Jeden z ostatnich sondaży przed wyborami. Tak chcą głosować Polacy
13.10.2023 08:13

Komentarzy: 0
Udostępnij:
Na pytanie zadane przez Instytut Badań Pollster: „Na którą partię oddasz swój głos w wyborach w najbliższą niedzielę 15 października?”, 35,81 proc. respondentów odpowiedziało, że na Prawo i Sprawiedliwość, natomiast 31,38 proc. zadeklarowało poparcie dla Koalicji Obywatelskiej.
Piątkowy "Super Express" przynosi wyniki sondażu poparcia , który przeprowadzono 11 i 12 października.
Wybory parlamentarne. Tak chcą głosować Polacy
Na kolejnych miejscach znalazły się: Trzecia Droga (10,71 proc.), Lewica (10,48 proc.,) i Konfederacja (8,72 procent). Bezpartyjni Samorządowcy zdobyli niecałe półtora procent. Polska jest jedna - zgodnie z sondażem - może liczyć na poparcie 0,90 proc.
"SE" podał, że szacowana frekwencja parlamentarna to 68 proc., a szacowana frekwencja referendalna 38 proc.
Badanie zrealizował Instytut Badań Pollster 11 i 12 października, metodą CAWI, na próbie 1057 dorosłych Polaków. (PAP)
PAP ,
oprac. Robert Wąsik
Komentarzy: 0
Data publikacji: 13.10.2023 08:13
Źródło: PAP
Karol Nawrocki liderem zaufania. Jest nowy sondaż
25.03.2026 17:56
Nowy sondaż. KO ze spadkiem, PiS odrabia straty, 5 partii w Sejmie
25.03.2026 12:09

Komentarzy: 0
Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w najbliższą niedzielę, wygrałaby Koalicja Obywatelska – wynika z najnowszego badania Research Partner. Poparcie dla rządzącego ugrupowania nieznacznie spadło, a plasujący się na drugim miejscu PiS nieznacznie odrobił dystans do KO.
Czytaj więcej
Czy Polska powinna wyjść z UE? Polacy odpowiedzieli
23.03.2026 18:40
Rośnie liczba eurosceptyków. Nowy sondaż pokazuje trend
23.03.2026 12:30

Komentarzy: 0
Blisko jedna czwarta badanych opowiada się za wyjściem Polski z Unii Europejskiej, a niemal co piąty deklaruje takie stanowisko wprost. Najnowszy sondaż pokazuje wyraźne różnice społeczne i demograficzne w podejściu do przyszłości kraju we wspólnocie.
Czytaj więcej
Mamy nowy sondaż ws. SAFE. Polacy podzieleni, minimalna przewaga jednej opcji
20.03.2026 12:39

Komentarzy: 0
W ostatnich tygodniach w opinii publicznej intensywnie dyskutowany jest temat związany z zakupem przez Polskę uzbrojenia. Rządowa propozycja wykorzystania do tego unijnego funduszu SAFE spotkała się z kontrpropozycją prezydenta Karola Nawrockiego SAFE 0%. Instytut Badania Rynku i Opinii Społecznej IMAS w ramach wielotematycznego badania sondażowego Omnibus Online zapytał Polaków o znajomość i ocenę obydwu propozycji finansowania przez Polskę zakupów uzbrojenia oraz poprosił respondentów badania o porównanie obydwu propozycji.
Czytaj więcej

