Huta Stalowa Wola zaprezentowała nowy wóz bojowy "Borsuk". Nowe umowy dla PGZ

Model nowego bojowego wozu pływającego piechoty kryptonim "Borsuk" zaprezentowała Huta Stalowa Wola podczas XXV Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego, który dzisiaj rozpoczął się w Kielcach. 
Izabela Kozłowska Huta Stalowa Wola zaprezentowała nowy wóz bojowy "Borsuk". Nowe umowy dla PGZ
Izabela Kozłowska / Tygodnik Solidarność
Najnowszy produkt HSW ma zaimplementowany zdalnie sterowany system wieżowy 30 mm. "Borsuk" będzie charakteryzować się zdolnością pokonywania szerokich przeszkód wodnych, dużą manewrością, pływaniem. Pojazd posiada zdolność do działania w różnych warunkach terenowych u klimatycznych oraz transportowalnością. 

Zadaniem "Borsuka" będzie m.in. ochrona żołnierzy załogi i desantu przed ostrzałem i pociskami  z broni strzeleckiej i granatników przeciwpancernych.

Nowe umowy dla PGZ
W obecności ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza oraz wiceministrów ON Bartosza Kownackiego i Michała Dworczyka podpisano umowę na dostawę karabinów z rodziny Modułowego Systemu Broni Strzeleckiej GROT. Karabiny produkowane przez Fabrykę Broni z Radomia będą przeznaczone m.in. dla Wojsk Obrony Terytorialnej.
 

To niezwykle wydarzenie nie tylko dlatego, że byliśmy świadkami podpisania kontraktu o gigantycznej wartości ponad 500 mln zł. Nie tylko dlatego, że ponad 53 tys. najnowocześniejszych karabinów zostanie dostarczonych wojskom specjalnymi oraz Wojskom Obrony Terytorialnej. Udało się to wszystko zrobić w niebywale krótkim czasie 


- podkreślił szef MON.

Ponad tysiąc sztuk karabinów GROT dostarczonych zostanie armii jeszcze  w tym roku.
 

GROT jest światowym osiągnięciem. Poszedł wszystkie testy na 8. Jego niezawodność jest nieporównywalna z jakakolwiek inną bronią 


- dodał minister.

Kolejna umowa, którą podpisała PGZ,  dotyczyła współpracy z ukraińskim koncernem państwowym.Izabela Kozłowska, Kielce

Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe