W Gorzowie pobiegli z Solidarnością na piersi

250 uczestników wzięło udział w 24. Biegu Solidarności, który odbył się z okazji 43. rocznicy powstania NSZZ "Solidarność".
Dekoracja zwycięzców 24. Biegu Solidarności W Gorzowie pobiegli z Solidarnością na piersi
Dekoracja zwycięzców 24. Biegu Solidarności / fot. NSZZ "S" Region Gorzowski

- To kolejny sukces gorzowskich struktur Solidarności, międzyzakładowej współpracy i kontaktów sponsorskich. Masowe imprezy o charakterze rodzinnym zawsze uskrzydlają szczególnie, gdy idą w parze z dużą frekwencją - mówi przewodniczący ZR Gorzowskiego Waldemar Rusakiewicz.

Biegacze pokonali dystans 4 km

Impreza odbyła się w 43. rocznicę powstania NSZZ "Solidarność". Biegacze pokonali dystans 4 km, którego trasa wiodła głównymi ulicami Gorzowa Wielkopolskiego, rozpoczynając i kończąc pod Białym Krzyżem - miejscem historycznie ważnym w kontekście działalności opozycji antykomunistycznej i walki o wolną Polskę w okresie PRL-u. Na uczestników i osób towarzyszących, poza smaczną grochówką, czekało również losowanie 43 zestawów atrakcyjnych nagród. Nagroda główna trafiła w ręce Filipa, jednego z najmłodszych uczestników biegu, który delikatnie mówiąc, nie krył wzruszenia. Pierwsze miejsce w kategorii mężczyzn zajął Michał Hulewicz, a pierwsza z kobiet na metę dobiegła Wioletta Kuczyńska. Gorzowska Solidarność zapewnia, że za rok będzie równie atrakcyjnie.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Jourova zaproponuje wycofanie procedury z art. 7: W Polsce nie mamy już do czynienia z naruszeniem praworządności z ostatniej chwili
Jourova zaproponuje wycofanie procedury z art. 7: "W Polsce nie mamy już do czynienia z naruszeniem praworządności"

– W nadchodzących dniach zaproponuję, by Komisji Europejska wycofała wniosek dotyczący procedury z art. 7 wobec Polski – poinformowała dziennikarzy we wtorek w Brukseli wiceszefowa KE Viera Jourova.

Mariusz Błaszczak uderza w Donalda Tuska:  Postępuje jak złodziej, który krzyczy łapać złodzieja polityka
Mariusz Błaszczak uderza w Donalda Tuska: Postępuje jak złodziej, który krzyczy łapać złodzieja

Były wicepremier, były szef MON Mariusz Błaszczak (PiS), odnosząc się do sugestii premiera, iż w otoczeniu niektórych ministrów poprzedniej ekipy rządzącej byli obcy agenci, ocenił, że Donald Tusk postępuje tak, jak złodziej, który krzyczy "łapać złodzieja".

Pożar dachu szkoły podstawowej. Trwa akcja gaśnicza [ZDJĘCIA] z ostatniej chwili
Pożar dachu szkoły podstawowej. Trwa akcja gaśnicza [ZDJĘCIA]

W Józefowie w powiecie otwockim (woj. mazowieckie) doszło do pożaru dachu szkoły podstawowej, na którym zamontowano panele fotowoltaiczne. Trwa akcja gaśnicza.

Koniec HiT-u w szkołach. Będą nowe, obowiązkowe zajęcia z ostatniej chwili
Koniec HiT-u w szkołach. Będą nowe, obowiązkowe zajęcia

Rezygnacja z HiT-u dla uczniów, którzy rozpoczynają naukę w szkołach ponadpodstawowych, oraz obowiązkowe zajęcia z pierwszej pomocy na godzinach wychowawczych – przewiduje od 1 września rozporządzenie w sprawie ramowych planów nauczania – poinformowało we wtorek Ministerstwo Edukacji.

TK zdecydował: Zastosowanie przepisów antycovidowych do przygotowania wyborów było zgodne z konstytucją z ostatniej chwili
TK zdecydował: Zastosowanie przepisów antycovidowych do przygotowania wyborów było zgodne z konstytucją

Zastosowanie przepisów antycovidowych do przygotowania wyborów w stanie epidemii – zgodne z konstytucją – orzekł we wtorek Trybunał Konstytucyjny.

Znowu można „podziwiać” haniebne pomniki w Michałowie [FOTO] Wiadomości
Znowu można „podziwiać” haniebne pomniki w Michałowie [FOTO]

Według przekazanych nam przez mieszkańców Michałowa informacji znowu można „podziwiać” haniebne, uderzające w obrońców polskiej granicy pomniki w Michałowie. W ich opinii niedawno postawione pomniki zostały przykryte płachtami wyłącznie na czas wizyty wojewody podlaskiego i marszałka województwa podlaskiego.

To koniec. Legenda Realu Madryt kończy karierę po sezonie Wiadomości
To koniec. Legenda Realu Madryt kończy karierę po sezonie

Toni Kroos zapowiedział, że po Euro 2024 zakończy piłkarską karierę. Piłkarz, który cały czas zachwyca wysoką formą, zdecydował, że odwiesi buty na kołek na własnych warunkach.

Nowy rząd w Holandii: Likwidacja podatku od CO2, zdjęcie obciążeń z rolników, wyjście z paktu migracyjnego Wiadomości
Nowy rząd w Holandii: Likwidacja podatku od CO2, zdjęcie obciążeń z rolników, wyjście z paktu migracyjnego

Tradycyjnie rozmowy koalicyjne w bardzo rozdrobnionym systemie politycznym, jaki posiadają Niderlandy, trwają długo. Holendrzy w listopadzie zeszłego roku dokonali zaskakującego wyboru, oddając większość głosów na populistycznego polityka Geerta Wildersa i jego PVV. Wilders wygrał wybory, ale jest zmuszony do stworzenia szerokiej koalicji. On sam uznał, że będzie musiał zrezygnować z funkcji premiera, co już ogłosił w mediach społecznościowych. Jego postać jest za bardzo kontrowersyjna. Przez ostatnie dekady pozwalał sobie często na daleko idące i wrogie wypowiedzi. Niektóre z nich były także skierowane do Polaków pracujących w Niderlandach.

Awaria strony ZUS i PUE: Co się stało? pilne
Awaria strony ZUS i PUE: Co się stało?

Strona internetowa ZUS nie działa. Zakład Ubezpieczeń Społecznych w rozmowie z portalem Business Insider przekazał, że chodzi o usterkę techniczną i że już pracują nad przywróceniem systemu.

Rząd chce wydać miliardy na wzmocnienie granicy bagnami. Poseł Kaleta mocno – to idiotyzm tylko u nas
Rząd chce wydać miliardy na wzmocnienie granicy bagnami. Poseł Kaleta mocno – to idiotyzm

Wydanie w tej chwili 10 miliardów na zaporę, która będzie tylko zabezpieczała przed migrantami, jest idiotyzmem, ponieważ taka już jest. Teraz potrzeba zapory obronnej, a to, co planuje rząd, takiej funkcji nie spełnia – powiedział poseł PiS Piotr Kaleta w rozmowie z Tysol.pl.

REKLAMA

W Gorzowie pobiegli z Solidarnością na piersi

250 uczestników wzięło udział w 24. Biegu Solidarności, który odbył się z okazji 43. rocznicy powstania NSZZ "Solidarność".
Dekoracja zwycięzców 24. Biegu Solidarności W Gorzowie pobiegli z Solidarnością na piersi
Dekoracja zwycięzców 24. Biegu Solidarności / fot. NSZZ "S" Region Gorzowski

- To kolejny sukces gorzowskich struktur Solidarności, międzyzakładowej współpracy i kontaktów sponsorskich. Masowe imprezy o charakterze rodzinnym zawsze uskrzydlają szczególnie, gdy idą w parze z dużą frekwencją - mówi przewodniczący ZR Gorzowskiego Waldemar Rusakiewicz.

Biegacze pokonali dystans 4 km

Impreza odbyła się w 43. rocznicę powstania NSZZ "Solidarność". Biegacze pokonali dystans 4 km, którego trasa wiodła głównymi ulicami Gorzowa Wielkopolskiego, rozpoczynając i kończąc pod Białym Krzyżem - miejscem historycznie ważnym w kontekście działalności opozycji antykomunistycznej i walki o wolną Polskę w okresie PRL-u. Na uczestników i osób towarzyszących, poza smaczną grochówką, czekało również losowanie 43 zestawów atrakcyjnych nagród. Nagroda główna trafiła w ręce Filipa, jednego z najmłodszych uczestników biegu, który delikatnie mówiąc, nie krył wzruszenia. Pierwsze miejsce w kategorii mężczyzn zajął Michał Hulewicz, a pierwsza z kobiet na metę dobiegła Wioletta Kuczyńska. Gorzowska Solidarność zapewnia, że za rok będzie równie atrakcyjnie.Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

Polecane
Emerytury
Stażowe