Mec. Wiesław Misiek: Po co Polakom reparacje i odszkodowania

Wielu polityków i propagandzistów na służbie u Niemców poddaje w wątpliwość nasze uprawnienia do reparacji i odszkodowań. Pytają po co nam odszkodowania ? Przecież RFN wypłaciła już jakieś tam miliardy polskim ofiarom eksperymentów medycznych i robotnikom przymusowym – podobno średnio po 690 zł ! Niemcy są tak wspaniali, że po 70-ciu latach nawet nieletnim polskim dzieciom /wtedy 10-12 letnim !/ zmuszonym latami do niewolniczej pracy wyasygnowały po 1000 złotych – słownie jeden tysiąc zł /sic!/.
Ruiny Warszawy. Styczeń 1944 Mec. Wiesław Misiek: Po co Polakom reparacje i odszkodowania
Ruiny Warszawy. Styczeń 1944 / Wikipedia domena publiczna

Toż to nawet nie była jałmużna, a na to splunięcie w twarz sędziwych ofiar pozwoliły nasze rządy!

Agresja i okupacja niemiecka i jej konsekwencje spowodowały cofnięcie Polski w rozwoju o kilka pokoleń. Ta strata wyrażona w pieniądzach to co najmniej 15 bilionów dolarów wyliczonych na 2018 r. Część strat za które odpowiadają Niemcy twórca metody dochodowej szacowania strat prof. Ryszard Domański z SGH określił na ponad 10 bilionów dolarów!

Gdyby nie wojna to już w 1950 r. mielibyśmy więcej ludności niż Francja. Przed wojną nasz PKB był o 50% wyższy niż Hiszpanii, ale wychodziliśmy z komuny, w który nas wpędzili Niemcy pospołu z tzw. Aliantami z PKB 2,5 razy gorszym od wspomnianej Hiszpanii. Te cyfry już wskazują jaką przepaść cywilizacyjną i pokoleniową nam zafundowano.

 

"Po co nam odszkodowania"

Aby odpowiedzieć na tytułowe pytanie "Po co nam odszkodowania" można odpowiedzieć dość krótko: aby choć w części zasypać przepaść jaką w naszym rozwoju spowodowała wojna i jej konsekwencje. Każdy z nas miałby całkiem inny start, Warszawa byłaby piękna bez pałacu im. Józefa Stalina, nikt nie wiedziałby co to jest syndrom drugiego pokolenia wojennego, nie zginęłoby 2 mln dzieci, a znacznie więcej nie byłoby sierotami itd.

Niemal każda polska rodzina poniosła jakieś straty osobowe czy majątkowe. Często rodziny traciły dorobek wielu pokoleń. Naród stracił swoje elity, pozostały miliony wdów, sierot i kalek, a ci co przeżyli nosili i noszą w sobie milczące brzemie cierpienia pokoleniowego i przekazują je swoim następcom. Stąd polska pobłażliwość, naiwność i brak umiejętności stawiania żądań. Gdyby nie wojna wywołana przez Niemców bylibyśmy innym społeczeństwem z pewnością zasobniejszym niż dziś, z naturalnymi elitami i oczywistą racją stanu. Wiedzielibyśmy kto jest naszym przyjacielem, a kto agenturą i zdrajcą sprawy narodowej.
Opracowuję pozwy dla w większości już następców Ofiar - dzieci i wnuków i staram się w nich oszacować na dziś wielkość należnych roszczeń. Kwoty odszkodowań np. za kilka lat pracy niewolniczej opiewają na setki tysięcy i miliony dzisiejszych złotych.

Polakom potrzebne są odszkodowania cywilne od RFN dla konkretnych osób i rodzin. W naszej sytuacji mniej ważne są reparacje /o które trzeba się starać/, które i tak "zagospodaruje" rząd, a obywatele z tego wiele nie zobaczą. Wypłata nawet 20-30% należnych nam kwot w ramach odszkodowań cywilnych może zmienić sytuację materialną setek tysięcy rodzin i stworzyć całkiem pokaźną grupę zasobnych obywateli. Aby nie być gołosłownym przeciętne szacunki za 3-4 lata tylko prac niewolniczych Ofiary to roszczenie opiewa na prawie 3-4 mln. złotych. A gdzie często również katorga np. w Auschwitz, kradzież majątku, utrata zdrowia i szybka śmierć, sieroctwo i wdowieństwo ? To wszystko w bezdusznym kapitalizmie jaki nam zafundowano można przeliczyć na finanse i Niemcy o tym dobrze wiedzą.

 

15%

I ważna uwaga dla wielu: mówi się o wielkiej kwocie w raporcie posła Mularczyka, która wg mnie stanowi zaledwie ok. 15% należnych nam sum i że to zrujnuje budżet niemiecki /sic/, a te 6 bilionów zł to jest niespełna 1/3 prywatnych oszczędności obywateli niemieckich zgromadzonych na prywatnych kontach. To nie zabije jak niektórzy nam wmawiają gospodarki niemieckiej, a długi trzeba spłacać.

Proszę wszystkich o podnoszenie w publicznym dyskursie kwestii odszkodowań cywilnych dla Ofiar II WŚ, a także dla rodzin Ofiar. Roszczenia te się nie przedawniają i są dziedziczone. Wśród naszych Rodzin i znajomych jest wiele osób uprawnionych do odszkodowania od państwa niemieckiego tylko o tym nie wiedzą bo nikt im o tym nie powiedział. Niestety Sąd Najwyższy postanowieniem z 2010 r. uznał, że RFN przysługuje jakoby "immunitet sądowy" i na tej podstawie Sądy Okręgowe bez wnikania w meritum sprawy odrzucają pozwy jakie składamy w imieniu ofiar i ich rodzin. A prawo do sprawiedliwego sądu jest zawarowane w różnych konwencjach o ochronie praw człowieka i obywatela o Konstytucji nie wspominając. To postanowienie SN to jawne pozbawianie Polaków ich podstawowego prawa obywatelskiego. Natomiast włoskie sądy prowadzą obecnie ponad 20 spraw zbiorowych przeciwko RFN za zbrodnie wojenne i zasądzają odszkodowania, protestami RFN się nie przejmują.

 

Akcja informacyjna

Przesyłam Państwu wersję elektroniczną broszury jakie wydałem i doręczyłem [1 broszura, 2 broszura] wszystkim posłom do Sejmu, europosłom w Brukseli i deputowanym do Bundestagu oraz politykom, redakcjom gazet i tv na całym świecie. Musimy się przeciwstawić panującemu rewizjonizmowi historycznemu. Historia i pamięć o hańbie XX wieku nie może ulegać politycznym modom. Polska i nasz Naród zostały całkowicie zrujnowane i cofnięte w rozwoju o pokolenia i jak do tej pory nie uzyskaliśmy należnego zadośćuczynienia od katów i ich potomków pouczających nas ciągle o praworządności.

Kwestia świadomości Ofiar, a zwłaszcza już dziś rodzin Ofiar o przysługujących im uprawnieniach wynikających ze zbrodni wojennych i przeciw ludzkości spowodowanych przez państwo niemieckie jest dziś bardzo ważna, a niestety właściwie żadna. Nasze państwo już dwukrotnie ustami rządu komunistycznego, ale i wolnej jakoby Polski zapewniło rząd RFN o niepopieraniu indywidualnych roszczeń obywateli polskich przeciwko państwu niemieckiemu co jest najwyższego stopnia skandalem, a może i zdradą stanu czego m.in. wyrazem jest wspomniane wyżej stanowisko polskiego Sądu Najwyższego.

Dlatego należy prowadzić szeroką akcję informacyjną o skali zbrodni i grabieży na naszym Narodzie ze szczególnym uwzględnieniem uprawnień do odszkodowań cywilnych jakie przysługują żyjącym jeszcze Ofiarom i spadkobiercom już nieżyjących.  Zachęcam wszystkich Państwa, a zwłaszcza patriotyczne media i środowiska prawnicze do organizowania takich działań uświadamiających zwłaszcza młodych Polaków o należnych nam odszkodowaniach.
 


 

POLECANE
Znany adwokat o działaniu prokuratury ws. Romanowskiego: to nie jest działanie zgodne z prawem gorące
Znany adwokat o działaniu prokuratury ws. Romanowskiego: to nie jest działanie zgodne z prawem

Immunitet, tak jak zresztą tortury to są takie kamienie milowe w prawie międzynarodowym, których się po prostu nie narusza, a Bodnar z Kornelukiem to zrobili, a Tusk to akceptuje - mówi adwokat dr Michał Skwarzyński w rozmowie z Tysol.pl.

Pochodzi z Etiopii i jest homoseksualistą. Straż Graniczna przegrała w sądzie z migrantami Wiadomości
"Pochodzi z Etiopii i jest homoseksualistą". Straż Graniczna przegrała w sądzie z migrantami

Jak podaje "Wirtualna Polska", polska Straż Graniczna w ciągu jednego dnia przegrała dwa procesy z imigrantami, którzy złożyli skargi na procedurę zawrócenia na granicy polsko-białoruskiej. Wyroki są prawomocne i wydał je Wojewódzki Sąd Administracyjny w Białymstoku.

Sąd zajął się Ursulą von der Leyen. Nadal nie wiadomo, ile właściwie zapłacono koncernom gorące
Sąd zajął się Ursulą von der Leyen. "Nadal nie wiadomo, ile właściwie zapłacono koncernom"

Szefom rządów i grup politycznych dziwne wydarzenia wokół von der Leyen nie przeszkadzają i jest ona promowana na kolejną kadencję w roli szefowej KE - zauważyła Beata Szydło.

Chiny zawieszają dialog z USA w sprawie kontroli zbrojeń jądrowych Wiadomości
Chiny zawieszają dialog z USA w sprawie kontroli zbrojeń jądrowych

Rząd w Pekinie zawiesza rozmowy ze Stanami Zjednoczonymi w sprawie kontroli zbrojeń i nierozprzestrzeniania broni jądrowej - oświadczył w środę rzecznik MSZ Chin Lin Jian. Decyzja ta ma związek z dostarczaniem uzbrojenia na Tajwan przez USA mimo sprzeciwu ChRL.

Zemsta za odtajnienie planów obrony na linii Wisły gorące
Zemsta za odtajnienie planów obrony na linii Wisły

Obecna SKW chce, by Mariusz Błaszczak odpowiedział za ujawnienie skandalicznych planów obrony Polski w czasach poprzednich rządów PO-PSL.

Zatrzymanie Marcina Romanowskiego było złamaniem prawa międzynarodowego polityka
"Zatrzymanie Marcina Romanowskiego było złamaniem prawa międzynarodowego"

Europosłowie PiS uważają, że zatrzymanie Marcina Romanowskiego było złamaniem prawa międzynarodowego.

Bodnar zapowiada wniosek o uchylenie immunitetu Michałowi Dworczykowi z ostatniej chwili
Bodnar zapowiada wniosek o uchylenie immunitetu Michałowi Dworczykowi

Minister sprawiedliwości, prokurator generalny Adam Bodnar zapowiedział, że w najbliższym czasie skierowany zostanie do Parlamentu Europejskiego wniosek o uchylenie immunitetu Michałowi Dworczykowi (PiS). W ocenie prokuratury Dworczyk utrudniał śledztwo, które dotyczy tzw. afery mailowej.

Donald Tusk otrzymał nagrodę za przywracanie demokracji i praworządności w Polsce polityka
Donald Tusk otrzymał nagrodę za przywracanie demokracji i praworządności w Polsce

Znany think tank postanowił wyróżnić Donalda Tuska za "przywracanie praworządności".

Złe wieści w sprawie gwiazdy programu „Sanatorium miłości” z ostatniej chwili
Złe wieści w sprawie gwiazdy programu „Sanatorium miłości”

W ostatnim czasie gwiazda programu „Sanatorium miłości” trafiła do szpitala. Są nowe informacje.

Mec. Lewandowski ujawnia: Marcin Romanowski pozwie Donalda Tuska polityka
Mec. Lewandowski ujawnia: Marcin Romanowski pozwie Donalda Tuska

„Panie Premierze @donaldtusk, bardzo mi przykro, ale za ten wpis pan poseł @MarRomanowski podjął decyzję o pozwaniu Pana na naruszenie jego dóbr osobistych” – poinformował w mediach społecznościowych pełnomocnik Marcina Romanowskiego mec. Bartosz Lewandowski. 

REKLAMA

Mec. Wiesław Misiek: Po co Polakom reparacje i odszkodowania

Wielu polityków i propagandzistów na służbie u Niemców poddaje w wątpliwość nasze uprawnienia do reparacji i odszkodowań. Pytają po co nam odszkodowania ? Przecież RFN wypłaciła już jakieś tam miliardy polskim ofiarom eksperymentów medycznych i robotnikom przymusowym – podobno średnio po 690 zł ! Niemcy są tak wspaniali, że po 70-ciu latach nawet nieletnim polskim dzieciom /wtedy 10-12 letnim !/ zmuszonym latami do niewolniczej pracy wyasygnowały po 1000 złotych – słownie jeden tysiąc zł /sic!/.
Ruiny Warszawy. Styczeń 1944 Mec. Wiesław Misiek: Po co Polakom reparacje i odszkodowania
Ruiny Warszawy. Styczeń 1944 / Wikipedia domena publiczna

Toż to nawet nie była jałmużna, a na to splunięcie w twarz sędziwych ofiar pozwoliły nasze rządy!

Agresja i okupacja niemiecka i jej konsekwencje spowodowały cofnięcie Polski w rozwoju o kilka pokoleń. Ta strata wyrażona w pieniądzach to co najmniej 15 bilionów dolarów wyliczonych na 2018 r. Część strat za które odpowiadają Niemcy twórca metody dochodowej szacowania strat prof. Ryszard Domański z SGH określił na ponad 10 bilionów dolarów!

Gdyby nie wojna to już w 1950 r. mielibyśmy więcej ludności niż Francja. Przed wojną nasz PKB był o 50% wyższy niż Hiszpanii, ale wychodziliśmy z komuny, w który nas wpędzili Niemcy pospołu z tzw. Aliantami z PKB 2,5 razy gorszym od wspomnianej Hiszpanii. Te cyfry już wskazują jaką przepaść cywilizacyjną i pokoleniową nam zafundowano.

 

"Po co nam odszkodowania"

Aby odpowiedzieć na tytułowe pytanie "Po co nam odszkodowania" można odpowiedzieć dość krótko: aby choć w części zasypać przepaść jaką w naszym rozwoju spowodowała wojna i jej konsekwencje. Każdy z nas miałby całkiem inny start, Warszawa byłaby piękna bez pałacu im. Józefa Stalina, nikt nie wiedziałby co to jest syndrom drugiego pokolenia wojennego, nie zginęłoby 2 mln dzieci, a znacznie więcej nie byłoby sierotami itd.

Niemal każda polska rodzina poniosła jakieś straty osobowe czy majątkowe. Często rodziny traciły dorobek wielu pokoleń. Naród stracił swoje elity, pozostały miliony wdów, sierot i kalek, a ci co przeżyli nosili i noszą w sobie milczące brzemie cierpienia pokoleniowego i przekazują je swoim następcom. Stąd polska pobłażliwość, naiwność i brak umiejętności stawiania żądań. Gdyby nie wojna wywołana przez Niemców bylibyśmy innym społeczeństwem z pewnością zasobniejszym niż dziś, z naturalnymi elitami i oczywistą racją stanu. Wiedzielibyśmy kto jest naszym przyjacielem, a kto agenturą i zdrajcą sprawy narodowej.
Opracowuję pozwy dla w większości już następców Ofiar - dzieci i wnuków i staram się w nich oszacować na dziś wielkość należnych roszczeń. Kwoty odszkodowań np. za kilka lat pracy niewolniczej opiewają na setki tysięcy i miliony dzisiejszych złotych.

Polakom potrzebne są odszkodowania cywilne od RFN dla konkretnych osób i rodzin. W naszej sytuacji mniej ważne są reparacje /o które trzeba się starać/, które i tak "zagospodaruje" rząd, a obywatele z tego wiele nie zobaczą. Wypłata nawet 20-30% należnych nam kwot w ramach odszkodowań cywilnych może zmienić sytuację materialną setek tysięcy rodzin i stworzyć całkiem pokaźną grupę zasobnych obywateli. Aby nie być gołosłownym przeciętne szacunki za 3-4 lata tylko prac niewolniczych Ofiary to roszczenie opiewa na prawie 3-4 mln. złotych. A gdzie często również katorga np. w Auschwitz, kradzież majątku, utrata zdrowia i szybka śmierć, sieroctwo i wdowieństwo ? To wszystko w bezdusznym kapitalizmie jaki nam zafundowano można przeliczyć na finanse i Niemcy o tym dobrze wiedzą.

 

15%

I ważna uwaga dla wielu: mówi się o wielkiej kwocie w raporcie posła Mularczyka, która wg mnie stanowi zaledwie ok. 15% należnych nam sum i że to zrujnuje budżet niemiecki /sic/, a te 6 bilionów zł to jest niespełna 1/3 prywatnych oszczędności obywateli niemieckich zgromadzonych na prywatnych kontach. To nie zabije jak niektórzy nam wmawiają gospodarki niemieckiej, a długi trzeba spłacać.

Proszę wszystkich o podnoszenie w publicznym dyskursie kwestii odszkodowań cywilnych dla Ofiar II WŚ, a także dla rodzin Ofiar. Roszczenia te się nie przedawniają i są dziedziczone. Wśród naszych Rodzin i znajomych jest wiele osób uprawnionych do odszkodowania od państwa niemieckiego tylko o tym nie wiedzą bo nikt im o tym nie powiedział. Niestety Sąd Najwyższy postanowieniem z 2010 r. uznał, że RFN przysługuje jakoby "immunitet sądowy" i na tej podstawie Sądy Okręgowe bez wnikania w meritum sprawy odrzucają pozwy jakie składamy w imieniu ofiar i ich rodzin. A prawo do sprawiedliwego sądu jest zawarowane w różnych konwencjach o ochronie praw człowieka i obywatela o Konstytucji nie wspominając. To postanowienie SN to jawne pozbawianie Polaków ich podstawowego prawa obywatelskiego. Natomiast włoskie sądy prowadzą obecnie ponad 20 spraw zbiorowych przeciwko RFN za zbrodnie wojenne i zasądzają odszkodowania, protestami RFN się nie przejmują.

 

Akcja informacyjna

Przesyłam Państwu wersję elektroniczną broszury jakie wydałem i doręczyłem [1 broszura, 2 broszura] wszystkim posłom do Sejmu, europosłom w Brukseli i deputowanym do Bundestagu oraz politykom, redakcjom gazet i tv na całym świecie. Musimy się przeciwstawić panującemu rewizjonizmowi historycznemu. Historia i pamięć o hańbie XX wieku nie może ulegać politycznym modom. Polska i nasz Naród zostały całkowicie zrujnowane i cofnięte w rozwoju o pokolenia i jak do tej pory nie uzyskaliśmy należnego zadośćuczynienia od katów i ich potomków pouczających nas ciągle o praworządności.

Kwestia świadomości Ofiar, a zwłaszcza już dziś rodzin Ofiar o przysługujących im uprawnieniach wynikających ze zbrodni wojennych i przeciw ludzkości spowodowanych przez państwo niemieckie jest dziś bardzo ważna, a niestety właściwie żadna. Nasze państwo już dwukrotnie ustami rządu komunistycznego, ale i wolnej jakoby Polski zapewniło rząd RFN o niepopieraniu indywidualnych roszczeń obywateli polskich przeciwko państwu niemieckiemu co jest najwyższego stopnia skandalem, a może i zdradą stanu czego m.in. wyrazem jest wspomniane wyżej stanowisko polskiego Sądu Najwyższego.

Dlatego należy prowadzić szeroką akcję informacyjną o skali zbrodni i grabieży na naszym Narodzie ze szczególnym uwzględnieniem uprawnień do odszkodowań cywilnych jakie przysługują żyjącym jeszcze Ofiarom i spadkobiercom już nieżyjących.  Zachęcam wszystkich Państwa, a zwłaszcza patriotyczne media i środowiska prawnicze do organizowania takich działań uświadamiających zwłaszcza młodych Polaków o należnych nam odszkodowaniach.
  

Polecane
Emerytury
Stażowe