Walka o „Solidarność” nie była aksamitna!

W obu miejscach spotkali się przede wszystkim uczestnicy wydarzeń sprzed lat, działacze "Solidarności" Małopolskiej i Komisji Robotniczej Hutników oraz przedstawiciele młodego pokolenia. - Walka o powstanie "Solidarności", a potem o jej istnienie nie przebiegała w naszym kraju wcale tak aksamitnie, jak rewolucje w krajach sąsiednich - mówił dziękując wszystkim za przybycie Wojciech Grzeszek, przewodniczący Zarządu Regionu Małopolskiego. - Często wiązała się z ryzykiem utraty pracy, zdrowia, a nawet życia lub prześladowaniami członków naszych rodzin. Dlatego dziękuję tym, którzy przybywając na obchody rocznic takich, jak ta dajecie świadectwo, że żeby doszło do zmian w Europie Środkowej i Wschodniej to Polacy musieli ponieść ofiary, których dziś nikt nie chce pamiętać!
Po złożeniu kwiatów zebrani odśpiewali hymn "Solidarności", a całej uroczystości towarzyszył szwadron honorowy Ułanów Małopolskich. Dalsze obchody rocznicy przewidziane są w Krakowie na godziny przedwieczorne.
Adam Zyzman

Komentarze
Rozpoczęły się obrady Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność". Uczczono minutą ciszy pamięć Śp. Henryka Nakoniecznego

Związkowcy z Solidarności wyruszają do Włoch. Chcą zdobyć Mont Blanc

„Są miejsca, z których nie wraca się takim samym”. II pielgrzymka nauczycieli do obozu Ravensbrück

35. rocznica Krajowego Sekretariatu Przemysłu Spożywczego i Rolnictwa NSZZ "S". Wręczono specjalne podziękowania

W Zakopanem trwa XXIII Forum Prawników Związkowych NSZZ "Solidarność"
