Prezydent Biden ogłosił dodatkowe sankcje wobec Rosjan

"Te dzieci zostały ukradzione swoim rodzicom i trzymane są z dala od swoich rodzin. To haniebne. I dziś ogłaszamy nowe sankcje, by pociągać do odpowiedzialności winnych tych przymusowych transferów i deportacji oraz żądamy, by ukraińskie dzieci zostały zwrócone swoim rodzinom" - napisał Biden w oświadczeniu z okazji Dnia Niepodległości Ukrainy.
Jak dotąd administracja USA nie podała szczegółów restrykcji. Już w ubiegłym roku na listę sankcyjną została wpisana rosyjska komisarz ds. praw dziecka Maria Lwowa-Biełowa, prowadząca program wywózek dzieci i oskarżona przez Międzynarodowy Trybunał Karny w Hadze w tej sprawie.
Sankcje USA
Biden podkreślił, że zaangażowanie USA na rzecz pomocy Ukrainie w obronie przed agresją jest "niezachwiane i trwałe", wskazując jako dowód deklarację G7 i 25 innych państw ze szczytu NATO w Wilnie o długoterminowych zobowiązaniach na rzecz bezpieczeństwa Ukrainy.
"Mam szczerą nadzieję, że za rok Ukraińcy będą mogli świętować swój Dzień Niepodległości w pokoju i bezpieczeństwie, wiedząc jak ich niezwykła odwaga zainspirowała świat" - oświadczył Biden.
Tagi
Komentarze
Nowa strategia Niemiec: Bundeswehra ma liczyć 460 tys. żołnierzy

Ukraina chce spotkania Zełenski–Putin. Jest propozycja

Trump przedłuża zawieszenie broni

Axios: Vance w drodze na kluczowe negocjacje z Iranem

Najwyższy dowódca NATO ostrzegł kraje Sojuszu. „Musimy być przygotowani”
