W pierwszym numerze "TS" Tadeusz Mazowiecki o Porozumieniach Sierpniowych pisał: Naród potrzebuje nadziei

- Każdy człowiek i każdy' naród potrzebuje nadziei. Nie można żyć bez nadziei. W historii rzadkie są jednak momenty kiedy coś na naszych oczach staje się wyrazem nadziei całego narodu - pisał o Porozumieniach Sierpniowych w pierwszym numerze Tygodnika Solidarność 3 kwietnia 1981 roku pierwszy redaktor naczelny Tadeusz Mazowiecki
 W pierwszym numerze "TS" Tadeusz Mazowiecki o Porozumieniach Sierpniowych pisał: Naród potrzebuje nadziei
/ screen Tygodnik Solidarność

- Latem 1980 stała się rzecz, która zmieniła sytuację społeczeristwa i obraz Polski: protest społeczny przebił sobie drogę. Po raz pierwszy wielki strajk łączący cele obywatelskie i pracownicze zakończony został porozumieniem, a nie rozlewem krwi; otwarta została droga do stworzenia naprawdę niezależnego i samorząd­nego ruchu związkowego. Zmienił się układ sil społecznych. powstała nowa szansa dla kraju. W konsekwencji tego co wtedy nastąpiło -„Solidarność" jako ruch społeczny stała się wyrazem naszej zbiorowej polskiej nadziei. Losy „Solidarności" stały się sprawą Polski, jej przyszłości.


- pisał Tadeusz Mazowiecki

- Jako społeczeństwo i jako związek idziemy drogą nie przetartą przez nikogo. Żadne wzory do naszej sytuacji nie pasują, wszystkie musimy tworzyć na nowo. Tym bardziej musimy być wierni tej nadziei, która się wśród nas zrodziła.


- pisał pierwszy redaktor naczelny Tygodnika olidarność

Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe