Ks. Adam Boniecki: Kościół jest PiS-owski, a Radio Maryja wyklucza

Ks. Adam Boniecki udzielił wczoraj pierwszego po sześcioletnim zakazie telewizyjnego wywiadu w TVN24. "Kościół jest PiS-owski" - mówił duchowny. Tłumaczył, że ludzie w Polsce odnoszą takie wrażenie, bo słyszą co mówią księża, a przecież "Kościół powinien być ponad partiami".
 Ks. Adam Boniecki: Kościół jest PiS-owski, a Radio Maryja wyklucza
/ Ks. Adam Boniecki, screen YT

Niektóre grupy ludzi kościoła mają dziwne zamiłowania do wykluczania. Radio Maryja wyklucza


- powiedział ks. Boniecki. Pytany, czy nie przyczyniło się do tego marginalizowanie słuchaczy radia, nazywanie ich "ciemnogrodem" i "moherowymi beretami", odparł, że w tym przypadku obie strony są winne. Kapłan stwierdził również, że zdecydowanie za słaby jest głos polskich biskupów w wielu sprawach, a jako przykład podał sprawę Trybunału Konstytucyjnego.
 

Już wtedy się prosiło, by powiedzieć na czym polega ten podział władzy w Polsce. Jaką ma wagę konstytucja, która nie jest objawionym Pismem Świętym, na kolanach czytanym, ale coś ona znaczy. Taki po prostu wykład z katolickiej nauki społecznej, nie gromiąc nikogo, nie wyklinając. Powiedzieć jak jest, jak Kościół to widzi, żeby to miało taką siłę jak artykuł w tygodniku 


– wyjaśnił. Ks. Boniecki został również zapytany o swój stosunek do krzyża w Sejmie.
 

Są sprawy, w których trzeba walczyć, krew przelewać, ale są też takie, w których trzeba ustąpić i nie jest to wypieranie się wiary. Obwieszenie kraju krzyżami nie powstrzyma laicyzacji. Jeśli obwiesimy cały kraj krzyżami, każda instytucja będzie miała swojego kapelana - to nie będzie oznaczało, że jesteśmy krajem katolickim


- stwierdził. Boniecki powiedział również, że w jego ocenie antykoncepcja nie zawsze jest grzechem ciężkim. Skomentował w ten sposób drogę kościoła pod przewodnictwem papieża Franciszka, który sprawia wrażenie, jakby miał bardziej liberalne podejście do tematu chrześcijańskiej moralności w zakresie seksualności i małżeństwa.
 

Kościół powinien przemyśleć kwestię antykoncepcji. Franciszek irytuje, bo stawia pytania


- podsumował.

źródło: do rzeczy, onet.pl

Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Czeska policja poszukuje podejrzanego o zabójstwo kobiety. Może przebywać w Polsce Wiadomości
Czeska policja poszukuje podejrzanego o zabójstwo kobiety. Może przebywać w Polsce

Prascy śledczy poszukują 42-letniego Petra Kraus podejrzewanego o zabójstwo kobiety, do którego doszło w czeskiej Pradze. Mężczyzna może przebywać na terenie Polski. Jest niebezpieczny i może być uzbrojony.

UE wstrzymuje Polsce wypłatę wszystkich funduszy, nie tylko KPO Wiadomości
"UE wstrzymuje Polsce wypłatę wszystkich funduszy, nie tylko KPO"

Portal Oko.press informuje we wtorkowej publikacji, że Polska nie może obecnie liczyć nie tylko na pieniądze z Krajowego Planu Odbudowy, ale na praktycznie żadne fundusze z budżetu Unii Europejskiej. Wg. urzędników z Brukseli, Polska nie spełnia kryterium dotyczącego Karty Praw Podstawowych UE. O sprawie informuje również RMF FM.

To nie jest dobra wiadomość. Kreml nakazał przygotowanie schronów w całej Rosji Wiadomości
"To nie jest dobra wiadomość". Kreml nakazał przygotowanie schronów w całej Rosji

- W obliczu wojny na Ukrainie Kreml nakazuje ogólnokrajowy remont schronów przeciwbombowych - pisze na łamach Moscow Times Piotr Kozłow. Moscow Times był darmowym dziennikiem, który w wersji papierowej funkcjonował do 2017 roku. Obecnie w formie elektronicznej jest prowadzony przez redakcję, która została przeniesiona do Amsterdamu.

Joanna Krupa i TVN mają powody do zmartwień? Edward Miszczak zabrał głos ws. „Top Model” Wiadomości
Joanna Krupa i TVN mają powody do zmartwień? Edward Miszczak zabrał głos ws. „Top Model”

W rozmowie z Jastrząb Post Edward Miszczak został zapytany o popularny program TVN „Top Model”. Czy podobny format ruszy niebawem w Polsacie?

Już wkrótce Media Narodowe w sieciach kablowych? Wiadomości
Już wkrótce Media Narodowe w sieciach kablowych?

Kilka dni temu Media Narodowe zostały usunięte z platformy Youtube. Tymczasem Telewizja Media Narodowe Prosta Spółka Akcyjna złożyła wniosek do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji o nadawanie w sieciach kablowych programu „TVMN”. -To ideowa kontynuacja internetowej telewizji „Media Narodowe”, ale jednocześnie zupełnie nowy produkt na rynku medialnym – mówi Piotr Barełkowski, członek zarządu spółki.

Radykalna decyzja ws. Kamila Stocha. Apoloniusz Tajner zabrał głos Wiadomości
Radykalna decyzja ws. Kamila Stocha. Apoloniusz Tajner zabrał głos

Thomas Thurnbichler przed kamerami ogłosił, że Kamil Stoch nie poleci do USA na zawody Pucharu Świata. Skoczek z Zębu zostanie w domu, aby odpocząć. Głos w sprawie zabrał Apoloniusz Tajner.

Szynkowski vel Sęk zapowiada na jutro wizytę dwóch komisarzy KE. „Ogłoszą pewien progres” Wiadomości
Szynkowski vel Sęk zapowiada na jutro wizytę dwóch komisarzy KE. „Ogłoszą pewien progres”

Minister ds. europejskich Szymon Szynkowski vel Sęk był gościem „Graffiti” w Polsat News.

„To pierwszy krok”. Hołownia i Kosiniak-Kamysz ogłosili plany współpracy Wiadomości
„To pierwszy krok”. Hołownia i Kosiniak-Kamysz ogłosili plany współpracy

– Polska 2050 i PSL chcą stworzyć wspólną listę spraw do załatwienia przez przyszły rząd po przejęciu władzy – zapowiedział we wtorek Szymon Hołownia na konferencji z Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem. – To pierwszy krok w naszej długiej i owocnej współpracy – dodał.

Ukraińska straż graniczna: „Zestrzeliliśmy rosyjski samolot szturmowy Su-25 koło Bachmutu” Wiadomości
Ukraińska straż graniczna: „Zestrzeliliśmy rosyjski samolot szturmowy Su-25 koło Bachmutu”

Ukraińska straż graniczna oświadczyła we wtorek, że jej funkcjonariusze zestrzelili nad Bachmutem w obwodzie donieckim rosyjski samolot szturmowy Su-25. Nie jest znany los pilota maszyny – informują pogranicznicy w oświadczeniu na serwisie Telegram.

Tutaj będą pracować polscy strażacy! „Tu wciąż mogą znajdować się żywi ludzie” Wiadomości
Tutaj będą pracować polscy strażacy! „Tu wciąż mogą znajdować się żywi ludzie”

Według informacji przekazanych przez Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej Andrzeja Bartkowiaka polscy strażacy z grupy „Husar”, którzy zostali skierowani do pomocy po tragicznym trzęsieniu ziemi w Turcji, będą pracowali w mieście Besni.

Marsz
Godności
Emerytury
Stażowe