe środki to między innymi mobilne posterunki policji przed basenami, na których dochodzi do starć, a także obowiązkowe we wszystkich obiektach okazywanie dowodu tożsamości. Zamiast tych środków Migrantifa domaga się większych inwestycji w oferty socjalne.
Wielu komentatorów w Niemczech wskazuje, że to głównie młodzi mężczyźni pochodzący z krajów islamskich powodują obecnie problemy na basenach.
CZYTAJ TAKŻE: Niebezpieczny pożar odpadów pod Zieloną Górą. Pojawiły się nowe informacje
CZYTAJ TAKŻE: Tuskowi śmierdzą śmieci. "Sprowadzane masowo za Pana rządów Panie Tusk"
kpa ,
PAP
Komentarzy: 0
Data publikacji: 23.07.2023 19:53
Źródło: PAP
80 mln euro publicznych pieniędzy na ratowanie niemieckiej firmy. „To złamanie traktatów”
03.04.2026 11:56

Komentarzy: 0
Jak poinformował Frankfurter Allgemaine Zeitung, Saksonia-Anhalt wydała w ostatnich tygodniach około 80 milionów euro na ratowanie upadających zakładów chemicznych Domo Caproleuna. Doradca prezydenta ds. europejskich dr Jacek Saryusz-Wolski alarmuje, że jest to pogwałcenie traktatów.
Czytaj więcej
Ekspert: Centralizacja UE jest potrzebna Niemcom do porozumienia z Rosją
03.04.2026 10:52

Komentarzy: 0
„Zniesienie zasady jednomyślności w polityce zagranicznej jest warunkiem niezbędnym do porozumienia z Rosją, bo inaczej zagrożone państwa wschodniej flanki – Polska, Bałtowie, Skandynawowie – zawetują to” - mówi w wywiadzie dla Tysol.pl prof. Przemysław Żurawski vel Grajewski, członek Rady Bezpieczeństwa i Obronności przy Prezydencie RP .
Czytaj więcej
Niemcy. Dzieci ukarane za niepodpisanie przez rodziców genderowej "lojalki"
02.04.2026 20:16

Komentarzy: 1
Niemcy. Rodzice trójki dzieci sprzeciwili się ideologii gender. Nowa nauczycielka biologii była bowiem zdania, iż dzieci mogą identyfikować się jako szczenięta. Kiedy dorośli odmówili podpisania swego rodzaju "lojalki", ich dzieci spotkała surowa kara.
Czytaj więcej
Gen. Wroński: Jeżeli USA wyjdą z NATO, stworzą twardą alternatywę
02.04.2026 15:23

Komentarzy: 0
Jeżeli USA wyjdą z NATO, stworzą alternatywę złożoną z twardych sojuszników – uważa gen. Dariusz Wroński, były dowódca 1 Brygady Lotnictwa Wojsk Lądowych, absolwent studiów podyplomowych na Wydziale Ekonomii u pani prof. Doroty Simpson (Uniwersytet Gdański).
Czytaj więcej
UE wstrzyma pomoc dla Ukrainy? Berliner Zeitung: Nie chodzi tylko o sprzeciw Orbana
02.04.2026 14:17
