[Konstytucja dla obywateli] Marszałek Karczewski: W senacie mogłoby się znaleźć miejsce dla Polonii

- olonia i Polacy mieszkający zagranicą to szesnaście do dwudziestu milionów Polaków, osób które mają inne obywatelstwo, ale czują się Polakami i oni sami zabiegają o to, sami chcą decydować również o tym co dzieje się w Polsce - mówił Marszałek Senatu Stanisław Karczewski w wywiadzie dla Tysol.pl i Tygodnika Solidarność podczas Konferencji "Konstytucja dla obywateli, nie dla elit"
 [Konstytucja dla obywateli] Marszałek Karczewski: W senacie mogłoby się znaleźć miejsce dla Polonii
/ screen YouTube


Maciej Chudkiewicz: Panie marszałku, podczas swojego wystąpienia otwierającego Konferencję [Konstytucja dla obywateli, nie dla elit - przyp. red.] wspomniał pan między innymi, że w senacie mogłoby się znaleźć miejsce między innymi dla przedstawicieli Polonii. Czy mógłby pan to rozwinąć?

Marszałek Senatu Stanisław Karczewski:
Polonia i Polacy mieszkający zagranicą to szesnaście do dwudziestu milionów Polaków, osób które mają inne obywatelstwo, ale czują się Polakami i oni sami zabiegają o to, sami chcą decydować również o tym co dzieje się w Polsce. Bardzo dużo spotykam się z Polonią, właściwie prawie codziennie mam spotkanie dotyczące Polonii i przedstawiciele Polonii niezwykle zainteresowani są tym co dzieje się w Polsce, chcą mieć wpływ na to dzieje się w Polsce, a również chcą tu przyjeżdżać albo na emeryturę, albo się uczyć. Więc naszym zadaniem, nie tylko senatu, ale pana prezydenta, pani premier, całego rządu, nas wszystkich, jest to aby tę więź z Polonią wzmacniać i podtrzymywać. Ich obecność w senacie była i dla nich i dla nas bardzo istotna, bardzo ważna

Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe