Niemcy już nie chcą imigrantów? Planują przywrócenie kontroli na granicach
23.09.2023 13:24

Komentarzy: 0
Udostępnij:
Niemcy mają rozważać wprowadzenie kontroli na granicach z Polską i również Niemcami – wynika z informacji niemieckiego "Welta" przekazanych przez szefową niemieckiego MSW.
— Niemcy rozważają wprowadzenie na granicach z Polską i Czechami stacjonarnych kontroli granicznych - powiedziała w wywiadzie dla Welt am Sontang federalna minister spraw wewnętrznych Nancy Faeser.
Niemcy będą kontrolować na granicy z Polską i Czechami?
Jeżeli Niemcy podejmą decyzję w przedmiocie kontroli na granicy z Polską i Czechami, to nie będzie to oznaczać ich zamknięcia. Wzmocni to wyłącznie obecność niemieckiej policji, która swoje czynności będzie wykonywać w sposób wyrywkowy. Takie zasady panują już na granicy Niemiec z Austrią i również Szwajcarią.
Zostały one wprowadzone kilka lat temu po wybuchu kryzysu migracyjnego by zamknąć tzw. szlak bałkański. Aktualna decyzja ma mieć związek z bieżącymi wydarzeniami na granicy polsko-białoruskiej.
Bartosz Jakub Czapski
Komentarzy: 0
Data publikacji: 23.09.2023 13:24
Źródło: TVP Info
Pilne doniesienia z granicy. Jest komunikat Straży Granicznej
24.03.2026 14:36

Komentarzy: 0
Straż Graniczna opublikowała najnowsze dane dotyczące sytuacji na granicach Polski. Z raportu za 23 marca wynika, że funkcjonariusze przeprowadzili tysiące kontroli na granicach z Niemcami i Litwą. Pojawiła się też istotna informacja dotycząca wschodniego odcinka granicy.
Czytaj więcej
Tak Niemcy chcą chronić swoją gospodarkę. Co to oznacza dla Polski?
23.03.2026 22:45

Komentarzy: 0
Federalne Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Niemiec (BMI) opublikowało 6 marca pierwszą w historii tego kraju kompleksową Narodową Strategię Ochrony Gospodarki. Ta 17-stronicowa strategia stanowi odpowiedź na rosnące zagrożenia geopolityczne i geoekonomiczne.
Czytaj więcej
Niemcy w kłopocie. Małe i średnie sklepy znikają na potęgę
22.03.2026 14:30
Grzegorz "GrzechG" Gołębiewski: Partia Donalda Tuska to polityczny beton
21.03.2026 12:51
Nie będzie polsko-litewskiego poligonu na granicy. Rząd Tuska nie wykazał zainteresowania
20.03.2026 16:28

Komentarzy: 0
Polski rząd nie jest zainteresowany budową wspólnego poligonu z Litwą przy granicy - poinformował wiceminister obrony Paweł Bejda. W środę litewski rząd zatwierdził budowę poligonu w Kopciowie, tuż przy granicy z Polską. Litewskie władze planowały, by w przyszłości odbywały się tam również wspólne ćwiczenia z żołnierzami z Polski.
Czytaj więcej

